Loading...
Trajtime Natyrale 2017-11-06T22:55:47+00:00

ZEMRA & GJAKU

Mbroni zemrën nga terapitë kimike të kancerit

January 11th, 2018|0 Comments

Shenjat e nivelit të lartë të sheqerit në gjak

January 5th, 2018|0 Comments

7 Llojet e njerëzve më të rrezikuar nga tromboza

January 1st, 2018|0 Comments

AUTOIMUNE & GJENETIKE

6 Sëmundje autoimune që çdo grua duhet t’i njohë

January 15th, 2018|0 Comments

Paraliza cerebrale

December 16th, 2017|0 Comments

Dieta e Autizmit

December 13th, 2017|0 Comments

MËLÇIA & HEPATITI

Shkaqet kryesore të zmadhimit të mëlçisë

December 16th, 2017|0 Comments

Ushqimet më efektevie për pastrimin nga toksinat

December 13th, 2017|0 Comments

Ushqime që ndihmojnë për të luftuar Hepatitin C

December 13th, 2017|0 Comments

VESHKAT

Zakone që mund të dëmtojnë veshkat

December 14th, 2017|0 Comments

Çfarë duhet të dini për të mbajtur veshkat tuaja të shëndetshme

December 5th, 2017|0 Comments

MALCIMI I VESHKAVE

December 5th, 2017|0 Comments

KYÇET & KOCKAT

Shkaqet e lakimit të shtyllës kurrizore

December 18th, 2017|0 Comments

Artriti Reumatoid

December 11th, 2017|0 Comments

Fraktura / Thyerja

December 1st, 2017|0 Comments

SEMUNDJET E LEKURES

Kallot

December 27th, 2017|0 Comments

Ushqimet më të mira për flokët

December 23rd, 2017|0 Comments

8 Pjesë të trupit që nuk duhet t’i prekni

December 17th, 2017|0 Comments

KERKO TRAJTIMIN NATYRAL QE TE DUHET

Fruthi

Fruthi; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral, A vlen vaksina kundër fruthit?    Fruthi është sëmundje virale mjaft infektive. Fruthi mund të çojë në disa

By | January 6th, 2018|Të ndryshme|0 Comments

Hiperglicemia

Hiperglicemia - Niveli i lartë i glukozës në gjak; Nga komplikacionet e Diabetit   Në anën tjetër të hipoglicemise është hiperglicemia apo hyper. Kjo ndodh kur nivelet e glukozës

By | December 29th, 2017|Diabeti|0 Comments

Kallot

Si të trajtoni Kallot e duarve dhe këmbëve në mënyrë natyrale të shpejtë   Kallo është pjesa e lëkurës në dorë ose në

By | December 27th, 2017|Lëkura|0 Comments
Load More Posts

NERVORE & MENDORE

Frazat treguese të ankthit të fëmijëve

January 17th, 2018|0 Comments

Mënyra natyrale për të mposhtur Ankthin

December 13th, 2017|0 Comments

Meditimi

December 9th, 2017|0 Comments

KANCERI & TUMORET

Mbroni zemrën nga terapitë kimike të kancerit

January 11th, 2018|0 Comments

A është Kimioterapia zgjedhja e duhur

January 10th, 2018|0 Comments

Vajrat esenciale, Aromaterapia dhe Kanceri

January 7th, 2018|0 Comments

MUSHKËRITË

Polipet Nazale – Mishi i huaj në hundë

January 6th, 2018|0 Comments

Si të mbroheni nga sëmundjet e dimrit

December 17th, 2017|0 Comments

Ruajtja dhe riparimi i mushkërive

December 11th, 2017|0 Comments

APARATI TRETJES

Kapsllëku; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral

January 11th, 2018|0 Comments

Divertikuloza, Sëmundje e zorrës së trashë

January 7th, 2018|0 Comments

6 Këshilla për të kontrolluar Refluksin e Stomakut

December 23rd, 2017|0 Comments

SHENDETI SEKSUAL

Ushqimet më të mira për Fertilitetin

December 9th, 2017|0 Comments

Ushqime që dëmtojnë shëndetin seksual

December 8th, 2017|0 Comments

Prostatitis

December 2nd, 2017|0 Comments

TE NDRYSHME

Si të ruani trurin nga dëmtimi traumatik

January 12th, 2018|0 Comments

Sistemi Nervor; Përshkrimi dhe Sëmundjet e tij

January 7th, 2018|0 Comments

Fruthi

January 6th, 2018|0 Comments