Supë me lëndë ushqyese dhe me shije

 

Përbërësit

  • 500 gram mish gjeldeti (të prerë në copa të vogla, pa kockë)
  • 1 qepë e madhe, e grirë.
  • 3 thelpi hudhre, të grira.
  • 1 lugë gjelle rigon të thatë.
  • Kripë deti dhe piper, për shije.
  • 1/2 filxhan domate të thara ose të freskëta dhe të prera (sipas dëshirës).
  • 4 gota lëng pule.
  • 1 tufë kale, e grirë.
  • 1/4 filxhan djathë të grirë.

Udhëzimet

– Hapi 1: Në një tenxhere të madhe, shtoni mishin e gjelit të detit dhe gatuajeni për 5-8 minuta (derisa të skuqet lehtë).

– Hapi 2: Shtoni hudhrën, qepën dhe rigonin dhe gatuajeni derisa qepa të skuqet (rreth 3-5 minuta).

– Hapi 3: Shtoni lëngun e pulës dhe domatet e thara ose të freskëta. Shtoni kripën dhe piperin.

– Hapi 4: Përzieni kale (2-4 minuta).

Shërbejeni me djathë të grirë dhe shijojeni!