Speci; Dobite shendetesore, Si ta gatuani sa me shendetshem

 

Arabisht: الفلفل الحلو أو الفلفل الرومي

Anglisht: Bell pepper, pepper

Emri shkencor: Capsicum annuum L.

Familja: Solanaceae.

Speci është bimë barishtore njëvjeçare por mund të mbijetojë edhe disa sezone, me lartësi deri në 30-100cm, me kërcell të butë e të degëzuar, me gjethe vezake, me lule të vogla e të bardha, me fryte të fryra me lëkurë mishtake e me ngjyra të ndryshme, me fara të vogla e të shumta.

Origjina e specit është Afrika dhe më pas u përhap në të gjithë botën.  Speci dallohet për shumëllojshmërinë e tij dhe përdorimin e gjerë në gatim. Kina zë vendin e parë për prodhimin e specit, e pasuar nga Meksika dhe SHBA.

Elementët përbërës: flavonoids,  Luteolin,  quercetin,  hesperidin, carotenoids, alfa-carotene,  beta-carotene, cryptoxanthin, lutein, zeaxanthin,  Hydroxycinnamic Acids,  acid ferulic, acid cinnamicEnergy, Carbohydrates, Sugars, Dietary fiber, Fat, Protein, Vitamins; A,Thiamine (B1), Riboflavin (B2), Niacin (B3), Pantothenic acid (B5), B6, Folate (B9),  C, E, K, Minerals; Magnesium, Manganese, Phosphorus, Potassium, Lycopene.

Dobitë shëndetësore të specit

– Forcon sistemin imnunitar dhe lufton radikalet e lira.

– Ndihmon në zvogëlimin e rrezikut të kancerit të stomakut, lekuemisë dhe kancerit esophageal.

– Lufton inflamacionet dhe oksidet.

– Mbron shëndetin e syve dhe degjenerimin molekular.

– Ndihmon në normalizimin e rrahjeve të zemrës dhe presionit të gjakut.

– Qetëson dhimbjet e artritit dhe dhimbjet muskulare.

– Lufton dhimbjet e kokës dhe parandalon sinusitin.

– Ndihmon në shkrirjen e yndyrave dhe uljen në peshë.

– Parandalon plakjen e lëkurës dhe forcon flokët.

– Ndihmon sistemin nervor dhe ripërtërin qelizat.

– Përmirëson tretjen e ushqimit, lufton hemorroidet dhe parandalon mukozën e zorrëve.

– Ndihmon në kurimin e alergjive, anemisë, astmës.

– Lehtëson simptomat e diabetit,

Si ta gatuani sa me shendetshem?

Speci e ka efektin më të madh në gjendje të freskët, prandaj duhet ta hani sa më shumë si sallatë.

Përbërësit

– Disa gjethe marule të prera.

– 1 spec i kuq i prerë.

– 1 spec i verdhë i prerë.

– Disa gjethe qepë të gjelbërta

– pak djathë të bardhë (copëtuar)

Për salcën

– 2 lugë vaj ulliri

– 2 lugë uthull molle

– 1 lugë hudhër të grirë.

– pak krpë dhe piper.

Vendosni përbërësit në një pjatë, shtoni salcën e përzier më parë, dhe mund ta servirni.