Detoksifikimi dhe Pastrimi nga Vaksinat

Detoksifikimi dhe Pastrimi nga Vaksinat – Gjërat që duhet të dini

 

Vaksinat ndodhin edhe pse nuk duhet. Ndoshta ju i keni vaksinuar fëmijët tuaj dhe vetëm tani po kuptoni dëmin që ato mund të shkaktojnë. Fëmijët e vaksinuar kanë nivele më të larta të infeksioneve, alergjive, niveleve të kancerit të trurit dhe çrregullimeve të mungesës së imunitetit. Ndoshta ju kërkohet të vaksinoheni për shkak të profesionit tuaj. Mund të ketë një përgjigje të menjëhershme anësore, ose toksinat ngadalë mund të prishin shëndetin tuaj. Ndoshta jeni frikësuar kur merrni vaksinën HPV për shkak të rreziqeve të pabazuara të kancerit, por zbuluat se se ndikon në pjellori. Ndoshta keni lexuar Arsyet e Bazuara në Kërkime për të mos marrë vaksinën e gripit dhe po pendoheni për zgjedhjen. Dhe së fundmi, jeni të detyruar të merrni vaksinën kundër Covid-19, dhe nuk i dini rreziqet afatgjata apo edhe afatshkurtra të saj. Cilado qoftë arsyeja, ju keni nevojë për një detoksifikim vaksine, dhe ne kemi informacionin që duhet të dini.

Pse Ju Duhet Një Detoksifikim i Vaksinës?

Një detoksifikim vaksinimi është i rëndësishëm për njerëzit që kanë marrë vaksina për shkak të toksicitetit të qenësishëm të vaksinave së bashku me paqëndrueshmërinë e metaleve të rënda dhe përbërjeve të tjera inorganike. Disa prej nesh mund të kenë një reagim më të fortë ndaj një vaksine sesa të tjerët në varësi të alergjive, sa i lartë është inflamacioni i tyre dhe sa e rëndë është ngarkesa e tyre toksike. Një person mund të ketë një reagim krejtësisht të ndryshëm nga një tjetër, por mund të jetë nga i njëjti shkaktar, vaksina. Shumë njerëz madje janë alergjikë ndaj përbërësve të vaksinave dhe kjo shkakton edhe më shumë trauma në trup.

Trupi i të gjithëve duhet të detoksifikohet gjatë gjithë kohës, por disa prej nesh e kanë më të vështirë bazuar në ngarkesën toksike ose inflamacionin. Toksinat grumbullohen kur mekanizmat e detoksifikimit të trupit nuk mund të vazhdojnë me mbetjet qelizore ose thithjen e toksinave nga zorrët. Në thelb, kjo do të thotë se mbeturinat vijnë më shpejt sesa trupi mund t’i përpunojë dhe t’i heqë ato në mënyrë të sigurt nga vetja. Vaksinat përfshijnë përbërës që nuk i përkasin trupit, që janë toksina që trupi duhet t’i heq. Këto toksina grumbullohen në mëlçi dhe organet tona duke penguar më tej funksionin e trupit dhe procesin e detoksifikimit. Kjo ndikon në aftësinë e trupit për të funksionuar duke çuar në sëmundje serioze.

Cilat janë toksinat që përmbajnë vaksinat?

E gjitha varet nga vaksina, prandaj sigurohuni që të lexoni përmbajtjen e tyre. Dikush duhet ta lexojë atë dhe, pasi po e injekton në trup, duhet të jesh i vetëdijshëm çfarë të bësh më pas. Këta përbërës mund të gjenden në faqen e internetit të CDC.

Çfarë duhet të bëni?

– Hiqni Ushqimet Toksike dhe Toksinat e Tjera Kimike

Trupi nuk mund të shërohet nëse po bombardohet me toksina të tjera. Filloni të hiqni të gjitha kimikatet në jetën tuaj të përditshme. Ndërroni produktet tuaja personale, enët e gatimit, pastruesit e shtëpisë, detergjentet e rrobave dhe sende të tjera të përdorura zakonisht për versione më të pastra. Është gjithashtu koha për të detoksuar dietën tuaj. Ne rekomandojmë një detoksifikim 60-ditor për të pastruar dietën dhe për të rivendosur trupin tuaj. Ushqimet që shtojnë ngarkesën toksike hiqen për të lehtësuar stresin në trup, në mënyrë që trupi të përqendrohet në pastrimin e metaleve të rënda / toksinave. Ne gjithmonë ju rekomandojmë të siguroheni se po hani një dietë jo-OMGJ dhe organike, veçanërisht gjatë kësaj kohe të pandemisë.

– Shtoni yndyrna të shëndetshme në dietën tuaj

Meqenëse metalet e rënda tërhiqen nga dhjami, ne shtojmë një yndyrë, si vajin e peshkut, për t’i ndihmuar në transportimin e tyre jashtë trupit. Nëse nuk i nxjerrim nga trupi, ato qëndrojnë në dhjamin e trupit ose në trurin tuaj. Shtoni yndyrna të mira të shëndetshme në dietën tuaj për të ndihmuar trupin gjatë detoksifikimit. Mos u shqetësoni se yndyrnat e shëndetshme nuk do ju shëndoshin. Trupi ka nevojë për yndyrë.

– Masazh, Sauna, Ushtrime të Lehta dhe Banjë Detox

Gjatë detoksifikimit duhet të mbani gjakun në lëvizje. Teknika si masazh, sauna, ushtrime të lehta dhe një banjë detoksi mund të ndihmojnë trupin gjatë detoksifikimit. Masazhi ndihmon në lëvizjen e toksinave nga muskujt dhe indet në sistemin limfatik. Ushtrimet e lehta e bëjnë trupin të lëvizë, por ecni lehtë dhe bëni ushtrime më të lehta. Banjat ndihmojnë gjithashtu në tërheqjen e toksinave nga trupi. Një sauna rrit rrahjet e zemrës dhe djersitja është një mënyrë për të larguar toksinat nga trupi.

– Një detoksifikim natyral dhe i fortë i vaksinës është i rëndësishëm

Të gjithë ata që kanë bërë një vaksinë, sidomos atë kundër Covid-19, kanë nevojë për një detoksifikim natyral real dhe të fortë për të mbështetur trupin dhe funksionet e tij, si dhe për të parandaluar rreziqet afatgjata të vaksinës. Duhet kohë për të zhbërë vitet e grumbullimit toksik të vaksinave të bëra kohë më parë, por toksinat e vaksinave të bëra së fundmi mund të eliminohen më shpejt dhe më sigurtë, dhe mënyra më e mirë për ta bërë këtë është nëpërmjet ilaçit bimor Rhanposum, që ka treguar efekte të mrekullueshme kundër rreziqeve të vaksinave të fundit kundër Covid-19, dhe jo vetëm, siç mund ta gjeni të detajuar nëse klikoni mbi foton më poshtë.

Kujdesi për Mushkëritë


Produkte nga bimët e shkretëtirës në mbështetje të pacientëve me sëmundje dhe probleme të ndryshme në sistemin e frymëmarrjes, duke përfshirë: Astma, Alergjitë, Sinusitis, Rhinitis, Polipet Nazale, Chronic Bronchitis, Pneumonia, Emphysema, Chronic Obstructive Pulmonary Disease, Influenza, Turbeculosis, Chest Trauma, dhe sindromën apo efektet afatgjata post-COVID-19 (Lodhja, Gulçim ose vështirësi në frymëmarrje, Kolla, Dhimbje kyçesh, Dhimbje gjoksi, Probleme me kujtesën, përqendrimin ose gjumin, Dhimbje muskulore ose dhimbje koke, Rrahje të shpejta ose të rrahura të zemrës (Coronagreen duhet te merret perkrah kesaj pakete per problemet e zemres), Humbja e nuhatjes ose shijes, Depresioni ose ankthi (Ardavana duhet te merret perkrah kesaj pakete), Ethe, Marramendje kur qëndroni në këmbë, Simptoma të përkeqësuara pas aktiviteteve fizike ose mendore), etj.

Ndajeni këtë artikull me miqtë tuaj!

Na ndiqni në Facebook