Spinaqi; Dobitë shëndetësore dhe receta të thjeshta dhe të shëndetëshme

 

Arabisht: السبانخ

Anglisht: Spinach

Emri shkencor: Spinacia oleracea L

Familja: Chenopodiaceae

Spinaqi është bimë barishtore njëvjeçare, me lartësi deri në 30 cm. me gjethe të thjeshta dhe të ndryshme në madhësi prej 2-30 cm të gjata dhe 1-15 cm të gjëra. Me lule të vogla me ngjyrë të verdhë në të gjelbër. Spinaqi mund të mbijetojë gjatë dimrit në rajone të buta.

Orgjina e spinaqit është Azia qëndrore dhe Perëndimore. Spinaqi mund ta ketë orgjinën në Iran. Në mesjetë u fut prej arabëve në Evropë, pikërisht në Sicili. Botaniku Andaluzian Ibën Avam, në librin e tij thotë se spinaqi është “Udhëheqësi i perimeve”. Gjethet e spinaqit mund të hahen të freskëta dhe të gatuara. Ai përdoret gjerësisht në kuzhinën tradicionale shqiptare.

Elementët përbërës të spinaqit: Energy, Carbohydrates, Sugars, Dietary fiber, Fat, Protein, Vitamins; Thiamine (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Pantothenic acid (B5), B6, Folate (B9), C, K, Minerals; Calcium, Iron, Magnesium, Manganese, Phosphorus, Potassium, Sodium, Zink, Ëater, Fluoride.

 

Dobitë shëndetësore të spinaqit

– Ndihmon për uljen e kolesterolit.

– Lufton toksinat e mëlçisë dhe ndihmon për kurimin e verdhëzës.

– Ndihmon për kurimin e anemisë, forcon qelizat e kuqe të gjakut dhe lufton toksinat.

– Ndihmon tretjen dhe largon kapsllëkun.

– Konsumimi i rregullt i spinaqit ndihmon për kurimin e Diabetit.

– Mbron zemrën nga sulmet, zvogëlon radikalet e lira, parandalon formimin e kolesterolit.

– Parandalon goditjet në zemër dhe në tru.

– Eleminon radikalet e lira dhe parandalon qelizat kancerore; kryesisht kancerin e stomakut, kancerin e zorrës së trashë, kancerin e lëkurës dhe kancerin e gjirit.

– Forcon shikimin, rrit nivelin e glutathione e cila luan rol të rëndësishëm në parandalimin e cataracts.

– Rrit imunitetin e trupit.

– Nxit zhvillimin e shëndetshëm të kockave.

– Ndihmon për kurimin e ulçërave, qetëson dhimbjet menstruale, dhimbjet e dhëmbëve, largon ethet.

– Largon stresin dhe lehtëson gjumin.

– Parandalon dëmet e shkaktuara nga radikalet e lira dhe parandalon plakjen e lëkurës.

– Ndihmon për kurimin e puçërrave të rinisë, ekzemës dhe psoriasis.

– Ruan shëndetin e flokëve, ndihmon dhe përmirëson rritjen e tyre.

– Ndihmon për shëndetin dhe zhvillimin e trurit.

– I dobishëm për fëmijët dhe gratë shtatzëna.

Kujdes!

Pacientët që marrin medikamente për zemrën dhe presionin e gjakut nuk duhet të konsumojnë spinaq, sepse mund të shkaktojë mpiksje të gjakut dhe mund të mos lejojë qarkullimin e tij.

Si mund të gatuajmë spinaq në mënyrë të shëndetshme?

– Supë me spinaq ( për 4-5 persona)

Përbërësit

– 400 gram spinaq të larë  dhe të prerë.

– 1 lugë hudhër të grirë imët.

– 2 lugë vaj ulliri.

– 1 gotë qumësht.

– Kripë + piper + kumin + limon.

Përgatitja

Në një tenxhere vendosni hudhrën dhe shtoni vajin e ulllirit.

Shtoni spinaqin dhe e përzieni në temperaturë mesatare për dy minuta.

Shtoni gotën me qumësht + kripë, piper dhe kumin, dhe lëreni të ziejë për pesë minuta.

Vendoseni në pjatë dhe mund ti shtoni limon.

– Sallatë me spinaq dhe mollë për 3-4 persona

Përbërësit

– ½ kilogram spinaq të grirë në copa të vogla.

– Mollë e prerë në copa të vogla.

– 2 domate të prera.

– Disa kokrra luleshtrydhe

– 2 qepë të njoma të prera.

– 20 gram arra.

Për salcën

– 3 lugë lëng limoni.

– 2 lugë vaj ulliri.

– 4 lugë uthull balsamic ose molle.

– Kripë.

Përgatitja

Në një pjatë të thellë vendosni përbërësit dhe shtoni salcën e përzier më pare.

I përzieni mirë të gjithë bashkë.

Dekorojeni me arra dhe mund ta servirni.

– Pije me spinaq

Përbërësit

– ½ gote me lëng molle.

– 2 gota me spinaq të copëtuar imët.

– ½ avokado e copëtuar.

– 1 mollë të qëruar dhe të copëtuar.

Përgatitja

Kombino lëngun e mollës, spinaq, mollën dhe avokadon në grirëse, grijeni për një min.

Gjatë grirjes shtoni 2 gota ujë ose më shumë për të arritur trashësinë e duhur, vendoseni në gota dhe mund ta servirni.