Top 8 mënyra për të shëruar botën nga kanceri – kur çdo spital të ndjekë terapi 100% natyrale

 

Kanceri fillon nga mutacioni i ADN-së së një qelize për shkak të konsumit të kancerogjenëve – karburantit kryesor për kancerin. Në mënyrë që kanceri të mbijetojë, të rritet, të përhapet dhe të vazhdojë të ndryshojë, qelizat anormale duhet të marrin më shumë karburant. Megjithëse shumica e njerëzve mendojnë se tumoret e kancerit janë të këqija, ata janë në të vërtetë mënyra se si trupi juaj përpiqet të mbajë qelizat e dëmshme dhe t’i mbajë ato të lokalizuara dhe të mbyllura. Nëse tumori nuk ndërhyn me funksionet normale, atëherë kirurgjia thjesht përbën rrezikun e përhapjes së qelizave të dëmshme që do të mbeteshin ndryshe, si në shumicën e tumoreve të vezoreve, të gjirit, të zorrëve dhe të mëlçisë. Strategjia kryesore për të zvogëluar dhe eliminuar një tumor është ndalimi i ushqimit të karburantit. Kjo nënkupton përfundimin e konsumit të kancerogjenëve – që përfshin një listë lavanderie të përbërësve në ushqim, ujë, ilaçe dhe produkte të kujdesit personal.

Ka shumë agjentë kancerozë në mjekësinë e botës sot dhe gjatë gjithë historisë spitalore

Shumica e njerëzve janë të frikësuar për vdekjen nga kanceri, por gati të gjithë kanë disa qeliza të kancerit në një farë mënyre në trupin e tyre. Stresi kur zbulon se ke kancer është i mjaftueshëm për të nxitur rritjen e tij. Mammogramet false-pozitive janë shkaku kryesor i stresit. Ekspozimi ndaj trajtimeve të rrezatimit, si skanimet CT ose PET, dhe rrezet X çojnë në mutacione të qelizave abnormale. Kimioterapia shkatërron funksionin e sistemit imunitar, bakteret e mira të zorrëve dhe ushqen rritjen e re të kancerit, duke e përhapur atë në të gjithë trupin. Medikamentet e recetave shkaktojnë që trupi të bëhet acid, duke shtuar zhvillim të mutacione të pakontrolluara të qelizave.

Vaksinat nuk mund të shkaktojnë vetëm zhvillimin e kancerit, por ato gjithashtu përmbajnë fjalë për fjalë qelizat e mutuara dhe proteinat e modifikuara gjenetikisht nga kafshët e tjera, duke përfshirë foshnjat e abortuara të njerëzve, majmunët e gjelbër afrikanë, derrat, qentë, shqiponjat, pulat, lopët, etj.

Nga 1955 deri më 1963, pothuajse 100 milionë amerikanë kanë marrë një ose më shumë doza të vaksinës polio. Është vlerësuar se deri në 30 milionë prej atyre marrësve mund të kenë marrë doza të kontaminuara me simian virus 40 (SV40), një virus i gjetur në lloje të caktuara të kancerit tek njerëzit. Shfrytëzimi masiv i sotëm i antibiotikëve në zyrat e mjekut, spitalet dhe në fermat e kafshëve të fabrikës (CAFOs) ka çuar në shpërthime të mëdha që janë imune ndaj antibiotikëve. Përveç kësaj, kur mjekët ju japin antibiotikë me recetë, ato gjithashtu fshijnë bakteret tuaja të mira të zorrëve, duke ju rrezikuar për sulme më të mëdha nga bakteret dhe viruset kancerogjene.

Shumë agjentë të ushqimit, ruajtës, aditivë dhe përbërës artificialë shkaktojnë kancer, duke përfshirë aspartamën, sukralozën, MSG (glutamat monosodium), benzoate natriumi, nitratet dhe ngjyrosjet artificiale ushqimore. Shumë kimikate që përdoren për të ruajtur ushqimin, e zgjasin jetën e ushqimit, por shkurtojnë jetën e njeriut. Shumica e korporatave thjesht nuk kujdesen për njerëzit, por vetëm për fitimet.

Kimikatet që përdoren për të trajtuar të korrat janë gjithashtu nga shkaqet kryesore të kancerit, duke përfshirë pesticidet, herbicidet dhe insekticidet. Kjo është arsyeja pse është me rëndësi vitale që të shmangen organizmat e modifikuar gjenetikisht me çdo kusht. Edhe macet dhe qentë janë të ndjeshëm ndaj gjetjes së leukemisë nga përdorimi i rrethinës në oborrin tuaj. Imagjinoni nëse herbicidi vdekjeprurës përhapet në kopshtin e shtëpisë suaj.

Riparoni zorrën tuaj dhe do mund të parandaloni dhe të zmbrapsni kancerin

Zorrët njerëzore kanë nevojë për baktere të mira dhe të këqia për të mbijetuar, në një raport prej 85% me 15%. Për pjesën më të madhe, nëse shmangni ujin e rubinetit (të ngarkuar me metale të rënda dhe fluoride toksike), vaksinat, barnat kimike, kimioterapinë, pijet alkoolike, cigaret, OMGJ, glutenin konvencional, ëmbëltuesit artificial, ushqimet e zbardhura (pothuajse të gjitha ushqimet e bardha) shurupin e fruktozës së misrit, atëherë ju keni eliminuar shkaqet kryesore të kancerit. Ju gjithashtu keni shmangur shkatërrimin e baktereve të mira të zorrëve dhe keni ndërprerë shumicën e karburantit të qelizave të kancerit që i duhet të mbijetojnë, përhapen dhe shumohen.

Pas kësaj, duhet të përforconi trupin me fruta organike, natyrale dhe të papërpunuara, perime, arra dhe fara.

Tani është koha për të hedhur një vështrim më të afërt në tetë mënyrat më të mira për të shëruar botën nga kanceri, duke përfshirë edhe spitalet

  1. Shtimi i përdorimit të shafranit indian dhe xhenxhefilit si erëza në gatim.
  2. Terapia intensive me vitaminë C (nga burimet natyrale).
  3. Rritja e marrjes së vitaminës D3 (sidomos kur lufton gjirit, zorrës së trashë ose kancerit të prostatës).
  4. Eliminimi i OMGJ-ve, glutenit, ushqimit të përpunuar dhe të gjithë ëmbëlsuesve artificialë nga ushqimi spitalor dhe ai në shtëpi.
  5. Pirja vazhdimisht e ujit të pranverës në vend të ujit të çezmës.
  6. Alkalizimi i pH së pacientit në 7.2 dhe kontrolli periodik gjatë gjithë ditës për ta ruajtur atë.
  7. Terapia e ajrit të pastër.
  8. Terapia e bimëve mjekësore shkretinore të studiuara dhe të provuara me sukses në njerëz (në vend të kirurgjisë, kimioterapisë dhe rrezatimit).

Nëse duhet të shkosh në spital për çfarëdo lloj trajtimi, operacioni, kujdesi emergjent, apo edhe për të vizituar të afërmit ose miqtë, konsideroni faktin se shumica e spitaleve janë baza për kancer, për disa arsye, duke përfshirë viruset, përdorimin e lartë të antibiotikut, instrumentet dhe dhomat e ndotura, OMGJ dhe ushqime të përpunuara për pacientët dhe vizitorët, përdorimi i lartë i vaksinave, përdorimi i lartë farmaceutik dhe natyrisht ëmbëltuesit artificial në çdo hap.

Nëse e rregulloni bilancin e baktereve të zorrëve dhe e mbani atë në kontroll, shanset tuaja për të shmangur kancerin për pjesën tjetër të jetës janë shumë të larta.

Cancer

Trajtimi Natyral i Avancuar për Pacientët e Kancerit - Gjenerata e Re e Luftës Kundër Kancerit


Për më shumë se 10 vjet, ne kemi ndihmuar një numër të madh pacientësh në faza të avancuara të kancerit dhe pacientë që nuk kanë reaguar ndaj trajtimeve konvencionale, për të gjetur mundësi të përparuara të trajtimit duke përdorur një qasje unike natyrale të personalizuar që shkon përtej modeleve të standardizuara të trajtimit të kancerit.

Ndihemi shumë të bekuar dhe të entuziazmuar që kemi zhvilluar një trajtim të mahnitshëm, të studiuar nga teknologjitë më të fundit dhe të frymëzuar nga gjurmët e mjekësisë natyrale të paraardhësve tanë, me qëllimin për të ndihmuar të gjithë pacientët e kancerit, përfshirë edhe ata që nuk kanë arritur rezultatet e dëshiruara nga trajtimet e ndjekura, qoftë konvencionale apo alternative. Shumë pacientë mësojnë për ne pasi trajtimet e tjera, si konvencionale, ashtu edhe ato alternative, kanë dështuar.

Pyetja është: "Si e realizojmë ne atë që shumë spitale apo qendra të tjera shëndetësore nuk kanë mundur ta realizojnë?"

Përgjigja është e thjeshtë: “Me anë të formulave unike të bimëve shkretinore të studiuara nga teknologjia më e fundit dhe programeve ushqimore të avancuara dhe shumë të thjeshta për t’u zbatuar nga të gjithë.”

Qëllimi ynë është që të sjellim trajtime të kancerit të një niveli të avancuar, të prodhuara nga bimët më të forta shkretinore, për të ndihmuar pacientët tanë të arrijnë shanset më të mëdha të suksesit.

Sigurimi i qasjes në këto mundësi trajtimi të forta dhe reale është ajo që e bën punën tonë shumë të veçantë dhe unike. Ne besojmë se jeta e njeriut është një dhuratë e Zotit për të cilën ia vlen të luftosh; Ne kemi një përgjegjësi: Të ofrojmë mundësi vërtet të personalizuara dhe të drejtuara nga një ekip i specializuar për të ndihmuar në ruajtjen dhe përmirësimin e jetës njerëzore.

Dështimi i trajtimeve konvencionale apo alternative

Shumë pacientë me kancer vendosin të presin derisa sëmundja e tyre të ketë përparuar për shkak të trajtimeve të gabuara, konvencionale (si: Kimioterapia, GTFC-Kimioterapia me fraksion të synuar gjenetikisht, radioterapia, kirurgjia) apo alternative dhe popullore (si: vajguri, helm akrepi, vaj kanabisi, vitaminat, dieta ushqimore të caktuara, etj.), deri në një gjendje pothuajse të pakontrollueshme para se të shikojnë një mundësi të përparuar të trajtimit natyral real. Ndërsa ne jemi akoma në gjendje t'i ndihmojmë këta pacientë, trajtimi bëhet më kompleks dhe kërkon kohë sepse kemi të bëjmë me sëmundje të fazës së vonë, si dhe duhet të rindërtojmë sistemin imunitar të pacientit të dëmtuar nga përpjekjet e mëparshme të dështuara të trajtimit të kancerit. Pacientët që vijnë tek ne e shprehin shpesh se do të dëshironin të na kishin gjetur më parë, sepse qasja jonë është shumë më e përparuar, më efektive dhe më e sigurtë, se sa të gjitha llojet e trajtimeve që kanë ndjekur më parë.

Nuk të shëron paraja, prandaj mos bëni shpenzime marramendëse

Shumë njerëz mendojnë se mund të shërohen nëse kanë shumë para që të shkojnë të kurohen në spitale të shtrenjta në shtete të ndryshme të botës, por nëse paraja do të kishte shëruar ndokënd, ai do të kishte qenë Steve Jobs, bashkëthemeluesi i Apple, i cili megjithëse ishte një nga njerëzit më të pasur në botë, kjo gjë nuk e bëri të gjente shërim në spitalet më të shtrenjta të botës, por përkundrazi, ai e përballoi shumë mirë kancerin e tij të pankreasit për gati 2 dekada me rradhë vetëm nëpërmjet trajtimeve natyrale, deri sa e detyruan të bënte një transplant të mëlçisë dhe nënshtrim ndaj kimioterapisë, gjë e cila ishte gabimi i tij që i kushtoi jetën!

Kujdesi familjar në shtëpi

Më e mira që mund të bëni për veten apo të dashurin tuaj të prekur nga kanceri është që ta mbani në shtëpi dhe të kujdeseni për të në ngrohtësinë familjare mes njerëzve të dashur dhe jo nëpër spitale, sepse askush nuk mund të kujdeset për ju si njerëzit e dashur të shtëpisë.
Prandaj trajtimi ynë natyral dhe kura jonë bimore unike mund të arrijë në çdo shtëpi dhe të merret lehtësisht nga çdo pacient kudo në botë, pa qenë nevojë të ndërmarrë udhëtime të lodhshme e të shtrenjta, dhe pa qenë i detyruar të përballojë stresin e spitaleve që i dobëson imunitetin dhe i rrëzon moralin, përkrah shumë të tjerave.

Kura Bimore Profesionale

Trajtimi që ne i mundësojmë pacientëve të kancerit është një nga zbulimet dhe arritjet më revolucionare në trajtimin e kancerit në mënyrë natyrale me anë të bimëve shkretinore potenciale dhe stilit të jetesës më të shendetshme; i përfituar nga kërkimet e vazhdueshme shkencore dhe pervoja e gjatë klinike me mijëra pacientë të llojeve të ndryshme të kancerit.

Një gërshetim profesional mes të lashtës dhe modernes, pa cënuar të parën dhe duke përfituar nga teknologjia e së dytës, në mënyrë që pacientët me lloje të ndryshme të kancerit të kenë shanset maksimale të shërimit, me vullnetin e Zotit.

Mbi 50 bimë shkretinore të egra, të kombinuara me profesionalizëm dhe pasion në 5 ilaçe bimore unike, janë përbërësit e kurës tonë profesionale kundër llojeve të ndryshme të kancerit, por që përgatiten në mënyrë të posaçme për çdo pacient në bazë të gjendjes aktuale dhe fazës së trajtimit.

Kjo paketë mund të merret nga të gjithë pacientët pavarësisht llojit apo fazës së sëmundjes, përfshirë fazat e avancuara dhe përhapjen me metastaza, dhe pavarësisht llojeve të trajtimeve që mund të kenë marrë apo të jenë duke marrë pacientët, konvencional apo alternativ; që të gjithë përfitojnë nga ky trajtim, dhe që të gjithë kanë mundësi të shërohen, me vullnetin e Zotit.

Bimët e egra medicinale shkretinore të përdorura në këto ilaçe kanë vërtetuar se janë një faktor transkriptimi te njerëzit, të koduara nga një formulë e veçantë që rregullon shprehjen e një sërë antioksiduesish dhe detoksifikues të gjeneve, duke rezultuar në vetë-asgjësimin e qelizave kancerogjene burimore dhe metastazike.

Fazat e Trajtimit

Për faktin se çdo pacient është unik në krijim dhe gjendja shëndetësore, fiziologjike, emocionale dhe shoqërore e secilit ndryshon nga çdokush tjetër, dhe po ashtu faza e avancimit të sëmundjes dhe agresiviteti i saj, apo mënyrat se si e ka trajtuar sëmundjen secili prej tyre, që të gjitha këto janë të ndryshme, kjo bën që edhe fazat e trajtimit të secilit pacient të jenë të ndryshme, dhe po ashtu kohëzgjatja që kërkon trajtimi i secilit prej tyre është i ndryshëm.

Ky trajtim dhe ky konbinim profesional me bimë tërësisht të egra shkretinore përmban një formulë me spektër të plotë të më së mirës që Zoti na ka dhuruar!

Ti apo njeriu yt i dashur mund të shërohet, cilado që të jetë sëmundja dhe sado që ajo të ketë avancuar, vetëm se duhet të bëni zgjedhjen e duhur!