Konsumi ditor i Arrave redukton rrezikun e Kancerit të Prostatës

Konsumi ditor i Arrave redukton rrezikun e Kancerit të Prostatës

 

Megjithë përmbajtjen e lartë të yndyrës, është kuptuar prej kohësh që arrat kanë vendin e tyre në një dietë të shëndetshme. Yndyrnat e shëndetshme, si ato që gjenden në arra, janë thelbësore për funksionimin e trurit dhe të zemrës, plus që përmirësojnë thithjen e lëndëve ushqyese.

Një studim i ri në Universitetin e Kalifornisë, Davis, ofron prova të mëtejshme që mbështesin rezultatet e hulumtimit të mëparshëm që tregojnë se arrat, ndihmojnë veçanërisht në uljen e niveleve të një hormoni që mendohet se rrit incidencën e kancerit të prostatës dhe të gjirit.

Çfarë zbuluan studiuesit për arrat?

Studiuesit publikuan në “Gazetën e Ushqimit Medicinal” që hetimet duke u përqëndruar në përfitimet e arrave tregojnë se vetë arrat, si dhe vaji i arrës, jo vetëm që zvogëlojnë kolesterolin e tepërt dhe ndjeshmërinë ndaj insulinës, por gjithashtu ulin nivelet e hormonit IGF-1 – i cili është i lidhur me kancerin e prostatës dhe sëmundje të tjera.

Përmbajtja e lartë e yndyrës që kanë arrat nuk kontribuon në rritjen e kancerit të prostates, por në vend të kësaj, arrat treguan ndikim krejt të kundërt në minjtë e provës.

Nuk është vetëm omega-3 që vepron në zvogëlimin e rrezikut të kancerit, por më tepër yndyrna që punojnë në kombinim me substanca të tjera që përbëjnë vajin e arrës.

Pse arrat zvogëlojnë rrezikun e kancerit?

Besohet se niveli i ulur i IGF-1 kufizon kancerin nga rritja aq shpejt sa zakonisht. Për më tepër, shmangia e niveleve të tepërt të kolesterolit do të zvogëlojë rrezikun e kancerit, sepse nivelet e larta të kolesterolit mund të promovojnë rritjen e qelizave kancerogjene.

Të konsumuara në sasi të arsyeshme, arrat njihen prej kohësh se sjellin dobi për zemrën. Hulumtimet e kaluara kanë treguar që arrat kanë aftësinë të zvogëlojnë inflamacionin, i cili dihet se është një fajtor themelor pas sëmundjes së zemrës plus shumë probleme të tjera shëndetësore.

Kjo ulje e inflamacionit lejon gjithashtu që enët e gjakut të hollohen sipas nevojës, duke zvogëluar mundësinë e pikave të pashëndetshme të presionit të gjakut.

Por përtej shëndetit të zemrës, dihet se inflamacioni gjithashtu kontribuon në rritjen e shumë kancereve. Besohet se arrat ndërhyjnë në prodhimin e një proteine ​​të quajtur endotelin, e cila ka të bëjë si me kontrollin e presionit të gjakut, ashtu edhe me rregullimin e rritjes së prostatës.

Paralajmërim: Diabeti tip-2 rrit rrezikun për kancer

Sipas Michael Pollak, MD, profesor në Departamentin e Onkologjisë dhe Drejtor i Njësisë së Kërkimit të Parandalimit të Kancerit në Universitetin McGill, “tendenca që shfaqet [në këtë fushë] është se diabeti tip-2 i shoqëruar me nivele të larta të insulinës është problemi më i madh në lidhje me rrezikun e kancerit.” Por, ai vazhdon të theksojë se rreziku më i lartë i kancerit është ‘i dukshëm për të gjithë prediabetikët, që përfshin një grup shumë më të madh.’

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, rreth 40% e amerikanëve janë prediabetik – e cila përfaqësohet nga shumë insulinë në gjak. Konsumi i vajrave jo të shëndetshëm, të përpunuar ose yndyrave trans mund të çojë në sindromën metabolike, diabet, mbipeshë dhe shumë forma të kancerit.

Zgjidhja është e qartë

Shkenca po na thotë – pa pushim – të hani ushqime natyrale nga burimi i tyre natyror për të shmangur sëmundjet kronike. Mos u mashtroni të besoni se të gjitha yndyrnat janë krijuar të barabarta dhe duhet të shmangen. Kjo është gënjeshtër.

Sasitë e moderuara të yndyrës nga viçi i ushqyer me bar, vezët, vaj i arrës, arrës së kokosit, ullirit apo avokados, së bashku me burimet e shëndetshme të karbohidrateve komplekse të cilat vijnë nga kokrrat e plota si orizi kafe ose meli mund të shkojnë shumë përpara për të parandaluar kancerin plus shumë kushte të tjera të sëmundjeve degjenerative. Dhe, sigurisht, ushqehuni në mënyrë organike – sa më shumë që të keni mundësi – për të shmangur ekspozimin e padëshiruar ndaj kimikateve.

Bimët e Shkretëtirës në mbështetje të pacientëve me Kancer të Prostatës


Trupi i njeriut është krijuar për ta kapërcyer kancerin. Ai është i pajisur me sistem imunitar të fuqishëm dhe sistemin e mbrojtjes intracellulare anti-oxidante. Krijuesi ynë nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në Tokë, veçse ka krijuar edhe ilaç për të.

Një nga sfidat me kancerin është se ai nuk është pushtues i jashtëm që vjen për të bërë kërdi. Në vend të kësaj, janë qelizat tona që nuk ndjekin më udhëzimin kryesor për funksionimin e duhur, rritjen e qelizave dhe ciklin e jetës / vdekjes qelizore. Është zhvillimi i qelizave mashtruese që egoistikisht vendosin të grumbullojnë lëndë të para dhe nuk dëgjojnë më rregullat dhe rregulloret e vendosura nga organet e inteligjencës së lindur, të krijuar nga Zoti.

Kontrolli master i trupit e njeh pamjen e madhe të asaj që është më e mira për mbijetesën afatshkurtër dhe potencialin afatgjatë. Ky kontroll duhet ta mbajë pjesën tjetër të trupit në mënyrë të vazhdueshme të informuar dhe në përputhje me këtë skemë të madhe. Ky proces komunikimi zhvillohet përmes sistemit neuro-endo-imun. Kjo do të thotë që trupi komunikon me veten përmes sistemit nervor, sistemit hormonal dhe sistemit imunitar.

Për të stimuluar dhe fuqizuar sistemet mbrojtëse dhe luftuese të trupit, për asgjësimin e qelizave kancerore burimore dhe metastazike, dhe për përkrahjen e shëndetit të pacientëve, ekipi i Kërkimit dhe Zhvillimit të Wild Arabic Herbs (WAHRD) ka identifikuar bimët e egra shkretinore më të fuqishme, të kombinuara në lloj dhe sasi, për të zhvilluar produktet bimore më efektive në mbështetje të pacientëve me lloje të ndryshme të Kancerit të Prostatës dhe Testikujve, që i gjeni më poshtë. (Shtypni mbi foto)

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook