Lëngu i lakrës për shërimin e ulçërave peptike

Lëngu i lakrës tejkalon trajtimin standard mjekësor për shërimin e ulçërave peptike, zbulon studimi

 

Miliona njerëz preken çdo vit nga ulçerat peptike – lezione që zhvillohen në cipën e brendshme të stomakut ose zorrëve të vogla. Dhe, ndërsa mjekësia perëndimore ka tendencë për të trajtuar ulçerat peptike me një sërë ilaçesh – përfshirë antibiotikë dhe antacidë – këto ilaçe mund të shkaktojnë efekte anësore serioze. Pra, çfarë lidhje ka lëngu i lakrës me gjithë këtë?

Ju mund të befasoheni kur zbuloni një terapi natyrale, e cila mund të ofrojë një zgjidhje pa ilaçe për ata që vuajnë.

Lëngu i lakrës së freskët përmban një faktor të fuqishëm anti-ulçer – e cila është quajtur “vitaminë U” (për “ulçerë”). Tani, hulumtimet e fundit kanë hedhur dritë të re në arsenalin mbresëlënës të lakrës prej fitokimikanëve që luftojnë sëmundjet – dhe mbi identitetin e “vitaminës U”.

Studim interesant: Lëngu i lakrës ndihmon për të shpejtuar procesin e shërimit

Deri në vitin 1950, Dr. Garnett Cheney ishte në dijeni të hulumtimeve që tregojnë se lëngu i lakrës mund të parandalojë zhvillimin e ulçerave të shkaktuara nga laboratori te kafshët. Por, ai pyeti veten, a mund të promovojë shërimin e ulçerave ekzistuese te njerëzit?

Ai zbuloi se kjo ishte e mundur. Në studimin e vogël, por mbresëlënës të doktor Cheney, lëngu i lakrës tejkaloi në mënyrë të jashtëzakonshme trajtimin standard mjekësor të kohës.

Trembëdhjetë pacientë me ulçerë peptike – shtatë me ulçera duodenale dhe gjashtë me ulçerë të stomakut – u trajtuan me 1 litër lëng lakër të freskët në ditë. Ulçerat duodenale ndodhen në pjesën e sipërme të zorrëve të vogla, ndërsa ulçerat e stomakut formohen në stomak.

Koha e shërimit për kraterat e ulçerave duodenale në grupin e lëngut të lakrës mesatarisht dhjetë ditë – ndërsa literatura e botuar për pacientët duodenal të trajtuar me terapi standarde regjistroi kohën e shërimit në një mesatare prej 37 ditësh.

Dhe koha e shërimit për pacientët me ulçerë të stomakut në grupin e lëngut të lakrës ishte shtatë ditë – krahasuar me 42 ditë për pacientët e trajtuar me terapi standarde mjekësore (e përbërë nga një dietë fshikëze, antispazmatikë dhe qetësues).

Me fjalë të tjera, lëngu i lakrës nxiti shërimin e lezioneve të ulçerave brenda një jave deri në një javë e gjysmë, ndërsa koha e shërimit në trajtimin konvencional mesatarisht pesë deri në gjashtë javë. Pra, mund ta shihni lehtësisht pse Dr. Cheney u gëzua aq shumë nga rezultatet!

E rëndësishme për tu shënuar: Një studim i dytë klinik që përfshiu 100 pacientë dhe që u botua në Journal of California Medical Association tregoi gjithashtu shërim të përshpejtuar të ulçerave – siç bëri një studim i tretë, i kontrolluar nga placebo, i kryer në burgun San Quentin.

Por pse ishte kaq i efektshëm ky ilaç i thjeshtë?

Komponimet e lakrës përbëjnë një “ekip ëndërrash” të komponimeve qetësuese të ulçërave të stomakut

Një sekret i fuqive kuruese të lëngut të lakrës është përmbajtja e tij një grup aminoacidesh, glutaminë dhe metioninë.

Në fakt, një formë e metioninës e quajtur metionina S-metil sulfonium, ose MMS, besohet të jetë “vitamina U” për të cilën foli Dr. Cheney.

MMS është treguar se stimulon prodhimin e mukozës mbrojtëse – dhe ka aftësi të fuqishme antioksiduese që i lejojnë asaj të largojë stresin oksidues që dëmton indet. Dhe studimet kanë treguar që MMS mbështet shërimin e stomakut pas ekspozimit ndaj ilaçeve anti-inflamatore jo-steroide (NSAIDs) – të cilat janë dukshëm të dëmshme për membranën e stomakut.

Sa për glutamine, është një antacid natyral që është mjaft i fortë për të rivalizuar efektin e ilaçeve komerciale për uljen e acidit. Dhe allantoin, një përbërës tjetër i lakrës, gjithashtu ka efekte qetësuese në stomak.

Por “goditja kryesore” e lëngut të lakrës kundër ulçerave është ndoshta niveli i lartë i përbërjeve të quajtura glukozinolate – të cilat kanë efektin e shtypjes së bakterit H. pylori. Në mënyrë domethënëse, shkencëtarët raportojnë se kjo bakterie e zakonshme është përgjegjëse për 70 deri 90 përqind të të gjitha ulçerave.

Pjesa e mbetur e ulçerave peptike besohet të shkaktohet nga ekspozimi ndaj ilaçeve – veçanërisht NSAIDs.

Lëngu i lakrës ofron një gamë të gjerë të mikronutrientëve të rëndësishëm

Lakra, e njohur shkencërisht si Brassica oleracea, është një super-ushqim i vërtetë – gjellë e mbushur me komponime të dobishme bimore. Lëngu i saj është i pasur me vitaminë K, e cila është e nevojshme si për koagulimin normal të gjakut dhe për shërimin efikas të plagëve.

Lëngu i lakrës është gjithashtu një burim i mirë i mineraleve thelbësore magnez dhe kalium, dhe është çuditërisht i lartë në vitaminën antioksiduese C. Në fakt, një filxhan i vetëm me lakër të copëtuar siguron deri në një të tretën e RDA.

Për më tepër, lakra e freskët dhe lëngu i lakrës janë gjithashtu burime të shkëlqyera të lutein dhe zeaxanthin, një palë karotenoide të cilat ndihmojnë për të mbrojtur kundër degjenerimit makular.

Dhe, lëngu i lakrës është gjithashtu i lartë në mangan, një mineral i nevojshëm për funksionimin e duhur të sistemit nervor. Një filxhan lëng lakër përmban 22 kalori modeste – dhe praktikisht pa yndyrë.

Përfitim Bonus: Kërkimet po zbulojnë një listë gjithnjë e në rritje të përfitimeve nga fitokimikatet që gjenden në lakër

Përveç efekteve antibakteriale, sulforafani që gjendet në lakër ka treguar se mbron kundër kancerit – dhe ndihmon në lehtësimin e dëmtimit nga terapia me rrezatim.

Studiuesit e Universitetit të Misurit kohët e fundit zbuluan se apigenina – një flavonoid i lakrës që gjendet gjithashtu në selino – ngadalësoi rritjen e tumoreve të kancerit të gjirit.

Për të përmirësuar përfitimet e luftimit të sëmundjeve edhe më tej, ekspertët këshillojnë të zgjedhin lëng nga lakrat e kuqe. Këto përmbajnë anthocyanins, pigmente natyrore të bimëve me veti të fuqishme antioksiduese dhe anti-inflamatore që ndihmojnë në mbrojtjen nga kanceri dhe sëmundjet e zemrës.

Kur bëhet fjalë për zbatimin e ilaçit të lëngut të lakrës, gjërat nuk mund të jenë më të thjeshta. Ekspertët e shëndetit natyror këshillojnë pirjen e lëngut të freskët të gjysmë kokrre lakre organike të freskët, të papërpunuar disa herë në ditë para ngrënies.

Mos harroni! ju mund ta “ngjyrosni” lëngun tuaj të lakrës me karotën ose lëngun e mollës për të shtuar aromë dhe ngjyrë.

Shënim! Nëse vuani nga një ulçër e vjetër dhe serioze, përkrah lëngut të lakrës, ju mund të keni nevojë për produktin bimor Gastrohag – Gastritis, që i gjeni duke shtypur foton më poshtë.

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook