SI TË ULNI RREZIKUN E KANCERIT

 

Kanceri mund të jetë shkatërrues në çdo aspekt të jetës, në qoftë se ju ose një i dashur i juaji është diagnostikuar me këtë sëmundje. Por ju nuk duhet të dorëzoheni por duhet të luftoni. Sot ka më shumë informacion se kurrë në lidhje me mënyrat si të luftoni dhe të mbroni veten tuaj nga kanceri.
Ekspertët vlerësojnë se të paktën gjysma e rasteve të kancerit mund të parandalohen, duke pasur parasysh se 1.6 milionë njerëz ishin të  diagnostikuar me një formë e kancerit në vitin 2014, dhe kjo është një shifër alarante.

Si mund të ulni rrezikun e kancerit?

Edhe në qoftë se ju bëni çdo gjë në mënyrën e duhur, ju mund të jeni të rrezikuar ose të diagnostikuar me kancer, por rreziku juaj i përgjithshëm bie në mënyrë dramatike me çdo hap që merrni për të qenë larg rrezikut të kancerit.

Këto mënyra jetese që ju mund të bëni tani, ju ndihmojnë për të ulur rrezikun e kancerit

      1. I kushtoni vëmendje trupit tuaj

Shumë forma të kancerit – të tilla si kanceri i gjirit dhe ai i lëkurës – kanë shkallë shumë më të lartë të mbijetesës, nëse zbulohet herët me metodën e duhur të zbulimit. Për shembull, për zbulimin e kancerit të gjirit, thermography është shumë më e mirë se mamografia (e cila në të vërtetë shkakton kancer). Është e rëndësishme që ju të dini për trupin tuaj. Vizitat  vjetore tek mjeku juaj për analiza të gjakut dhe një kontroll, mund të jetë çelësi për kapjen e qelizave kanceroze në fillim, por kini kujdes nga mjekët të cilët vazhdimisht duan të bëni skaner ose rrezatim. Ka shumë teste mjekësore që ata përdorin, por që mund të jenë të dëmshme për shëndetin tuaj.

  1. Qëndroni larg pijeve alkoolike

Pirja e alkoolit jo vetëm rrit rrezikun e sëmundjeve të mëlçisë, sëmundjeve të zemrës, dhe diabetit, por ai është i njohur për rritjen e inflamacionit të gjerë në të gjithë trupin.

  1. Merrni mjaftueshëm rreze dielli

Miti popullor është se ekspozimi ndaj diellit shkakton kancerin e lëkurës, por kjo nuk është plotësisht e saktë, sepse ekspozimi ndaj rrezeve të diellit është në të vërtetë i mirë për ju dhe rrit prodhimin e vitaminës D nga trupi juaj (përmes bashkëveprimit të dritës ultravjollcë dhe  kolesterolit në lëkurën tuaj). Tridhjetë minuta në mëngjes herët apo pasdite, në duart dhe fytyrën tuaj, është e mjaftueshme për të marrë dozën e rekomanduar të vitaminës D. Por ju nuk duhet të digjeni, pasi kjo mund të shkaktojë dëmtimin e ADN-së dhe përfundimisht kancerin. Mos përdorni kremra kimik për mbrojtje nga dielli, sepse ato përmbajnë disa lëndë kimike të cilat në kontakt me diellin shkaktojnë kancer.

  1. Shkelmoni duhanin njëherë e mirë

Duhani përmban substanca kimike që shkaktojnë kancer. Ndalimi i pirjes së duhanit është një masë parandaluese që ju mund të merrni për të ulur rrezikun e kancerit. Një person vdes nga kanceri i mushkërive çdo 30 sekonda diku në botë, dhe ky është vrasësi kryesor i llojit të kancerittë burrave dhe grave. Ana e ndritshme është se trupi juaj fillon të riparojë veten brenda disa orësh pas lënies së përdorimit të duhanit. Përpiquni për të thyer varësinë, dhe jetoni në një mjedis pa duhan, duke përfshirë shtëpinë tuaj dhe vendin e punës apo të pushimit.

  1. Bëni ushtrime fizike për 30 minuta në ditë

Ushtrimet e rregullta nuk duhet të jenë të tepruara. Një shëtitje në ajër të pastër, gjimnastikë e lehtë, vrapim në ajër të pastër, pa u lodhur shumë, ju bën të qëndroni të shëndetshëm. Një mënyrë jetese, si qëndrimi ulur, rrit rrezikun e kancerit, sëmundje të zemrës, diabet dhe obezitet.

  1. Kujdes me dietën tuaj

Zgjidhni ushqime organike sa më shumë të jetë e  mundur. Një dietë e pasur me fruta, perime, yndyrna të shëndetshme, dhe ujë, është një mënyrë e garantuar për t’i dhënë trupit energjinë e nevojshm për ta mbajtur atë të fortë për vitet që vijnë.

  1. Thuaj “JO” ushqimeve OMGJ

Organizmat e modifikuar gjenetikisht (OMGJ) kanë treguar se  shkaktojnë kancer dhe vdekje të parakohshme. Mbi 90% e misrit, sojës, mustardës, panxharit të sheqerit në SHBA është i modifikuar gjenetikisht. Që të jeni të sigurtë për atë që ju blini, lexoni etiketat!

  1. Mos lejoni stresin të ndikojë në shëndetin tuaj

Stresi i vazhdueshëm çon në inflamacion të përgjithshëm të trupit që është i lidhur me kancerin, sëmundjet e zemrës,  dhe sëmundjen Alzheimer. Stresi ju shkatërron  mendërisht, emocionalisht dhe fizikisht. Luftoni shkaqet e stresit në jetën tuaj, qëndroni larg tyre dhe vazhdoni të ecni para.

      9. Ruani një  peshë normale

Të jesh mbi peshë është një nga faktorët kryesorë të rrezikut të kancerit të mitrës, zorrës së trashë, gjirit, dhe veshkave. Edhe  kanceri ovarian dhe ai i pankreasit janë gjithashtu të lidhur me peshën e tepërt. Kur ju jeni mbipeshë, jeni absolutisht të rrezikuar nga kanceri. Duke humbur peshën e tepërt, ju do ta zvogëloni ndjeshëm rrezikun e kancerit.

     10. Shtoni ngjyrat e perimeve dhe frutave në dietën tuaj

Një studim i fundit ka zbuluar se ‘anthocyanins’ – komponimet që i japin frutave dhe perimeve ngjyrë të  kuqe, të purpurt, apo ngjyrë blu – mund të ngadalësojnë ose mund të  parandalojnë rritjen e kancerit të zorrës së trashë.

  1. Zvogëloni konsumin e mishit të kuq

Çdo lloj mishi është një burim i madh i proteinave, por mishi i bardhë si ai i pulës, peshkut, dhe prodhimet e detit, janë zgjedhja më e shëndetëshme. Mishi i  kuq si: ai i  viçit, derrit dhe qengjit kanë një përmbajtje të lartë yndyre, të cilat nxitin inflamacion – një faktor kontribues në zhvillimin e shumë sëmundjeve kronike, duke përfshirë edhe kancerin.

     12. Ushqejini fëmijët me gji

Kujdes për të gjitha nënat! Sa më gjatë t’i jepni gji fëmijës (deri në dy vjet) aq më shumë reduktohet rreziku nga kanceri i gjirit.Top of Form

      13. Pini kafe çdo ditë

Pirja e dy filxhanëve me kafe çdo ditë, ka 40% rënie të rrezikut të kancerit të trurit, sipas disa studimeve. Dy filxhanë të zakonshëm kafeje reduktojnë rrezikun e kancerit të gojës dhe fytit.

  1. Pirja mjaftueshëm e ujit ul rrezikun

Pirja e ujit dhe lëngjeve të tjera mund të zvogëlojë rrezikun e kancerit të fshikëzës, duke e holluar përqendrimin e agjentëve që shkaktojnë kancer në urinë, dhe duke ndihmuar në tkurrjen e tyre nëpërmjet fshikëzës. Pini të paktën 8 gota ujë ose lëngje në ditë.

  1. Perimet e gjelbra

Klorofili që i  jep ngjyrën e gjelbër perimeve, tregon se ato janë të ngarkuara me magnez, i cili ul rrezikun e kancerit të zorrës së trashë tek femrat dhe meshkujt. Magnezi ndikon në  sinjalizimin dhe mbrojtjen e qelizave.

     16. Kufizoni përdorimin e telefonit

Përdoreni telefonin tuaj vetëm për thirrje të shkurtra apo tekste. Dëshmi dhe studime të shumta kanë treguar se telefonat celularë rrisin rrezikun e kancerit të trurit.

17. Konsumoni ushqime që përmbajnë kalcium

Mungesa e kalciumit dëmton kockat dhe dhëmbët. Është vërtetuar se mungesa e kalciumit rrit rrezikun e kancerit të zorrës së trashë dhe të gjakut.

      18. Kushtojini vëmendje dhimbjes

Nëse jeni duke përjetuar bark të fryrë, dhimbje legeni, dhe keni urinim të shpeshtë,  ju duhet të kontrolloheni tek mjeku. Këto simptoma mund të sinjalizojnë kancer ovarian, veçanërisht nëse janë të rënda dhe të shpeshta. Gratë dhe mjekët shpesh i injorojnë këto simptoma, dhe kjo është arsyeja e vërtetë se kjo sëmundje mund të jetë vdekjeprurëse.

19. Shmangni rrezatimet dhe radiografitë e panevojshme

Skanerat janë një mjet i madh diagnostik, por në fakt, studiuesit sugjerojnë se dy e treta e CT-ve janë të panevojshme. Doza e lartë e rrezatimit mund të shkaktojë leucemi, prandaj sigurohuni që Skanerat të mos përsëriten dhe të mos jenë të shpeshta, në qoftë se duhet patjetër, ju mund ti zëvëndësoni ato me ultrazë apo MRI.

Ulja  e rrezikut të kancerit ka të bëjë shumë me zgjedhjet tuaja individuale të jetesës. Angazhohuni me shëndetin tuaj për të luftuar çdo sfidë dhe ju do të ndiheni më mirë tani, si dhe në vitet që vijnë.

Unique Natural Professional Treatment of Cancer

One of the most revolutionary breakthroughs in treating cancer naturally through the potential desert plants and healthier lifestyles; benefiting from ongoing scientific research and long clinical experience with thousands of patients of various types of cancer.

A professional interweaving between the ancient and the modern, without compromising the former and taking advantage of the latter's technology, so that patients with different types of cancer have an unbreakable weapon against their disease.

Over 50 wilderness wild plants, expertly combined, are the ingredients of this unique package of its kind.

This package can be taken by all patients regardless of the type or stage of the disease, including the spread of metastases, whether or not they have received chemotherapy; that everyone benefits from treatment, and that everyone has the opportunity to be healed, by the Lord's will.

Our herbal medicines are not manufactured or commercially available, as are usually the "Dietary Supplements" products, but they are specially prepared directly from herbal extracts, and contain no preservatives or any kind of added chemicals, but only herbal extracts. 100%.

Potential of wild desert plants

Wild desert medicinal plants have proven to be a transcription factor in humans, encoded by a particular formula that regulates the expression of a variety of antioxidants and detoxifying genes, resulting in the self-destruction of carcinogenic cells.

None of the ingredients in this formula are treated with pesticides, herbicides, fungicides, synthetic fertilizers or "processing agents", found in conventional plants. You not only avoid these pest ingredients, but you are using wild plants, which generally produce their own natural protectors against pests.

Plants in this formula have powerful effects, and this is one of the fundamental reasons why they have been used for thousands of years in ancient cultures. Modern research is now showing more serious interest in these plants and their curative potential.

This professional blend of thoroughly wild herbs contains a full spectrum extract of the best the Lord has given us!


Trajtimi Natyral Profesional Unik i Kancerit


Një nga zbulimet dhe arritjet më revolucionare në trajtimin e kancerit në mënyrë natyrale me anë të bimëve shkretinore potenciale dhe stilit të jetesës më të shendetshme; i përfituar nga kërkimet e vazhdueshme shkencore dhe pervoja e gjatë klinike me mijëra pacientë të llojeve të ndryshme të kancerit.

Një gërshetim profesional mes të lashtës dhe modernes, pa cënuar të parën dhe duke përfituar nga teknologjia e së dytës, në mënyrë që pacientët me lloje të ndryshme të kancerit të kenë një armë të pathyeshme kundër sëmundjes së tyre.

Mbi 50 bimë shkretinore të egra, të kombinuara me profesionalizëm janë përbërëse të ilaçeve të kësaj pakete unike të llojit të saj.

Kjo paketë mund të merret nga të gjithë pacientët pavarësisht llojit apo fazës së sëmundjes, përfshirë edhe përhapjen me metastaza, qoftë nëse kanë marrë apo jo kimioterapi; që të gjithë përfitojnë nga trajtimi, dhe që të gjithë kanë mundësi të shërohen, me vullnetin e Zotit.

Ilaçet tona bimore nuk janë të fabrikuara apo komerciale, siç janë zakonisht produktet “Dietary Supplements”, por ato përgatiten në menyrë të posaçme direkt nga ekstraktet e bimëve, dhe nuk permbajnë lëndë kimike ruajtëse apo ndonjë lloj lënde kimike të shtuar, por vetem ekstrakte bimore 100%.

Potenciali i bimëve të egra shkretinore

Bimët e egra medicinale shkretinore kanë vërtetuar se janë një faktor transkriptimi te njerëzit, të koduara nga një formulë e veçantë që rregullon shprehjen e një sërë antioksiduesish dhe detoksifikues të gjeneve, duke rezultuar në vetë-asgjësimin e qelizave kancerogjene.

Asnjë nga përbërësit në këtë formulë nuk trajtohet me pesticide, herbicide, fungicide, plehra sintetike apo "agjentë përpunimi", të cilët gjenden në bimët konvencionale. Ju jo vetëm që i shmangni këto përbërës dëmtues, por jeni duke përdorur bimë të egra, të cilat në përgjithësi prodhojnë mbrojtësit e tyre natyralë kundër dëmtuesve.

Bimët në këtë formulë kanë efekte të fuqishme, dhe kjo është një nga arsyet themelore përse ato janë përdorur për mijëra vjet në kulturat e lashta. Hulumtimi modern tani është duke treguar një interesim më serioz në këto bimë dhe potencialin e tyre kurativ.

Ky konbinim profesional me bimë tërësisht të egra përmban një ekstrakt me spektër të plotë të më së mirës që Zoti na ka dhuruar!