Si ta luftojmë depresionin në mënyrë natyrale

 

Depresioni mund të manifestohet me një shumëllojshmëri siptomash duke përfshirë lodhje, humor të keq, mungesë oreksi, mospasje dëshirë seksuale, ndjenjë të pafuqisë, joaktivë, etj.

Shkaqet e depresionit janë të ndryshme duke përfshirë; alkoolin, duhanin, stresin, probleme që nuk i gjen zgjidhje, çekuilibër hormonal, mangësi në dietën ushqimore, mungesa e diellit, toksicitet nga ushqimet dhe nga ajri, etj.

Një studim në deklaron se: ilacet kundër depresionit kanë dështuar për të kuruar simptomat e depresionit, edhe në qoftë se pacientët e marrin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Gjithashtu medikamentet anti-depresive kanë efekte anësore serioze që mund të përfshinë: vetvrasje, shtim në peshë, dhe ndryshime në personalitet.

Lajmi i mirë është se ka shumë mënyra natyrale për luftimin dhe kurimin e depresionit duke përfshirë:

Dieta e shëndetshme

– Ushqimi i shëndetshëm mund tju ndihmojë për ngritjen e humorit; Omega -3, vaj i kokosit, arrat, vezët, farat e lirit, pije qershie, etj.

– Më shumë magnez; pa magnes trupi ndihet i lodhur dhe i pafuqishëm. Magnezi mban trurin të qëndrueshëm. Gjendet tek bajamet, fasulet, spinaqi, bananet, arrat dhe qumështi i sojës.

– Farat e kungullit; përmbajnë yndyra të shëndetëshme dhe magnez, L-triptofan, amino-acid, etj.

Ushqime që shkaktojnë depression

– Yndyrat e hidrogjenizuara; këto yndyra mund të shkaktojnë inflamacion dhe mosekuilibër hormonal.

– Kafeina; edhe pse mund të rrisë energjinë trupore, por kur ajo largohet, shkakton nervozizëm dhe rraskapitje.

– Alkooli dhe duhani; dy armiq kryesoërë të shëndetit  që shkaktojnë depression, stress, ankth dhe shumë sëmundje  serioze.

– Sheqeri i bardhë; rrit depresionin dhe është mirë që ju ti largoheni totalisht përdorimit të tij. Zëvëndësojeni me sheqer të zi, mjalt ose sheqer frutash.

Arti i të jetuarit

– Aromaterapia; masazhimi i trupit me vajra të ndryshëm aromantik ju clirojnë nga lodhja dhe ngarkesa mendore.

– Ushtrimet fizike; janë thelbësore për ngritjen e humorit. Bëni çdo ditë shëtitje në ajër të pastër. Ecja ose vrapi liron endorphins në tru dhe endorphins janë ato lëndë që na bëjnë të ndihemi të qetë dhe të lumtur.

– Meditimi; meditimi në ajër të pastër, në bregdet ose në mal, është kura më e mirë për qetësinë nevore, luftimin e depresionit, ankthit dhe stresit.

– Kalërimi; ndihmon të ndiheni i sigurtë në mendje dhe në trup, forcon shqisat dhe ju ndihmon të luftoni depresionin.

TRAJTIMI NATYRAL PROFESIONAL I DEPRESIONIT

Dobite shendetesore

– “Peganum” ndihmon ne kurimin e Depresionit ne menyre natyrale rrenjesore.

– Lufton shkaqet e Depresionit, si zhbalancimet biokimike dhe ato hormonale, infeksionet ne tru dhe ne sistemin nervor qendror, etj.

– Ndihmon ne kurimin e çrregullimeve emocionale, çrregullimeve te personalitetit, dhe te mendimit.

– Lufton te gjitha simptomat e shkaktuara nga ankthi dhe stresi: mendimet shqetesuese, shqetesimet gjate gjumit, dridhjet, panikun, friken e te ndenjurit vetem apo fobine sociale, merakun e tepert, etj.

– Kuron simptomat fizike te shkaktuara nga ankthi dhe stresi: rritjen e pulsit, rrahjet e zemres, veshtiresite ne frymemarrje, mpirjen dhe ndjesine e shpimit te gjilperave ne duar dhe kembe, dhimbjet e kokes, marramendjen, lodhjen, dispepsine, diarrene, etj.

– Stimulon sistemin nervor qendror dhe kuron infeksionet dhe çrregullimet ne te.

– Forcon zemren, permireson tretjen, stimulon melçine, forcon gjakun.

– Rrit imunitetin dhe stimulon sistemin e riprodhimit.

– Pastron gjakun dhe trupin nga lendet toksike.

Shenim!

– “Anti-Depressant” dhe te gjitha produktet tona nuk jane te fabrikuara apo komerciale, siç jane zakonisht produktet e tjera te ashtu-quajtura “Natyrale” dhe me kosto te lire, por produktet tona pergatiten ne menyre te posaçme per çdo pacient apo porosites, nga mjeke te specializuar dhe me pervoje, me qellim te sherimit rrenjesor dhe te sigurte te semundjes.

– “Anti-Depressant” eshte 100% Origjinal, krejtesisht i sigurte per te gjithe, dhe nuk ka efekte anësore.

– Produkti eshte ne forme te kapsulave dhe merret 3 here ne dite nga 1 kapsule.

– Klikoni mbi foton me siper per te mesuar me shume rreth produktit.