Sindromi Gilbert

Published On: February 4th, 2023Categories: Gjenetike, Mëlçia - Hepatiti0 Comments on Sindromi Gilbert

Sindromi Gilbert; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral

 

Sindromi Gilbert është një kusht i zakonshëm dhe i parrezikshëm ku njerëzit e prekur përjetojnë episode të verdhëzës (zverdhje e lëkurës dhe e të bardhës së syve). Verdhëza dhe çdo simptomë që lidhet me të, kalojnë shpesh pa pasur nevojë për trajtim.

Pacientët me sindromin Gilbert shpesh janë të shqetësuar në lidhje me të paturit e verdhëzës, sepse verdhëza shpesh mund të jetë një shenjë e një problemi themelor të mëlçisë, si ciroza ose hepatiti C.

Megjithatë, është e rëndësishme të theksohet se sindromi Gilbert është i parrezikshëm dhe nuk ka të bëjë me probleme të mëlçisë. Njerëzit me sindrom Gilbert nuk kanë më shumë gjasa për të zhvilluar sëmundje të mëlçisë sesa popullsia në përgjithësi.

Simptomat

Simptomat e sindromit Gilbert zakonisht bëhen të dukshme për herë të parë në moshën e pubertetit, ndoshta si rezultat i ndryshimeve hormonale që ndodhin gjatë kësaj kohe.

Nëse keni sindromin Gilbert, gjatë një episodi të verdhëzës, ju mund të keni simptoma të tilla si:

– Dhimbje stomaku

– Lodhje

– Probleme në të përqëndruarit dhe të menduarit në mënyrë të qartë (mjegull truri)

– Një ndjenjë e përgjithshme të mos-ndjerit mirë me shëndet

Megjithatë, një në tre njerëz me sindromin Gilbert nuk kanë simptoma të dukshme dhe kushti zbulohet vetëm gjatë testimit për kushte të tjera që nuk kanë lidhje me të.

Shkaqet

Sindromi Gilbert shkaktohet nga një ndërtim i një pigmenti të verdhë, i quajtur bilirubin, në gjak. Bilirubina gjendet natyrisht në gjak dhe formohet kur qelizat e kuqe të gjakut prishen. Trupi zakonisht largon bilirubinën, por në sindromin Gilbert ky proces nuk funksionon si duhet.

Sindromi Gilbert është një kusht gjenetik. Njerëzit me sindromin Gilbert kanë një gjen të dëmtuar, që do të thotë se trupi i tyre ka probleme në largimin e një substancë në gjak që quhet bilirubin.

Normalisht, kur qelizat e kuqe të gjakut arrijnë fundin e jetës së tyre (pas rreth 120 ditësh), hemoglobina, pigmenti i kuq që mbart oksigjenin në gjak, prishet në bilirubin.

Mëlçia e konverton bilirubinën në një formë të tretshme në ujë, e cila pastaj kalon në biliare dhe largohet përfundimisht nga trupi nëpërmjet urinës ose jashtëqitjes. Bilirubina i jep urinës ngjyrën e saj të verdhë dhe feçeve ngjyrën e tyre kafe të errët.

Në sindromin Gilbert, ku gjeni është me të meta, do të thotë që bilirubina nuk konvertohet me kursin normal. Ajo ndërtohet në gjak dhe mund t’i shkaktojë lëkurës dhe syve për të marrë një nuancë të verdhë.

Përveç trashëgimit të gjenit anormal, nuk ka faktorë të njohur të rrezikut për zhvillimin e sindromit Gilbert. Ai nuk është i lidhur me ndonjë zakon të jetesës apo të shkaktohet nga faktorë të mjedisit.

TRAJTIMI NATYRAL I SINDROMIT GILBERT

Ushqimi

Konsumimi i frutave kryesisht të gjalla dhe organike, si dhe i lëngjeve të perimeve të  freskëta të shtrydhura mund të jenë të dobishme. Vazhdoni këtë dietë për një muaj ose më shumë.

Përveç kësaj, për të ndihmuar mëlçinë dhe tëmthin, në mëngjes pini një gotë me ujë të ngrohtë të filtruar, të përzierë me lëngun e gjysmë  kokrre limoni.

Hani shumë mollë dhe dardha të gjalla ose të shoqëruara me kos dhe fara të papërpunuara ose fara dhe gjalpë arrë.

Konsumoni shumë perime të gjelbra të papërpunuara dhe lakër për të ndihmuar pastrimin e gjakut.

Provoni të pini ujin e elbit gjatë ditës (për të bërë ujë elbi, vendosni një filxhan elb në tre litra ujë, dhe e zieni për tre orë).

Shmangni të gjitha yndyrnat e hidrogjenizuara dhe të përpunuara, ushqimet e skuqura, sheqerna, dhe produktet e miellit të bardhë, si dhe ushqimet e nxehta, të athëta, djegëse, të kripura, mishin, djathin, vajrat, dhe ëmbëlsirat e përqendruara.

Aromaterapia

Vaj esencial geranium, rozmarine, dhe / ose limoni janë shumë të dobishme.

Përdorni 4 pika vaj esencial me25ml vaj vegjetal.

Terapia me lëngje

Kombinimet e mëposhtme të lëngjeve mund të jenë të dobishme:

– Lëng Karrote dhe panxhari me një rrepkë të vogël dhe / ose luleradhiqe;

– Rrush, dardha, dhe limon;

– Karrota, selino, dhe majdanoz;

– Karrota, panxhar, dhe kastravec.

 

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook