• Fazat e Gjumit; Shkencëtarët zbulojnë se gjumi i thellë mund t’ju mbajë të rinj   Me modernizimin vjen një ritëm më […]

  Continue reading
 • Sëmundjet e Zemrës / kardiovaskulare; Llojet, Simptomatm Skaqet dhe Trajtimi   Sëmdundjet e zemrës, apo kardiovaskulare, janë përgjegjëse për gati gjysmën […]

  Continue reading
 • Presioni i Lartë i Gjakut   Presioni i lartë i gjakut, i njohur gjithashtu si hipertension, është një nga kushtet më […]

  Continue reading
 • Mënyrat natyrale për të ulur nivelet e larta Kreatininës   Çaj Kamomili Studimet e fundit ka treguar se çaj i kamomilit ul […]

  Continue reading
 • INFEKSIONI I FSHIKEZES DHE I TRAKTIT URINAR (ITU); Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral, Kura Bimore   Infeksioni i traktit urinar (ITU), […]

  Continue reading
 • 7 Faktorët e rrezikut të sëmundjes kronike të veshkave, miliona njerëz në rrezik   Sëmundja kronike e veshkave është një nga […]

  Continue reading
 • Bimët dhe ushqimet më të mira për veshkat   Natyrisht, është e rëndësishme të kemi një funksion të shëndetshëm të veshkave […]

  Continue reading
 • Mjete shërimi natyrale për gurët në veshka   Gurët në veshka janë jashtëzakonisht të dhimbshëm, dhe numrat janë befasues! Në fakt, […]

  Continue reading
 • Kanceri i Fytit; Simptomat, Llojet, Parandalimi, Trajtimi Natyral   Kanceri i fytit i referohet tumoreve kanceroze që zhvillohen në fyt (faring), […]

  Continue reading
 • Shkaqet dhe simptomat e Tumorit të Trurit   Truri është organi më i rëndësishëm në trupin tuaj. Ai mban performancë optimale […]

  Continue reading
 • Paraliza Cerebrale; Çfarë është dhe si trajtohet   Paraliza cerebrale është një grup çrregullimesh që prekin lëvizjen dhe tonin ose qëndrimin […]

  Continue reading
 • Fibroza Cistike; Simptomat, Shkaqet, Komplikimet, Trajtimi Natyral   Fibroza cistike është një çrregullim i trashëguar që shkakton dëme të rënda për […]

  Continue reading
 • ADHD – Mospërqendrimi dhe hiperaktiviteti; Çfarë duhet bërë?   Shpesh prindër dhe mësues, jo pa keqardhje deklarojnë që fëmijët apo nxënësit […]

  Continue reading
 • Friedreich Ataxia; Shkaqet, Simptomat, Prognoza, Trajtimi   Friedreich Ataxia (FA) është një sëmundje e rrallë, e trashëguar dhe progresive e nervave […]

  Continue reading
 • Sëmundja e Parkinsonit; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral   Sëmundja e Parkinsonit është një gjendje në të cilën një pjesë e trurit […]

  Continue reading
 • Lupus; Çfarë është, Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral   Lupus është një sëmundje kronike inflamatore, autoimmune, që ndikon gjakun dhe indet […]

  Continue reading
 • 7 Shenja të Tiroideve nën-aktive Funksioni nën normë i tiroideve ose hipotiroidizmi është një nga kushtet më të shpeshta të keqdiagnozës […]

  Continue reading
 • 7 Faktorët kryesorë që shkaktojnë Autoimunitet   Kushtet autoimune, të tilla si Lupus, Artriti Reumatoid dhe MS, ndikojnë më shumë se […]

  Continue reading
 • Ushqimet më të dobishme për të parandaluar dhe luftuar kancerin   Studime të ndryshme kanë treguar se disa komponentë të ushqimit […]

  Continue reading
 • 4 Kura natyrale për Polipet në zorrën e trashë   Kanceri kolorektal – tani shkaku i dytë më i zakonshëm i […]

  Continue reading
 • Leukopenia; Çfarë është dhe si trajtohet   Kur dikush ka nivele të ulëta të qelizave të bardha të gjakut, kjo e […]

  Continue reading
 • Pagjumësia dhe çrregullimet e gjumit Rreth 30% e njerëzve janë të prekur nga çrregullimet kronike të gjumit, dhe janë të privuar […]

  Continue reading
 • Si të ndaloni një Sulm Paniku në hapa të thjeshtë; Zbuloni strategji të provuara për ndaljen e sulmeve dhe rifitimin e […]

  Continue reading
 • Sinusiti; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral   Sinusiti është një nga kushtet më të zakonshme të frymëmarrjes. Sinusiti është inflamacion (ënjtje) i […]

  Continue reading
 • Zhbllokimi i hundëve në mënyrë të shpejtë dhe natyrale   Kongjestioni i hundës ndodh për shkak të ftohjes, gripit apo alergjive (të të […]

  Continue reading
 • Mënyra natyrale për të hequr pikat dhe njollat e zeza nga fytyra   Shumë pika të zeza, apo arna të errëta, […]

  Continue reading
 • Shenjat paralajmëruese të Migrenës dhe çfarë mund të bëni Prodrome quhet një pre-dhimbje koke, kur mund të vini re paralajmërimet e […]

  Continue reading
 • Hepatiti Autoimun; Shkaqet, Llojet, Diagnostikimi, Trajtimi Natyral, Kura Bimore   Çfarë është Hepatiti autoimun? Hepatiti autoimun është një sëmundje kronike, në […]

  Continue reading
 • Pastrimi Limfatik; 7 Mënyra për të pastruar bllokimin e limfës   Sistemi ynë limfatik është thelbësor për sistemin imunitar dhe për […]

  Continue reading
 • HEPATITI B; Përcaktim, Statistika, Simptomat, Testimi, Trajtimi Natyral   Hepatiti B është një nga infeksionet serioze më të zakonshme të mëlçisë […]

  Continue reading
 • Hepatiti C; Llojet, shenjat, parandalimi dhe mënyra natyrale për kurimin e tij   Hepatiti C është inflamacioni i mëlçisë i shkaktuar […]

  Continue reading
 • Shkaqet e niveleve të larta / të ulëta të Bilirubinës; Mënyra natyrale për të ulur natyrshëm nivelet e bilirubinës dhe për […]

  Continue reading
 • Problemet Menstruale   Problemet menstruale ndikojnë afërsisht 50 % të të gjitha grave mes moshës kur fillon puberteti dhe menopauzës. Problemet […]

  Continue reading
 • Anemia Hemolitike Autoimune; Shkaqet, Simptomat, Menaxhimi, Kura Bimore   Anemia Hemolitike Autoimune është një çrregullim i rrallë i qelizave të kuqe […]

  Continue reading
 • Kimioterapia, trajtimi i tmerrshëm modern, i pa-ndryshuar që nga vitet 1960, dhe që vazhdon të jetë më vrasës se sa vetë […]

  Continue reading
 • Historia e vërtetë e kimioterapisë dhe monopolit farmaceutik   Në vitin 2016, afërsisht 1,685,210 raste të reja të kancerit u diagnostuan […]

  Continue reading
 • Simptomat e kancerit të mushkërive që çdo jo-duhanpirës duhet të dijë; Si duhet të kujdeseni për mushkëritë tuaja?   Kanceri i […]

  Continue reading
 • Kanceri Mesothelioma i Mushkërive; Llojet, Simptomat, Fazat, Prognoza, Trajtimi   Mesothelioma është një formë e rrallë dhe agresive e kancerit që […]

  Continue reading
 • 14 Mënyra të thjeshta për të mos pasur kancer Kanceri është një sëmundje e tmerrshme që mund të vrasë. Në fakt, […]

  Continue reading
 • 6 Gabime që duhen shmangur nga të diagnoztifikuarit me Kancer   Mjekësia konvencionale ka mënyrat e saj për të fshehur faktin […]

  Continue reading
 • Diabeti Tip 1; Simptomat, Shkaqet, Mbajtja nën kontroll, Kura bimore   Diabeti tip 1, i njohur dikur si diabeti i të […]

  Continue reading
 • Diabeti; Testimi, Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral   Diabeti (diabetes mellitus) është një sëmundje kronike, degjenerative e shkaktuar nga mungesa e […]

  Continue reading
 • Si të trajtoni Kallot e duarve dhe këmbëve në mënyrë natyrale të shpejtë   Kallo është pjesa e lëkurës në dorë […]

  Continue reading
 • Fazat e kancerit të lëkurës dhe mënyra natyrale për trajtimin e tij   Kanceri i lëkurës është një përhapje jonormale e […]

  Continue reading
 • Hapa për të parandaluar Dëmtimin dhe Kancerin e Mëlçisë   Mëlçia është një organ i madh që qëndron në anën e […]

  Continue reading
 • Diabeti mund të jetë një manifestim i hershëm i Kancerit të Pankreasit   Një studim i ri në Revistën e Institutit […]

  Continue reading
 • Kanceri i stomakut – Adenokarcinoma gastrike; Çfarë është? Kur ndodh? Si trajtohet?   Kanceri i stomakut karakterizohet nga një rritje e […]

  Continue reading
 • Alergjitë; Llojet, Shkaqet, Simptomat, Testimi, Trajtimi Natyral, Kura Bimore   Alergjia është një reagim armiqësor i sistemit imun ndaj një substance që […]

  Continue reading
 • Ftohjet dhe gripi; Mëso sekretet e funksionit tonë imunitar dhe realitetin e kurimit me antibiotikë   Si ftohja edhe gripi së […]

  Continue reading
 • Pneumonia; Shkaqet, Simptomat dhe Zgjidhjet Natyrale   Askujt nuk i pëlqen të jetë i sëmurë, sidomos me pneumoni. Pneunomia është një […]

  Continue reading