11 Shkaqet kryesore të kancerit

11 Shkaqet kryesore të kancerit që ndoshta nuk ju kanë shkuar kurrë në mendje

 

Dikush mund të zgjohet çdo ditë në një makth total shëndetësor, duke menduar se “po i luan kartat si duhet”. Ne të gjithë kemi mësuar gjatë viteve të fundit se media kryesore është një copë gjigande e gënjeshtrave të nxitura nga lakmia e korporatave, që sjell helm për mendjet dhe trupat tanë në çdo hap të kanalit televiziv, në gazetë ose në faqet e internetit. Jo vetëm që shumica e njerëzve “hanë” kancer çdo ditë, por ata i konsumojnë që të gjitha 11 shkaqet kryesore të kancerit – megjithëse numërojnë kaloritë, karbohidratet apo sa gram prej tyre përmbajnë – asnjëra prej të cilave nuk do të ketë rëndësi kur onkologu t’i kthejë në shtëpi pa asnjë lloj kurimi efektiv.

Ndërsa njerëzit shkojnë drejt “marshimit për shërim” në një mbledhje të Fondacionit Susan Komen, vazhdojnë të hanë pulë të skuqur “Kentucky” dhe të pijnë limonatën “Mike’s Hard Lemonade”, ushqime të sponorizuara nga pikërisht nga Fondacioni Komen, që përmbajnë karcenogjene (vajra të përpunuara thellësisht dhe alkool, në mënyrë sistematike), të cilat ndihmojnë zhvillimin e qelizave kancerore.

Ju dëshironi të kuroheni? Atëherë i thoni “STOP” ngrënies, pirjes dhe injektimit të sëmundjes që po luftoni! Përballuni tani. Ju keni qenë të gënjyer nga Big Food, Big Pharma dhe ndoshta edhe nga disa mjekë të shquar apo onkologë. Le të hedhim një vështrim të afërt në atë që ndikon në të vërtetë organet tona të pastrimit, duke i prishur qelizat tona dhe duke shkatërruar bakteret e mira të zorrëve, duke na çuar poshtë në një korridor të errët dhe të rrezikshëm të mutacioneve qelizore, ku vetë qelizat tona sulmojnë trupin tonë dhe ku mjekësia kryesore shkakton kaosin!

Është koha për të përfituar nga e vërteta. Këtu ajo vjen si një cunami … Ja 11 shkaqet kryesore të kancerit që mund të mos i keni menduar kurrë.

 1. Stresi

A jeni të stresuar? A po e tensiononi vetveten pa nevojë? A e dini se stresi mund të kullojë gjëndrat e veshkave që qëndrojnë mbi veshka? Kjo mund të ndikojë në balancën e kripës brenda trupit dhe të ndikojë në tensionin e gjakut. Kullimi i veshkave mund të rrisë nivelet e glukozës në gjak dhe të shkaktojë reaksione inflamatore. Keni dëgjuar ndonjëherë për Sindromën Cushing? Është një çrregullim ku veshkat mbiprodhojnë kortizol, duke shkaktuar një kancer agresiv që shkakton një prodhim të tepruar të hormoneve. Lodhja veshkore shpesh shkaktohet nga gjumi i varfër, toksiciteti i metaleve të rënda, infeksionet kronike të frymëmarrjes dhe sigurisht, stresi i pamëshirshëm.

 1. Nitratet

Mishrat e përpunuara ruhen nga prishja duke përdorur nitratet dhe nitritet, të cilat në thelb janë kripëra shumë të koncentruara që shkaktojnë kancer. Nitritet janë klasifikuar si kancerogjene të klasit 1-A së bashku me cigaret. Ju që jeni dashuruar pas proshutave, zgjohuni dhe ndjeni erën e kancerit që ato përmbajnë. I lini menjëherë ushqimet e shpejta “Hot Dogs”, mishrat e shijshëm, sallamin dhe proshutat, dhe kështu do të zvogëloni masivisht shanset për kontraktimin e fjalës “Kancer” në këtë jetë.

 1. Ujë i fluoriduar i çezmës

Fluoridi që futet në ujin e pijshëm NUK ju ndihmon të ndërtoni dhëmbë të fortë dhe të luftoni kavitetin. Nëse pini nga uji çezmës, duke përfshirë ujin e kafesë, çajit apo të pijeve freskuese, jeni duke ushqyer qelizat e kancerit duke pirë një insekticid toksik. Eksportuar si fluorid natriumi për të nxjerrë vrasësin helmues toksik nga vendi i tyre, industrialistët e fshehtë të Amerikës hidhnin fluorin në ujë e rubinetit për ta bërë popullatën memece, të sëmurë dhe në nevojë kronike për produkte farmaceutike, duke përfshirë kimioterapinë toksike që shkakton MË SHUMË kancer. Po, ju jeni mashtruar nga sistemi.

 1. Aspartamet

Ata e quajnë atë “dhimbja e ëmbël”, sepse ky ëmbëltues artificial prodhohet nga sekretimi i E-coli dhe shkakton shtim në peshë, kancer dhe simptoma që i bëjnë mjekët të duken idiotë dhe të besojnë se keni sklerozë të shumëfishtë (MS). Aspartamet prodhohen nga kompanitë farmaceutike që nuk duan asgjë më shumë se vdekja juaj e ngadalshme, paratë e llogarisë suaj të kursimeve dhe më shumë njerëz që besojnë se parulla “nuk përmban sheqer” do të thotë liri për konsumin e produkteve të tyre.

 1. MSG (Monosodium Glutamate)

Keni pasur ndonjëherë një dhimbje koke të migrenës kaq të keqe sa që ndonjë tingull i lartë apo dritë të ndritshme tju bëjnë të mendoni se kafka mund tju plasë si një lëvozhgë veze dhe truri të rrjedhë jashtë? Kjo është një migrenë MSG, e njohur edhe si monosodium glutamate. Kjo kripë e koncentruar është modifikuar gjenetikisht dhe shpesh gjendet në supat e konservuara, patatet e skuqura me aromë, mishin e përpunuar, erëzat e pulave të ushqimit të shpejtë dhe në mijëra produkte amerikane. MSG gjithashtu ka “kushërinj” që, kur kombinohen, shkaktojnë dhimbje të njëjta kokës dhe dehidrim të rëndë. MSG është një formulë e formuluar kimikisht që shkakton shtimin e peshës, dëmtimin e trurit, inflamimin e mëlçisë dhe kancerin e mëlçisë.

 1. Vajrat e përpunuara

Shumica e vajrave përpunohen me kimikate industriale për të hequr qafe erën dhe për t’i ruajtur nga prishja në raftet e korporatave në supermarkete. Nëse ushqimi nuk prishet, mos e hani atë ushqim! Nga vaji i sojës deri te vaji i misrit, dhe duke shkuar në pjesën e poshtme toksike të fuçisë ku gjenden vajrat e kanolës, shumica e tyre ende përmbajnë hexane, një përbërës avullues i benzinës. Pra, fjalë për fjalë ju jeni duke ngrënë kancer.

 1. Vaksinat – duke përfshirë edhe ato kundër gripit

Vaksinat përmbajnë neurotoksina kanceroze të njohura. Dëshironi listën e shkurtër? Këtu janë vetëm disa nga përbërësit më të çmendur të listuara në faqen e injektimit të vaksinës që askush nuk lexon kurrë, duke përfshirë infermierët dhe mjekët të cilët duhet të sigurohen që ju të bëni ato që ju thone kur ju injektojnë ju dhe fëmijët tuaj: qelizat e veshkave të infektuara të majmunit të gjelbër afrikan, qelizat fetale të abortuara, alumini, merkuri (i listuar si thimerosal në pothuajse të gjitha vaksinat e gripit), xhelatinë, vezë, kazeinë (shkakton alergji të qumështit), vaj kikiriku (shkakton alergji të ashpër nga kikiriku), polysorbate 80, qeliza diploide njerëzore, squaline, formaldehid dhe cirovirus (virus vdekjeprurës).

 1. Ilaçet e recetave të mjekut

Po, recetat që shumë mjekë ju rekomandojnë për të blerë në farmaci janë më së shumti kancerogjene, duke shtuar kaosin shëndetësor.

 1. Ushqimet e bardha

Pothuajse të gjitha ushqimet e bardha janë të rafinuara dhe rafinimi shkakton kancer pankreatik dhe kancerin e fshikëzës. Këtu përfshihet buka e bardhë, orizi, makaronat, sheqeri, mielli, madje edhe kafeja e filtruar.

 1. Pesticidet

OMGJ do të thotë që të lashtat janë të dizajnuara gjenetikisht për të mbajtur pesticide dhe janë mbuluar me sasi të pakufizuar të këtyre kimikateve për të vrarë insketet dhe barërat e këqija.

 1. Diabeti

Është e vërtetë! Studimet tregojnë se diabeti ka një rrezik në rritje për shumë forma të kancerit. Pse? Nivelet e larta të qarkullimit të insulinës nxitin rritjen e tumorit. Rreziqet e kancerit që janë dyfishuar nga prania e diabetit të tipit 2 përfshijnë atë pankreatik, të mëlçisë, gjirit, fshikëzës, kancerit kolorektal, kancerit të gjakut si limfoma jo-Hodgkin dhe madje edhe kancerit të mitrës.

Bimët e Shkretëtirës në mbështetje të pacientëve me Kancer


Trupi i njeriut është krijuar për ta kapërcyer kancerin. Ai është i pajisur me sistem imunitar të fuqishëm dhe sistemin e mbrojtjes intracellulare anti-oxidante. Krijuesi ynë nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në Tokë, veçse ka krijuar edhe ilaç për të.

Një nga sfidat me kancerin është se ai nuk është pushtues i jashtëm që vjen për të bërë kërdi. Në vend të kësaj, janë qelizat tona që nuk ndjekin më udhëzimin kryesor për funksionimin e duhur, rritjen e qelizave dhe ciklin e jetës / vdekjes qelizore. Është zhvillimi i qelizave mashtruese që egoistikisht vendosin të grumbullojnë lëndë të para dhe nuk dëgjojnë më rregullat dhe rregulloret e vendosura nga organet e inteligjencës së lindur, të krijuar nga Zoti.

Kontrolli master i trupit e njeh pamjen e madhe të asaj që është më e mira për mbijetesën afatshkurtër dhe potencialin afatgjatë. Ky kontroll duhet ta mbajë pjesën tjetër të trupit në mënyrë të vazhdueshme të informuar dhe në përputhje me këtë skemë të madhe. Ky proces komunikimi zhvillohet përmes sistemit neuro-endo-imun. Kjo do të thotë që trupi komunikon me veten përmes sistemit nervor, sistemit hormonal dhe sistemit imunitar.

Për të stimuluar dhe fuqizuar sistemet mbrojtëse dhe luftuese të trupit, për luftimin e qelizave kancerore burimore dhe metastazike, dhe për përkrahjen e shëndetit të pacientëve, ekipi i Kërkimit dhe Zhvillimit të Wild Arabic Herbs (WAHRD) ka identifikuar bimët e egra shkretinore më të fuqishme, të kombinuara në lloj dhe sasi, për të zhvilluar produktet bimore më efektive në mbështetje të pacientëve me lloje të ndryshme të kancerit, që i gjeni në kategoritë përkatëse.

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook