Infeksionet; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral pa qenë nevoja për anti-biotikë

 

Infeksioni është një gjendje e shkaktuar nga rritja e patogjeneve sëmundje-shkaktues (bakteret, viruset, kërpudhat) në trup. Këta agjentë infektiv rriten në koloni pushtuese dhe të shumëzueshme, duke dëmtuar qelizat e trupit me mënyra të ndryshme, duke përfshirë mënyrën e drejtpërdrejtë, përmes lirimit të toksinave, ose nëpërmjet reaksionit alergjik.

Simptomat

Simptomat e infeksionit përfshijnë:

– skuqje,

– inflamacion,

– dhimbje,

– ënjtje,

– dhe formim qelbi (abscesi) në vendin e infeksionit.

Ethe, kollë, teshtitje, lodhje, dhe mosfunksionim i zorrëve (diarre) mund të lindin për shkak të infeksionit.

Shënim! Antibiotikët nuk të mbrojnë kundër infektimit viral apo kushteve inflamatore, edhe pse ato janë përshkruar shpesh për kushte të tilla. Edhe pse antibiotikët mund të jenë efektive kur përdoren në mënyrë të përshtatshme, veçanërisht për infeksione të rënda ose të rrezikshme për infeksionet bakteriale, përdorimi i tyre i pakriter nuk është i këshilluar. Përdorimi i pakontrolluar i antibiotikëve prodhon shumë tensione bakteriale  barna-rezistente, dhe çon në paefektshmërinë e tyre kundër infeksioneve bakteriale të rrezikshme për jetën.

Për më tepër, antibiotikët shkatërrojnë bakteret e dëmshme dhe bakteret e dobishme në traktin gastrointestinal, potencialisht duke shkaktuar probleme në tretjen e ushqimit dhe gastrointestinale, si dhe rritje të jashtëzakonshme të majasë Candida albicans (sistemik).

Nëse dyshoni se keni një infeksion bakterial, pyesni doktorin tuaj për të marrë një mostër të pështymës apo indeve apo lëngjeve nga zona e infektuar. Në qoftë se është një infeksion bakterial, mostrat e antibiotikëve të ndryshme mund të vendosen në bakteret në rritje për të përcaktuar se cili prej antibiotikëve do të jetë më efekti në vrasjen e baktereve që keni; kjo quhet një test ndjeshmërie.

Kujdes! Në qoftë se ju ndodhin ethe dhe dhimbje nyjesh, kjo mund të jetë një shenjë e një sëmundje infektive që është përhapur në të gjithë trupin. Për të qenë të sigurt, kërkoni kujdes të menjëhershëm mjekësor.

Shkaqet

Infeksioni ndodh kur patogjenet shkaktare të sëmundjeve kapërcejnë mbrojtjet tona natyrore. Këta mbrojtës dobësohen nëse lëkura pritet apo copëzohet, ose në qoftë se sistemi imunitar është dobësuar prej ilaçeve kimike, mbingarkesa e toksinave ose nga sëmundja.

Bebet kanë tendencë për të marrë më shumë infeksione sepse sistemet e tyre imunitare ende nuk janë mësuar të njohin dhe të sulmojnë disa mikrobe.

TRAJTIMI NATYRAL I INFEKSIONEVE

Ushqimi

Rritni marrjen tuaj të hudhrës dhe kosit, dhe shtoni ushqimet që luftojnë infeksionet, të tilla si lëng portokalli i holluar dhe organik (pa sheqer), mollë dhe lëng molle, rrush dhe lëng rrushi, boronicë e kuqe, boronicë, luleshtrydhe, mjedër, pjeshkë, kumbulla, fiq, lakër, qepë, leshterik, dhe mjaltë të papërpunuara në dietën tuaj.

Përdorni vaj ulliri ose kokosi në gatim për vetitë e tyre të fuqishme anti-virale, anti-bakteriale dhe anti-fungale.

Shmangni sheqerin në çdo formë, dhe pini shumë ujë të filtruar.

Është e rëndësishme që të mos shtoni toksicitetit të mëtejshëm në sistemin tuaj, kështu që përmbajuni për sa vijon:

  • Jo ëmbëltues artificial.
  • Jo produkte të larta në fruktozë.
  • Jo pije të gazuara.
  • Jo ushqime të shpejta.
  • Jo ushqim të konservuar.
  • Jo produkte konvencionale të qumështit.
  • Jo mish viçi konvencional.

Total Immunity per Infeksionet

Dobitë Mjekësore

› “TOTAL IMUNITY” është një product bimor i mrekullueshëm, që në mënyrë natyrale rinovon qelizat e trupit dhe lufton shenjat e plakjes.

 Lufton kancerin e mushkërive, trurit, stomakut, zorrës së trashë, fytit, mëlçisë, leukeminë, etj.

 Ky ilaç është efikas për të gjitha semundjet patologjike.

 Duke mbështetur sistemin imun, ai është luftuesi më i mirë i sëmundjeve autoimmune.

 “TOTAL IMUNITY” fuqizon dhe stimulon në maksimum sistemin imun per të luftuar dhe mbrojtur trupin nga infeksionet dhe zhvillimi jonormal i qelizave.

 Fuqizon dhe stimulon organet bazë të trupit për të funksionuar në menyrën më të mirë.

 Stimulon melçinë per kryerjen e funksioneve te saj, forcon gjakun dhe lufton aneminë.

 Pastron venat dhe lufton kolesterolin e dëmshëm, normalizon sheqerin ne gjak.

 Parandalon sëmundjet e zemrës, diabetin, arteriosklerozen, bllokimin e venave dhe atakun e zemrës.

 Stimulon sistemin nervor qëndror dhe funksionin e tij.

 Dhuron qetësi, gjallëri dhe optimizëm, duke eliminuar kështu stresin, shqetësimet nervore dhe shpirtërore, pagjumësinë dhe pesimizmin.

 Trajtimi më i mirë për çrregullimet në sistemin tretës; trajton refluksin e stomakut, ndihmon tretjen, lufton parazitet, kapsllëkun dhe diarrene.

 Ndihmon funksionin e fshikëzës së tëmthit.

 Përfitimet e mundshme antioksiduese (të përshkruara më sipër) të TOTAL IMUNITYjanë në fakt vetëm maja e ajsbergut. Ai është product i mrekullueshëm që ndihmon të gjithë njerëzit për të qëndruar më të fortë dhe më rezistues ndaj sëmundjeve që zhvillohen me kalimin e moshës.

Rreth produktit

› Total Immunity nuk ka efekte anesore.

› 100% organik me bimë të egra, pa ruajtës kimik, pa ngjyrosës artificial dhe pa shtesa kimike.

› Në varësi të sëmundjes, kombinohet edhe me ilaçe të tjera bimore për efekte më të shpejta dhe më të plota.

› Duhet të ruhet në vend të freskët larg dritës.

› Afati i perdorimit eshte deri në dy vjet, nëse ruhet në vend të freskët.

› Produkti gjendet në formë të pluhurit qe duhet te perziehet me mjalt, dhe ne forme të kapsulave qe shoqerohen me uje te embeltuar me mjalt.