Shenja që tregojnë se trupi juaj ka lëndë toksike; Ja çfarë duhet të bëni për t’i luftuar

 

Qindra vjet më parë, njerëzit nuk shqetësoheshin për toksicitetet në trup. Ata kanë përdorur një mënyrë të thjeshtë dhe të natyrshme të jetës që nuk kërkonte detoksifikim të toksinave. Kjo gjë është bërë alarmante  vetëm kohët e fundit kur mjekët profesionistë filluan të pranojnë çështjen e kimikateve ndotëse në trupin tonë.

Toksinat janë bërë një pjesë e pashmangshme e jetës sonë të përditshme. Në dekadën e kaluar ka pasur rreth 100,000 kimikate të ndryshme të përdorura në Shtetet e Bashkuara. Ato përdoren në ushqimet komerciale, mjekësi, dhe produkte te kujdesit të përgjithshëm të higjenës.

Studimet e kohëve të fundit kanë zbuluar se edhe foshnjat e posalindura nuk mund të shmangin ndotjen e toksinave që kanë ngarkuar shoqërinë tonë; janë gjetur gjurmë të më shumë se 200 kimikateve komerciale brenda kordonit të kërthizës. Ju nuk mund të jeni në gjendje të shmangni të gjitha toksinat, por duke e ditur se nga vijnë dhe si t’i trajtoni , do ju ndihmojë në uljen e ndikimit të toksicitetit në mënyrë të konsiderueshme.

Shenjat që ju keni shumë toksina në trupin tuaj

– Çrregullime të gjumit.

– Erë e keqe e trupit dhe e gojës.

– Lodhje e vazhdueshme.

– Përkeqësim i problemeve  inflamatore si artriti dhe astma.

– Çrregullim në tretje.

– Zhvillimi i ulçërave ose hemorroidet.

– Puçrra fytyre, psoriasis, ekzema, dhe infeksione të  tjera të lëkurës.

– Humbja e qartësisë mendore dhe motivimit.

– Dhimbje të muskujve.

– Perkeqësim i sindromës Premenstruale ( PMS).

– Lodhje.

Ka edhe shumë sëmundje që mund të përkeqësohen me toksicitetin e trupit, si: Parkinsoni, depresioni, kanceri, fibromyalgia, dhe semundja Alzheimer dhe sëmundjet e zemrës.

Faktorët kryesorë të toksicitetit dhe si t’i shmangni

Arma më e fortë në luftën kundër toksicitetit të trupit është njohuria. Reduktimi i ekspozimit ndaj toksinave dhe duke praktikuar detoksifikimin, mund të nxisni një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të lumtur.

– Ushqimi i shpejtë / zëvëndësojeni me ushqim të gatuar në shtëpi.

– Konsumi i lartë i sheqernave / konsumoni sheqer të zi ose fruta, sepse përmbajnë sheqer natyral.

– Produktet me orgjinë shtazore joorganike / konsumoni qumësht të freskët organik, kos, mish pule organik, etj.

– Alkooli / zëvëndësojeni me pije frutash dhe perimesh të freskëta të shëndetshëme dhe ushqyese.

– Ushqimet joorganike/  konsumoni ushqime bio dhe pa pesticide.

– Ajri i ndotur / banoni në një vend të mbuluar me pemë dhe larg zhurmës dhe ajrit të ndotur që shkakton gazi i makinave.

– Stresi dhe depresioni / luftojeni duke u ushtruar në ajër të pastër.

– Pastruesit higjenikë; shampo, sapun, locion, pastë dhëmbësh, krem ​​i lëkurës / zëvëndësojini me produkte natyrale të sigurta.

Shumë njerëz janë të tronditur kur mësojnë  se mjedisi nuk është e vetmja gjë ndotëse. Me këto hapa ju mund të çoni një mënyrë jetese pa toksicitet në trup. Ju do të ndiheni më mirë dhe të sigurt për një të ardhme të shëndetshme, drejt një jete natyrale dhe të pastër prej toksinave.

Total Immunity per pastrimin nga Toksinat dhe per shendet ideal

Dobitë Mjekësore

› “TOTAL IMUNITY” është një product bimor i mrekullueshëm, që në mënyrë natyrale rinovon qelizat e trupit dhe lufton shenjat e plakjes.

 Lufton kancerin e mushkërive, trurit, stomakut, zorrës së trashë, fytit, mëlçisë, leukeminë, etj.

 Ky ilaç është efikas për të gjitha semundjet patologjike.

 Duke mbështetur sistemin imun, ai është luftuesi më i mirë i sëmundjeve autoimmune.

 “TOTAL IMUNITY” fuqizon dhe stimulon në maksimum sistemin imun per të luftuar dhe mbrojtur trupin nga infeksionet dhe zhvillimi jonormal i qelizave.

 Fuqizon dhe stimulon organet bazë të trupit për të funksionuar në menyrën më të mirë.

 Stimulon melçinë per kryerjen e funksioneve te saj, forcon gjakun dhe lufton aneminë.

 Pastron venat dhe lufton kolesterolin e dëmshëm, normalizon sheqerin ne gjak.

 Parandalon sëmundjet e zemrës, diabetin, arteriosklerozen, bllokimin e venave dhe atakun e zemrës.

 Stimulon sistemin nervor qëndror dhe funksionin e tij.

 Dhuron qetësi, gjallëri dhe optimizëm, duke eliminuar kështu stresin, shqetësimet nervore dhe shpirtërore, pagjumësinë dhe pesimizmin.

 Trajtimi më i mirë për çrregullimet në sistemin tretës; trajton refluksin e stomakut, ndihmon tretjen, lufton parazitet, kapsllëkun dhe diarrene.

 Ndihmon funksionin e fshikëzës së tëmthit.

 Përfitimet e mundshme antioksiduese (të përshkruara më sipër) të TOTAL IMUNITYjanë në fakt vetëm maja e ajsbergut. Ai është product i mrekullueshëm që ndihmon të gjithë njerëzit për të qëndruar më të fortë dhe më rezistues ndaj sëmundjeve që zhvillohen me kalimin e moshës.

Rreth produktit

› Produktet tona nuk jane te fabrikuara apo komerciale, siç jane zakonisht produktet e tjera te ashtu-quajtura “Natyrale” dhe me kosto te lire, por produktet tona pergatiten ne menyre te posaçme per çdo pacient apo porosites, nga mjeke te specializuar dhe me pervoje.

› Total Immunity eshte 100% Origjinal, i sigurte per te gjithe dhe nuk ka efekte anesore.

› 100% organik me bimë të egra, pa ruajtës kimik, pa ngjyrosës artificial dhe pa shtesa kimike.

› Në varësi të sëmundjes, kombinohet edhe me ilaçe të tjera bimore për efekte më të shpejta dhe më të plota.

› Produkti gjendet në formë të pluhurit qe duhet te perziehet me mjalt, dhe ne forme të kapsulave qe shoqerohen me uje te embeltuar me mjalt.