Mënyrat më të mira për të trajtuar Kancerin

Mënyrat më të mira për të trajtuar Kancerin

 

Trajtimi i kancerit me metodat më të mira është një temë masive! Bukuria e trajtimit natyral është se ka kaq shumë opsione që për shumë, kjo mund të jetë sfida më e madhe. Sfida e trajtimeve më të mira natyrale është, se këto trajtime nuk mbulohen nga sigurimet, sepse çdo gjë me vlerë ka një çmim, trajtimi kimik i sëmundjeve tashmë është vërtetuar se sa vlerë ka përveç “djegies (me rrezatim), prerjes (me kiriurgji) dhe helmimit (me kimioterapi)!”

Është e zakonshme në shoqërinë tonë që njerëzit t’ia dorëzojnë shëndetin e tyre mjekëve. Ne thjesht nuk dimë më mirë derisa të dimë më mirë. Por kur vërtetojmë se mënyrat natyrale të trajtimit janë më të mirat dhe më të sigurtat, ditët nëpër spitale marrin fund.

Për të kuruar trupin, ju në radhë të parë duhet të fuqizoni mendjen me njohuri dhe të bëheni udhëheqës i ekipit tuaj shërues. Për të qenë i suksesshëm, duhet të dëshironi të mësoni dhe të bëni gjithçka që është e nevojshme për të kuptuar nevojat e trupit tuaj për t’u kuruar dhe duhet të jeni të gatshëm të ndryshoni. Nëse jeni serioz për të kapërcyer kancerin me metoda alternative, ky ndryshim i mendjes do të çojë në një ndryshim të jetës.

Në librat e vjetër thuhet: “Transformohuni me anë të ripërtëritjes së mendjes suaj!” Nëse mund t’i heqim mendjet nga të gjitha gënjeshtrat dhe programet e këqija që kemi grumbulluar, ne jemi në rrugën tonë për një përmirësim serioz shëndetësor dhe një jetë më të shëndetshme dhe më të lumtur!

Këtu janë disa këshilla për të gjetur alternativa të sigurta ndaj standardit toksik të trajtimit të kancerit që është bërë kaq i spikatur në perëndim.

Mos harroni: Kanceri NUK është një dënim me vdekje! Për sa kohë që ka frymë, ka SHPRESË!

Pjesët e misterit kurues

Një pjesë e ndryshimit dhe fuqizimit mendor është të kuptoni pamjen e përgjithshme të asaj që është e nevojshme që ju të jeni mirë.

Së pari, duhet të kuptoni se sa jashtëzakonisht e rëndësishme është që të pajtoheni me detoksifikimin si një pjesë e përsëritur e të qëndruarit të shëndetshëm, tani dhe përgjithmonë. Procesi i tretjes është një udhëtim. Fillon me gojën dhe mbaron me fundin tonë! Ka kaq shumë që mund të futen nëmënyra e përthithjes dhe asimilimit të duhur të lëndëve ushqyese. Fajtori më i madh është zorra e trashë dhe zorrët. Me kalimin e kohës, ne të gjithë zhvillojmë një lloj llumi që rreshton të gjithë zorrët. Ajo quhet pllakë mukoide ose biofilm. Nëse kjo pllakë nuk hiqet vazhdimisht, ajo zvogëlon efektivitetin e çdo lëndë ushqyese që vendosim në trup. Fjalë për fjalë, po rrit vlerën e gjithçkaje që bëni për të filluar me një pastrim të thellë të zorrës së trashë që synon pllakën mukoide. Sigurisht, kjo është vetëm nëse kjo është e drejtë për ju dhe gjendjen tuaj aktuale.

1 | Miratoni një dietë kundër kancerit

Një dietë kundër kancerit përfshin shumë gjëra, jo vetëm ushqimin. Ne do të përqendrohemi në gjërat që po bëjnë shumica e njerëzve, të cilat duhet të ndalen menjëherë për shkak të mënyrës në të cilën ata kontribuojnë në kancer. Këto gjëra janë themelore dhe duhet të vazhdojnë tani dhe në vazhdim. Është ideale të keni anëtarë të familjes që t’ju mbështesin për këtë, por mos u dekurajoni nëse kjo nuk ndodh.

– Ndaloni sheqerin e përpunuar. Qelizat e kancerit kanë diku midis 10-16 herë më shumë receptorë për sheqerin, kështu që zvogëlimi i marrjes së sheqerit ul furnizimin me energji për qelizat e kancerit menjëherë dhe përfiton shëndetin e përgjithshëm për shumë arsye. Ky është një ndryshim i madh për shumë njerëz, por fillimi i luftës me pirunin tuaj është një nga armët më të fuqishme që keni.

– Fillimisht, është ideale të kufizohen proteinat shtazore. Për shumicën, kjo është në rregull për t’u bërë afatshkurtër dhe më pas të vendosni nëse është e drejtë për ju të vazhdoni në afat të gjatë. Ka shumë kërkime për të treguar se proteinat e tepërta shtazore kontribuojnë në kancerin dhe rritjen e tumorit. Ndërsa jeni duke u detoksifikuar, veçanërisht në fillim, lehtësimi i barrës së procesit të gjatë të tretjes së proteinave shtazore do të ndihmojë në përshpejtimin e detoksifikimit. Kjo është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të rialokuar fondet për mish të të shtrenjtë në më shumë perime për lëngje dhe sallata të mëdha të shijshme. Një dietë vegane duhet të shoqërohet me ushqime të pasura me vitaminë B12 dhe acide yndyrore esenciale.

– Uji. Pirja e ujit të pastër, të filtruar pa fluor është prioritet. Dehidratimi është jashtëzakonisht i zakonshëm. Nëse jeni duke pirë lëngje, marrja e lëngjeve llogaritet në sasinë e përditshme të marrjes së ujit. Ndaloni menjëherë të pini ujë në shishe plastike. Përdorni vetëm enë qelqi (pa plumb) për ruajtje dhe ujë në lëvizje. Mënyra më e lirë për të pirë ujë të pastër dhe të filtruar është të çoni kontejnerë qelqi në vende që ofrojnë ujë të pastër dhe mbusheni.

– Kaloni sa më shumë te ushqimi organik. Studimet kanë treguar se në vetëm dy javë të kalimit organik, nivelet kimike në gjak ulen me 90%. Në vetëm gjashtë ditë të ngrënies organike, nivelet e glifosatit ulen me 75%. Ushqim organik me një buxhet: Shikoni burimet lokale, dyqanet e ushqimit të shëndetshëm. Gjeni fermerë vendas: bëjini të ditur se jeni të sëmurë nga kanceri dhe ata shpesh do t’ju ndihmojnë me çmime më të mira. Nëse kostoja e bio-ve është shumë e lartë për ju, përpiquni t’i përmbaheni listës së duzinave të pista dhe të paktën blini këto bio: luleshtrydhe, spinaq, lakër jeshile, nektarina, mollë, rrush, pjeshkë, qershi, dardha, domate, selino, patate. Ose mund ta rritni vetë ushqimin tuaj! Kjo është mënyra më ekonomike për të ngrënë bio.

2 | Tretja

Kur kapërceni kancerin, ndodhin dy lloje të tretjes: tretja e ushqimit dhe heqja e tumoreve dhe qelizave kancerogjene nga trupi. Ju duhet të siguroheni që trupi juaj të jetë i pajisur me mjetet e duhura për të bërë të dyja këto gjëra.

Shëndeti dhe tretja e duhur e zorrëve mund të jetë një temë e gjatë dhe e ndërlikuar.

Është e sigurt të thuhet se enzimat e tretjes janë një përshtatje e mirë për të kapërcyer kancerin shumicën e kohës. Marrja e ilaçeve tona bimore me stomakun bosh bën që enzimat të kenë një efekt sistemik: kur nuk ka ushqim për të punuar, ata kërkojnë të gjithë trupin duke vepruar si një anti-inflamator, pastrues gjaku, antiviral dhe më pas zbërthejnë indet, fibroidet dhe indet tumorale.

3 | Lëndët ushqyese

Mbani në mend se kur jeni të sëmurë duhet të merrni sa më shumë lëndë ushqyese përmes ushqimit. Lëngjet, sallatat organike dhe superushqimet janë të shkëlqyera për të maksimizuar marrjen e lëndëve ushqyese. Çdo vakt është një shans i ri për të ushqyer trupin dhe për të luftuar kancerin. Konsumoni ushqime që përmbajnë lëndë ushqyese dhe acide yndyrore të shëndetëshme.

4 | Detoksifikimi

Kjo është një temë shumëplanëshe dhe siç u përmend më parë, shumë gjëra duhet të detoksohen:

– Pastrimi i zorrës së trashë / të gjithë trupit

Kur filloni, ka shumë të ngjarë që të keni vite të tëra nga zakonet toksike, kështu që në fillim do të jetë më intensive, por bëhet më e lehtë!

– Detoks ditë për ditë

Si pjesë e regjimit tuaj, më poshtë janë metodat e detoksifikimit që janë të shkëlqyera për t’u përdorur në shtëpi dhe mund të bëhen mjaft të lira:

– Ushtrime të lehta për t’u përdorur dhe gjithashtu mund të përfitoni nga ecja e shpejtë apo edhe kërcimi i ulur në shtrat nëse nuk mund të ushtroheni ose të vraponi.

– Larja e lëkurës së thatë e mban limfën në lëvizje për koston e një furçe të lirë!

– Kurat bimore: Lëvizin limfën për të ndihmuar në detoksifikimin. Kurat tona për lloje të ndryshme të kancerit, që janë të përbëra vetëm nga bimë shkretinore të studiuara dhe shumë potenciale, janë shumë të fuqishme gjithashtu për detoksifikimin e trupit dhe kanë lëndë të fuqishme antioksiduese, përkrah të tjerave! Standardet tona të prodhimit janë të patejkalueshme dhe të gjitha produktet tona janë formuluar duke përdorur përbërës efikasë, pa toksikë, jo OMGJ dhe krejtësisht të egër dhe shkretinorë.

– Detox në shtëpi

Ju kaloni shumë kohë në shtëpi, kjo është arsyeja pse produktet që përdorni – nga furnizimet e pastrimit te kozmetika – janë kaq të rëndësishme. Hidhni tutje të gjitha toksinat: pastruesit, freskuesit e ajrit, qirinjtë, kolonja, produktet e flokëve, manikyrin e thonjve, dhe kremrat.

Produktet shtëpiake janë një mënyrë e shkëlqyer për të kursyer para.

– Ju lehtë mund të bëni pastrues me uthull, sodë buke dhe vajra esencialë.

– Ndaloni përdorimin e mikrovalës: ajo shkatërron lëndët ushqyese në ushqimin dhe lëshon rrezatim të dëmshëm.

– Ndrysho në enë gatimi çelik inox. Ju mund t’i gjeni këto në shitje, thjesht filloni t’i kërkoni ato një nga një!

– Hiqni qafe letër alumini dhe kontejnerët e ruajtjes plastike.

– Shtoni filtra në dushe dhe banja.

– Jashtë: përdorni antitoksik kundër insekteve dhe krem ​​kundër diellit dhe zëvendësoni pesticidet me opsione natyrale.

– Sigurohuni që artikujt e kujdesit personal (gjërat si grimi, shampo dhe pasta e dhëmbëve) të jenë pa toksina.

5 | Ndërtimi i imunitetit

Ka shumë faktorë që nxisin sistemin imunitar.

– Gjumi adekuat është një nga mënyrat më pak të kushtueshme dhe më të fuqishme për të ndikuar në sistemin imunitar. Punoni për ta futur veten në një rutinë të mirë për të fjetur herët dhe për të marrë gjumë cilësor dhe të thellë.

– Pro-Immune Arum, një agjent shkretinor antikancerogjen dhe imuno-modifikues, imuno-stimulues dhe shumë të tjera, është një nga përbërësit e të gjitha kurave tona për lloje të ndryshm të kancerit.

6 | Oksigjenimi

Kjo është një fushë e rëndësishme në të cilën mund të punoni absolutisht falas.

Ne të gjithë jemi zakonisht frymëmarrës të cekët dhe madje ndalojmë frymëmarrjen kur jemi të shqetësuar ose nervozë! Frymëmarrja e përqendruar është e fuqishme dhe të mësuarit për të marrë frymë siç duhet gjatë gjithë kohës do t’ju japë një nxitje të oksigjenit dhe përmirësim të përgjithshëm të shëndetit.

Ushtrimi i frymëmarrjes: 4-8-8 Merrni frymë, mbajeni dhe nxirreni. Thithni për 4 sekonda (barku juaj duhet të zgjatet), mbajeni vizualizimin e oksigjenit që zhytet në qelizat tuaja për 8 sekonda dhe më pas nxirreni me shpejtësi për 8 sekonda, duke nxjerrë toksinat e çliruara nga qelizat tuaja.

Ushtrimi është i mahnitshëm për oksigjenimin e qelizave dhe gjithashtu stimulon sistemin limfatik, dhe është FALAS!

Shmangni ushqimet e hidrogjenizuara si margarina ose ushqimet e skuqura, pasi ato mposhtin oksigjenimin.

7 | Shërimi Emocional/Shpirtëror dhe Shkaqet e Kancerit

Kjo është një pjesë e enigmës. Shërimi emocional dhe shpirtëror është një komponent i tërë më vete, por ka shkaqe të tjera, zakonisht shumë, që çojnë në formimin e kancerit në trup.

Pjesa më e vështirë e përmirësimit është shpesh pjesa emocionale e procesit të shërimit. Nëse kjo do të vihej e para, procesi i tejkalimit të kancerit dhe shërimit të plotë do të ishte shumë më i shpejtë. Ekziston gjithmonë një komponent emocional i sëmundjes – gjithmonë.

Shkaqe të tjera të mundshme për kancerin përfshijnë viruset, toksicitetin e metaleve të rënda, toksinat dentare (kanalet e rrënjëve, amalgamat, kavitacionet), toksicitetin kimik, kërpudhat/candida, parazitët, Lyme, hormonet, obezitetin, problemet limfatike, ekspozimin ndaj EMF, OMGJ dhe toksicitetet ushqimore. Disa nga këto do të trajtohen natyrshëm duke u bërë organikë, duke u detoksifikuar dhe duke ndërtuar sistemin imunitar. Disa mund të jenë pak më të vështira për t’u përcaktuar dhe rregulluar. Kur njerëzit kanë kancere të përsëritura ose nuk po përjetojnë përparim, gjithmonë sugjerojmë të shkoni ose të rishikoni emocionet dhe shkaqet.

Kurat tona për kancerin, që i gjeni në fund të artikullit, përmbajnë gjithashtu agjentë përmirësues të humorit dhe stimulues të sistemit nervor qendror, dhe i ndihmojnë të gjithë pacientët me emocionet dhe gjendjen e tyre shpirtërore.

8 | Vrasësit e kancerit

Kurat me bimë shkretinore që i gjeni më poshtë janë vrasësit më potencialë të kancerit, duke vepruar në mënyrë krejtësisht natyrale, të sigurt dhe pa e dëmtuar aspak shëndetin dhe organizmin, por duke e forcuar dhe ngritur atë kundër sëmundjes. Pra, janë aleatët më besnik dhe përkrahësit më të fortë për njeriun që tashmë po lufton me kancerin.

Nëse po i trajtoni me sukses të gjitha këto pjesë të enigmës, trupi juaj natyrshëm do të jetë në gjendje të ndjekë dhe të luftojë kancerin. Kuptimi i këtij efekti “të kryqëzuar” të disa terapive mund të jetë super motivues për ju që të përfitoni sa më shumë nga këto mjete të fuqishme.

9 | Parandalimi dhe asgjësimi i metastazave

Kjo pjesë është e rëndësishme për paqen mendore ndërsa përmirësoheni. Ndonjëherë mund të keni dhimbje të pashpjegueshme në zona të çuditshme. Kur trupi kurohet, ai kuron gjithçka, kështu që mund të keni lëndime të vjetra që janë të dhimbshme ose thjesht dhimbje të pashpjegueshme. Kjo nuk do të thotë domosdoshmërisht se kanceri po përhapet! Të kuptuarit e disa ushqimeve kryesore për ndalimin ose ngadalësimin e përhapjes së kancerit, së bashku me disa opsione shtesë, janë një shtesë e paçmuar për planin tuaj. Reduktimi i stresit të përgjithshëm është i rëndësishëm, kështu që sa më shumë të kuptoni për stresorët ose variablat e zakonshëm gjatë shërimit me metoda natyrale, aq më mirë. Ushqimet që ngadalësojnë ose ndihmojnë në ndalimin e përparimit të kancerit përfshijnë: qepë, speca jeshil, selino, majdanoz, rigon, manaferra, mjedra, lakra jeshile, lulelakra, brokoli, lakra Brukseli, qershitë e errëta, çaji jeshil dhe kamomili; por sigurisht që këto nuk mund ta ndalojnë përhapjen e kancerit apo ta luftojnë atë, sepse janë thjesht ushqime, por ato ndihmojnë në ndalimin e ushqyerjes së kancerit, për t’i lehtësuar rrugën ilaçeve bimore që të veprojnë më shpejt në vrasjen e qelizave kancerore dhe ndalimin e përhapjes së tyre.

Pra, lajmi i mirë është se kurat me bimë shkretinore, që i gjeni më poshtë, kanë aktivitet parandalues të metastazave dhe të përhapjes së kancerit në organe apo zona të tjera, dhe luftojnë gjithashtu metastazat me të njëjtin potencial që luftojnë qelizat kancerore burimore.

Tani e zbuluat enigmën dhe keni gjetur arsenalin që ju duhet për të fituar betejën me sëmundjen tuaj apo për të ndihmuar njeriun tuaj të dashur që ta fitojë atë dhe të jetoni të shëndetshëm dhe të lumtur:

  • Produkte potenciale të bimëve të shkretëtirës për Tumoret

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook