Kefiri; Me dobi të shumta shëndetësore

 

Arabisht: الفطر الهندي أو الكفير

Anglisht: Kefir, kephir, milk kefir.

Emri shkencor: Cold Borscht.

Kefiri përbëhet nga kombinimi i bakteries së acidit laktit dhe majasë e përzierë me proteinat dhe yndyrën e qumështit. Mënyra tradicionale e bërjes së kafirit është të hedhësh disa kokrra kefiri (të cilat janë të ngjashme me lulelakrën) në qumësht me temperaturë sa ajo e dhomës dhe e lë për një natë të tërë. Kefiri është disa llojesh që ndryshojnë në përmbajtje. Ndonjëherë i shtohen edhe fruta të thata ose lëng limoni dhe e lë për 12 orë para konsumimit.

Historia e kefirit

Kefiri u zbulua nga barinjtë Indianë të cilët panë që qumështi i freskët ndonjëherë thartohesh dhe mund të ishte një pije qetësuese. Ata e bënin kefirin edhe thjesht duke i shtuar qumështit kokrra gruri dhe e përzienin disa herë që të depërtonte gruri në qumësht. Kefiri mund të përgatitet me të gjithë llojet e qumështit si: qumështin e lopës, të deles, dhisë, devesë. Ai mund të përgatit edhe me qumësht soje dhe qumësht arrë kokosi. Marco Polo e ka përmëndur kefirin në udhëtimet e tij.

Elementët aktiv të kefirit: Dietary minerals, vitamins, essential amino acids, and conjugated linoleic acid, carbon dioxide and ethanol, calcium, iron, phosphorus, magnesium, potassium, sodium, copper, molybdenum, manganese, and zinc , Also similar to milk,  kefir contains vitamins in variable amounts, including vitamin A, vitamin B1 (thiamine), vitamin B2 (riboflavin), vitamin B3 (niacin), vitamin B6 (pyridoxine), vitamin B9 (folic acid), vitamin B12 (cyanocobalamin), vitamin C, vitamin D, and vitamin E. Essential amino acids found in kefir include methionine, cysteine, tryptophan, phenylalanine, tyrosine, leucine, isoleucine, threonine, lysine, and valine.

 

Dobitë shëndetësore të kefirit

– Kuron veshkat, sistemin riprodhues dhe mbron prostatën.

– Mbështet sekrecionet e enzimave dhe kuron pankreasin.

– Ka efekt pozitiv për sëmundjet e rrugëve të frymëmarrjes.

– Prodhon antibiotik të vecantë dhe sulmon bakteriet e dëmshme.

– Redukton stresin, depresionin dhe aktivizon organet e trupit.

– Rregullon arteriet dhe venat që janë dëmtuar nga diabeti.

– Aktivizon elementët e sistemit imun që janë të rëndësishme për luftimin e viruseve dhe mikrobeve.

– Një studim ka nxjerrë se ndihmon për kurimin e Hepatitit C.

– Është ilaçi më i fuqishëm që lufton alergjitë.

– Ushqim i mrekullueshëm për fëmijët dhe të moshuarit.

– Nxit lëvizjen e zorrëve dhe redukton gazrat.

– Redukton dhe pengon fryerjet.

– Rregullon sheqerin në gjak.

– Rregullon presionin e gjakut.

– Kefiri është i përshtatshëm edhe për njerëzit që janë alergjik ndaj laktozës.

– Rifreskon lëkurën dhe lufton plakjen e saj.

– Rregullon sekrecionin bilar dhe lufton viruset e mëlçisë.

– Rinkofiguron bakteriet e dobishme në sistemin tretës pas dëmëve që ka shkaktuar antibiotiku.

– Kuron stomakun dhe ulçërat duodenale.

– Përmirëson funksionet e trurit, kujtesën, vëmëndjen dhe përmirëson punën e pesë shqisave.

– Redukton yndyrën në gjak, dhe acidet yndyrore.

– Ndihmon për uljen në peshë.

– Forcon flokët dhe ndalon rënien e tyre.

– Ndihmon për kurimin e plagëve dhe rigjenerimin e qelizave.

– Ndihmon pë kurimin e ekzemës.

– Pastron enët e gjakut.

– Ndihmon për kurimin e kolitit nervor.

– Lufton qelizat tumorale.

– Parandalon kancerin e zorres se trashe.

– Pastron trupin nga toksinat.

– Ndihmon për kurimin e Candidas.

– Studimet kanë treguar se konsumimi i kefirit rregullisht ndihmon për t’u dukur më i ri.

– Lufton plakjen dhe kapsllëkun kronik.

– Tret yndyrat dhe ndihmon uljen në peshë.

– Kuron sëmundjet reumatike dhe artritin.

– Pastron trupin nga efektet e antibiotikëve kimik.

– Pastron sistemin tretës.

– Pastron trupin nga kripërat dhe mineralet që shkaktojnë pijet alkoolike.

– Ndihmon për kurimin e dhimbjeve të kokës dhe migrenës.

Si mund ta përgatisim kefirin në kushte shtëpie?

– Vendosni kokrrat e kefirit (zakonisht gjenden në supermarket) në një enë qelqi.

– Për çdo lugë gjelle kefir shton një filxhan qumësht.

– Vendosni kapakun pa e shtrënguar mirë, dhe e vendos në temperaturën e dhomës, larg rrezeve të diellit.

– Pas 12 orësh e kullon duke përdorur kullesë dhe pijeni menjehëherë të freskët, që të mos humbasë elementët përbërës (por mund të ruhet edhe në frigorifer për një muaj).

– Pasi të keni kulluar kefirin kthejeni përsëri në vazo dhe mund të ribëni pije tjetër, në të njëjtën mënyrë.