Shenja që tregojnë se keni Arterie të Bllokuara; Shkaqet dhe Trajtimi në mënyrë natyrale

 

Arteriet janë enët e gjakut përgjegjëse për transportin e gjakut të pasur me oksigjen, nga zemra në pjesën tjetër të trupit. Një arterie normale është  e fortë, fleksibël, dhe elastike. Në anën tjetër, arteriet jonormale tregojnë një gjendje të rëndë të quajtur atherosclerosis. Ky është shkaku kryesor i sëmundjeve kardiovaskulare, që përfshin sëmundjet vaskulare periferike, goditjet dhe sulmet në zemër.
Në SHBA, sëmundjet  kardiovaskulare janë  konsideruar si shkaku kryesor i vdekjes, duke pretenduar se përafërsisht 600.000 njerëz humbin jetën çdo vit. Ajo është e njohur edhe si një vrasës i heshtur, pasi gjendja nuk shkakton asnjë simptomë, deri sa problemi të bëhet më i rëndë.

Simptomat e Arterieve të  bllokuara përfshijnë

– Probleme të frymëmarrjes

– dobësi e papritur

– konfuzion

– dhimbje koke të rënda

– humbje të vetëdijes

– paqartësi në shikim

– probleme me të folurit

– paralizë, probleme me ecjen

– humbje në peshë

– humbja e koordinimit apo bilancit

– dhimbje në gjoks

– probleme me rrahjet e zemrës dhe gulçim

– sëmundje kronike të veshkave

– humbje të oreksit

– vjellje, lodhje

– probleme të përqendrimit

– mpirje apo ënjtje në këmbë ose duar

– tension i lartë i gjakut.

Shkaqet e bllokimit të arterieve

Shkaku i saktë i bllokimit të arterieve është një mister. Provat tregojnë se atherosclerosis është një gjendje komplekse dhe e ngadalshme që mund të fillojë në fëmijëri dhe të zhvillohet me moshën.

Atherosclerosis është përmendur shpesh si forcim, trashje, dhe ngushtim i arterieve. Një shtresë e hollë e qelizave endoteliale ndihmojnë në ruajtjen e pjesës së brendshme të arterieve dhe qarkullimin normal në arterie. Ky proces ndihmon qarkullimin e gjakut. Megjithatë, disa faktorë mund të dëmtojnë qelizat endoteliale, përfshi edhe qelizat e trombociteve duke shkaktuar bllokim të arterieve.

Në vijim janë disa nga faktorët kryesorë të bllokimi të arterieve:

– Radikalet e lira të shkaktuara nga toksinat.

– Mungesa e sasisë së anti-oksidantëve.

– Mangësia e vitaminës C.

– Konsumimi i tepërt i yndyrave.

– Metalet e rënda toksike.

– Nivelet e larta të kolesterolit.

– Pirja e duhanit.

– Tensioni i lartë i gjakut.

– Dabeti tip 1, Diabeti tip 2, rezistenca ndaj insulinës.

Faktorë të tjerë që kontribuojnë të arteriosklerozës përfshijnë:

– Mungesa e ushtrimit.

– Mbipesha.

– Triglyceridet e larta.

– Inflamacion kroniki nga sëmundjet, infeksionet, lupus, ose artriti.

– Yndyrnat në gjak janë gjithashtë shkaqe të mundshme të arteriosklerozës.

– Në raste të rralla, gjenetika mund të luajnë një faktor me prodhimin e ngritur të kolesterolit, lidhur me atherosclerosis.

– Atherosclerosis mund të shkaktohet gjithashtu nga stresi oksidativ.

– Mangësia e lëndëve ushqyese mund të çojnë gjithashtu në atherosclerosis. Këto mangësi mund të përfshijnë magnez, kalium, fibra.

– Faktorët dietik; një dietë e lartë në sheqer, niseshte dhe yndyrna të përpunuara.

Produkti “Coronagreen” per kurimin e Arterieve

“Coronagreen” për të gjitha problemet e zemrës, gjakut dhe Diabetin

Coronagreen përmban një kombinim të ekuilibruar të bimëve të egra shkretinore. Ky kombinim është më i miri i mençurisë së lashtë me teknologjinë moderne për t’ju dhënë bilancin e shëndetshëm së bashku me antioksidante për të mbështetur shëndetin e përgjithshëm kardiovaskular. Coronagreen është i njohur për aftësinë e tij për të mbështetur qarkullimin e shëndetshëm të gjakut, shëndetin e zemrës dhe të trurit.

Coronagreen përmban një mori të aminoacideve dhe mineraleve: Fosfor, Kalcium, Mangan, Bakër, selen, dhe zinku. Lëndë të tjera si: Flavonoids, Tanin, Terpenes Polyphenolics.

Përbërësit unikë: Biflavones, alkylphenols and polyprenolsphenolic acids, proanthocyanidins, flavonoid glycosides, myricetin, kaempferol, isorhamnetin, quercetin, terpene trilactones, bilobalides

“Coronagreen” është e pasur me Alkaloide, ku më të rëndësishmet janë: Hedresten, Barbarinë, Kanadinë, Kanalidan dhe Tirahidrobrberistin, glycosides, phenolic compounds, protein, nicotinic acid.

Quercetin dhe pterostilbene janë dy flavonoidë. Megjithatë, për shkak se këto antioksidantë janë gjetur në sasi shumë të vogla në vetëm një pjesë të vogël të ushqimeve dhe aftësia e trupit tuaj për t’i absorbuar ato në gjendjen e tyre natyrore është e dobët ose e pamjaftueshme, potenciali juaj për përfitime është i kufizuar. Formula jonë unike përmban kompleksin Quercetin Phytosome.

Kompleksi Quercetin është një version i zgjeruar i quercetin që përfshin phospholipids për të mbrojtur quercetin dhe ndihmon në formimin e liposomes në stomakun tuaj.

Ekstraktet e këtyre bimëvendihmojnë në heqjen e fibrinës, një material koagulues që trupi e bën dhe që mund të kufizojë rrjedhjen e gjakut në arteriet dhe indet lidhëse ose muskulore.

Kur ju e merrni këtë kapsullë, përbërësit hyjnë shpejt në qarkullimin e gjakut, dhe ndihmojnë në pastrimin dhe qarkullimin e gjakut në tërësi.

Me aftësinë për të depërtuar në çdo qelizë dhe inde në trupin tuaj, kjo formulë:

– Ndihmon në kurimin e arterieve koronare pa kirurgji, me efikasitet 100%.

– Shumë efektive për të sëmurët me dridhje atriale.

– Konsiderohet si terapia më moderne për zemrën.

– Ndihmon në trajtimin e Diabetit Tipi I dhe II.

– Fuqizon zemrën dhe lufton të gjitha sëmundjet kardiovaskulare.

– Parandaluesi më i mirë i atakut kardiak dhe dështimit të zemrës.

– Vepron për rregullimin e rrahjeve të zemrës.

– Ndihmon në kurimin e Trombozës dhe Trombozës se thellë venoze.

– Ndihmon në kurimin e venave varikoze kudo që shfaqen në trup, në këmbë dhe testikuj.

– Parandalon Goditjen në Tru, kuron venat e goditura dhe ndihmon dërgimin e oksigjenit në tru.

– Ul nivelet e kolesterolit të dëmshëm në gjak.

– Shton oksigjenin në gjak, dhe normalizon nivelet e hekurit.

– Largon stresin dhe stimulon sistemin nervor.

– Qetësues dhe lehtësues i gjumit.

– Lehtëson frymarrrjen dhe dhimbjet e kraharorit.

– Një përgjigje e shëndetshme ndaj stresit oksidativ.

– Mbështet sistemin limfatik.

– Mbështet shpërndarjen dhe heqjen e proteinave ndërlidhëse të fibrinës.

– Përmirëson rrjedhjen e gjakut në indet duke zvogëluar grumbullimin e trombociteve ose qelizat e gjakut, ndonjëherë të quajtur “gjak i ngjeshur”.

– Dhe për shkak se thyen proteina fibrine, gjithashtu potencialisht mund të përmirësojë gjakun ngjitës i cili mund të rrisë rrezikun për mpiksjen e gjakut.

– Mbështet prodhimin e mitokondrave të reja në tru dhe muskuj.

– Përmirëson performancën mendore pas stresit ekstrem fizik.

– Ndihmon në mbrojtjen nga peroksidimi i lipideve në qelizat dhe indet tuaja.

– Ndalon prostaglandinat proinflamatore si tromboksani.

– Rreth 300 herë më e fortë dhe më efektive se shumë ilaçe kimike që përdoren për hollim të gjakut.

– Vlen të theksojmë se Coronagreen nuk jep efekte anësore tek pacientët që e marrin atë.

– Coronagreen ka përballuar testin e kohës në mjekësinë natyrale. Ndoshta koha e saj ka ardhur për t’ju ndihmuar të merrni kontrollin e shëndetit tuaj.

Ju mund ta merrni Coronagreen” nëse:

– Keni shqetësime rreth tensionit të gjakut ose shëndetit të zemrës.

– Keni probleme të qarkullimit së gjakut kudo në trup.

– Keni bllokim të arterieve.

– Keni dhimbje.

– Keni një ngritje të indeve të shkaktuara nga një lëndim ose operacion.

– Ndieheni të lodhur dhe nuk keni pushim të mjaftueshëm për t’u ndjerë plotësisht i rimbushur.

– Keni mangësi në minerale të caktuara.

– Keni mpiksje të gjakut.

– Keni kujtesë të dobët.

– Keni dhimbje koke.

– Dhimbje ose presion në kraharor.

– Marramendje ose sinkopë (të fikët).

– Nëse keni presion të lartë të gjakut.

– Nëse keni presion të ulët të gjakut.

– Nëse keni mungesë të hekurit në gjak.

– Nëse keni vena varikose kudo në trup, në këmbë dhe testikuj.

– Nëse keni dridhje apo rrahje zemre, një gjendje e zemrës me rrahje në mënyrë të parregullt ose me shpejtësi. Kjo mbulon një shumëllojshmëri të ndjesive, duke përfshirë goditjen në gjoks, mosrrahje të njëpasnjëshme të zemrës,rrahje më të shpejta se zakonisht, rrahje në qafë, etj.

Shënim!

– Produktet tona nuk janë të fabrikuara apo komerciale, siç janë zakonisht produktet e tjera të ashtuquajtura “Natyrale” dhe me kosto të lirë, por produktet tona përgatiten në mënyrë të posaçme për çdo pacient apo porositës, nga mjekë herbalist të specializuar dhe me përvojë.

– Coronagreen është produkt 100% origjinal, me bimë shkretinore të studiuara, krejtësisht i sigurtë për të gjithë, dhe pa efekte anësore.

– Me efikasitet 100% për të gjitha gjendjet shëndetësore të përmendura më sipër.

– Nuk përmban ruajtës, shtojca apo lëndë kimike e artificiale, por vetëm ruajtës natyral që e bëjnë atë të jetojë gjatë pa u cënuar lëndët efektive të tij.

– Produkti është në formë të kapsulave dhe merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë, para ngrënies dhe me stomakun bosh, me qëllim që elementët aktivë të tij të absorbohen më shpejtë dhe të kalojnë menjëherë në aparatin e qarkullimit.