Supë e shijshme e papërpunuar: Një kampion në luftën kundër kancerit

Supë e shijshme e papërpunuar: Një kampion në luftën kundër kancerit {Recetë}

 

Përbërësit kryesorë kundër kancerit të kësaj supe përfshijnë domatet, hudhrën, borzilokun, rigonin, shafranin e Indisë dhe rozmarinën për vetitë e tyre të veçanta kundër kancerit, balancimin e hormoneve dhe forcimin e mëlçisë.

Domatet portokalli (nëse mund t’i gjeni) përmbajnë aftësi të fuqishme antioksiduese dhe anti-inflamatore nga tetra-cis-likopeni, i cili absorbohet në mënyrë më efikase se trans-likopeni në domatet e kuqe. Ai synon gjithashtu kancerin e gjirit, pankreasit, mushkërive me qeliza jo të vogla dhe kancerin e prostatës.

Për më tepër, alfa-tomatina, një fitonutrient pak i njohur, shkakton vdekjen e qelizave dhe ndërhyrjen metabolike në tumoret malinje, duke e bërë këtë supë një armë të fuqishme kundër kancerit.

Përbërësit:

– 3 domate të grira të kuqe ose të verdha.

– 2 lugë majdanoz të grirë

– 1 qepë mesatare

– 4 thelpi hudhre

– 2 lugë shafran të freskët pluhur

– 2 lugë borzilok të grirë

– 1 lugë rozmarinë e grirë

– 1 gotë ujë

– 1 lugë piper

– 3 lugë lëng limoni

– 2 lugë vaj ulliri

Mënyra e përgatitjes

– Shtoni të gjithë përbërësit në një blender, përveç vajit të ullirit dhe limonit.

– Në një enë shtoni përbërësit duke i shtuar vajin e ullirit, limon dhe kripë.

– Lëreni supën për 20 min dhe më pas servireni.

Shijoni këtë shije të freskët të një pjate klasike! Kjo supë është e njohur si një supë sezonale verore, por mund të shijohet gjatë gjithë vitit. Konsideroni një kopsht ose serë të brendshme për të shijuar ushqimet tuaja të preferuara gjatë stinës së ftohtë.

Dhe, si gjithmonë, përdorni përbërës të freskët, organikë, të rritur në vend kurdoherë që është e mundur, duke përfshirë erëza organike, jo të rrezatuara. Kjo do t’ju japë përfitimet maksimale për të luftuar kancerin.

Sigurisht që nuk mjafton supa për të luftuar kancerin, por për ata që vuajnë tashmë nga kanceri, duhet ta përdorin atë përkrah kurës bimore të kancerit.

Bimët e Shkretëtirës në mbështetje të pacientëve me Kancer


Trupi i njeriut është krijuar për ta kapërcyer kancerin. Ai është i pajisur me sistem imunitar të fuqishëm dhe sistemin e mbrojtjes intracellulare anti-oxidante. Krijuesi ynë nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në Tokë, veçse ka krijuar edhe ilaç për të.

Një nga sfidat me kancerin është se ai nuk është pushtues i jashtëm që vjen për të bërë kërdi. Në vend të kësaj, janë qelizat tona që nuk ndjekin më udhëzimin kryesor për funksionimin e duhur, rritjen e qelizave dhe ciklin e jetës / vdekjes qelizore. Është zhvillimi i qelizave mashtruese që egoistikisht vendosin të grumbullojnë lëndë të para dhe nuk dëgjojnë më rregullat dhe rregulloret e vendosura nga organet e inteligjencës së lindur, të krijuar nga Zoti.

Kontrolli master i trupit e njeh pamjen e madhe të asaj që është më e mira për mbijetesën afatshkurtër dhe potencialin afatgjatë. Ky kontroll duhet ta mbajë pjesën tjetër të trupit në mënyrë të vazhdueshme të informuar dhe në përputhje me këtë skemë të madhe. Ky proces komunikimi zhvillohet përmes sistemit neuro-endo-imun. Kjo do të thotë që trupi komunikon me veten përmes sistemit nervor, sistemit hormonal dhe sistemit imunitar.

Për të stimuluar dhe fuqizuar sistemet mbrojtëse dhe luftuese të trupit, për luftimin e qelizave kancerore burimore dhe metastazike, dhe për përkrahjen e shëndetit të pacientëve, ekipi i Kërkimit dhe Zhvillimit të Wild Arabic Herbs (WAHRD) ka identifikuar bimët e egra shkretinore më të fuqishme, të kombinuara në lloj dhe sasi, për të zhvilluar produktet bimore më efektive në mbështetje të pacientëve me lloje të ndryshme të kancerit, që i gjeni në kategoritë përkatëse.

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook