Pije natyrale që parandalon kancerin

Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

Këtu kemi një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave dhe ndihmon kurimin e ulçerave.

Panxhari, që është përbërës në këtë pije,  është një perime e cila gjendet kryesisht në dimër. Ai është përdorur në përgjithësi ndaj sëmundjeve gripale dhe ftohjes.
Panxhari është i pasur në acid folik dhe antioksidantë, dhe është i njohur për vetitë e tij anticancerogjene. Ai mund të mbajë trupin të sigurt nga të gjitha radikalet e lira, dhe është shumë i dobishëm në trajtimin e çështjeve të shumta shëndetësore.

Kjo pije largon toksinat nga trupi, largon dhimbjet menstruale, ul presionin e lartë të gjakut dhe eliminon yndyrat në enët e gjakut.

Përbërësit

  • 1 panxhar
    • 1 mollë
    • 2 karrota

Mënyra e përgatitjes dhe përdorimi

Vendoseni panxharin, karrotat dhe mollën në shtrydhëse frutash.

Shtojeni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni në mëngjes, rreth 30 minuta para ngrënies.

 

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook