Këtu do të gjeni artikuj dedikuar sëmundjeve dhe problemeve që lidhen me të gjithë sistemin e qarkullimit të gjakut (kardiovaskular), duke përfshirë zemrën, gjakun dhe venat e gjakut.

Vuani nga rrahjet e shpejta të zemrës?

March 2nd, 2023|0 Comments

Vuani nga rrahjet e shpejta të zemrës? Ja 6 këshilla thelbësore që duhet të ndiqni   Ritmi i zemrës i referohet numrit të rrahjeve të zemrës në minutë dhe quhet edhe puls. Zakonisht ulja e [...]

Variçet – Venat Varikoze

March 2nd, 2023|0 Comments

Variçet – Venat Varikoze; Trajtimi Natyral   Vena varikoze është një gjendje e karakterizuar nga zgjerimi, fryrja, zgjatja, dhe / ose shtrembërimi dhe kërrysja e venave. Variçe quhet zgjerimi i venave në trup por në [...]

Tromboza dhe Tromboza e thellë Venoze

February 27th, 2023|0 Comments

Tromboza dhe Tromboza e thellë Venoze; Shkaqet dhe Trajtimi Natyral Mpiksja e gjakut, e njohur gjithashtu si formimi i trombeve brenda enëve të mëdha të gjakut, janë shkaku kryesor i shumë sulmeve në zemër, tru, [...]

Simptomat e Trombozës së Këmbëve

February 27th, 2023|0 Comments

Simptomat e Trombozës së Këmbëve dhe Mënyra Natyrale për Trajtimin e saj   Tromboza, veçanërisht në këmbë ose kërci, është një nga problemet më të zakonshme shëndetësore. Në këtë drejtim, njihuni në vijim me simptomat [...]

Trombocitet – Mpiksjet e gjakut

February 27th, 2023|0 Comments

Trombocitet - Mpiksjet e gjakut; Shkaqet dhe Trajtimi Natyral   Mpiksjet gjakut, të njohur gjithashtu si formimi i trombeve apo trombocitet, formohen brenda enëve të mëdha të gjakut, dhe janë shkaku kryesor i shumë sulmeve [...]

Trajtime natyrale për Arteriet Koronare

February 26th, 2023|0 Comments

Trajtime natyrale për Arteriet Koronare dhe problemet Kardiovaskulare   Shumë studime kanë treguar se trajtimet natyrale bëjnë mrekullira në kurimin e arterieve koronare, këtu përfshihen katër faktorë bazë: Ushqimi, i cili përfshin a) Çfarë duhet [...]

Sulmet në Zemër tek të rinjtë

February 26th, 2023|0 Comments

Sulmet në Zemër tek të rinjtë me sëmundje inflamatore sistemike janë më vdekjeprurëse   Sulmet në zemër tek të rinjtë kanë dy herë më shumë gjasa të jenë fatale tek ata me gjendje inflamatore si [...]

Statinat kanë efekte anësore Serioze

February 26th, 2023|0 Comments

Statinat kanë efekte anësore Serioze; Ndiqni këto mënyra të thjeshta dhe efektive për të ulur kolesterolin në mënyrë natyrale   Statinat janë një grup ilaçesh që përdoren për të ulur nivelin e kolesterolit në gjak. [...]

Shenjat dhe Simptomat e Sindromit metabolik

February 26th, 2023|0 Comments

Shenjat dhe Simptomat e Sindromit metabolik; Mënyra natyrale për aktivizimin e metabolizmit Sindromi metabolik është përshkruar dhe është i njohur si Sindromi Riven, ose sindromi “X”, sindromi kardio-metabolik, etj. Ai është një grup i faktorëve [...]

Shkaqet e Dobësimit të Muskujve të Zemrës

February 25th, 2023|0 Comments

Shkaqet e Dobësimit të Muskujve të Zemrës   Kardiomiopatia është një sëmundje e zemrës në të cilën zemra ka vështirësi në pompimin e gjakut në të gjitha pjesët e trupit, gjë që gradualisht çon në [...]

Shkaqet e dhimbjes në gjoks

February 25th, 2023|0 Comments

Shkaqet e dhimbjes në gjoks, që tregojnë diçka tjetër përveç një sulmi në zemër   Në momentin kur ndjeni një dhimbje ose siklet të pazakontë në gjoks, mendja juaj mund të hidhet në më të [...]