Zinginax – Për Mendjen, Kockat dhe Muskujt (90 Kapsula)

325.00

Zinginax – Për Mendjen, Kockat dhe Muskujt

– Zinginax është një formulë e vecantë e bimëve shkretinore që stimulon në mënyrë natyrale të pakrahasueshme trurin, nervat, kyçet (nyjet), muskujt, sistemin imun, veshkat, pankreasin, mëlçinë, tretjen, shëndetin seksual, dhe më shumë.

Përshkrimi

Zinginax – Për Mendjen, Kockat dhe Muskujt


– Zinginax është një formulë e vecantë e bimëve shkretinore që stimulon në mënyrë natyrale të pakrahasueshme trurin, nervat, kyçet (nyjet), muskujt, sistemin imun, veshkat, pankreasin, mëlçinë, tretjen, shëndetin seksual, dhe më shumë.

– Ju mban më të rinj; e bën këtë duke kontrolluar procesin e plakjes dhe duke ruajtur vitalitetin tuaj. Kjo për shkak se prania e acidit fulvik, i cili është një nga përbërësit e tij, ka veti anti-inflamatore dhe funksionon si një antioksidant. Kështu, zvogëlon dëmtimin e qelizave në trupin tuaj dhe gjithashtu prodhimin e radikaleve të lira në trup, të cilat shkaktojnë plakje.

– Ndihmon në rregullimin e procesit inflamator dhe trajtimin e ndikimit negativ të kushteve akute ose kronike të inflamacionit.

– Aktivizon rrugën NrF2, e cila ndihmon qelizat të detoksifikohen dhe të mbrohen nga stresi oksidativ.

– Ul nivelet e stresit dhe ankthit, sepse mund të rrisë sekretimin e dopaminës në tru.

– Stimulon sistemin nervor qendror dhe atë periferik, dhe lufton infeksionet nervore.

– Ka efekte të shkëlqyera në detoksifikimin, dekalcifikimin, aktivizimin dhe stimulimin e Gjëndrës Pineale.

– Përmirëson funksionimin e trurit dhe është i shkëlqyeshëm për trurin që rrjedh; rigjeneron dhe të përmirëson barrierën gjak-tru.

– Ndihmon në trajtimin e virusit njerëzor JCV dhe infeksionin Progressive Multifocal Leukoencephalopathy (PML).

– Lufton dhimbjet dhe sëmundjet e nyjeve dhe të kockave, forcon kyçet, ndihmon absorbimin e vitaminës D në kocka.

– Lufton osteoporozen, osteoartritin, artritin reumatoid, bursitin, dridhjen esenciale (Essential Tremor); Përkrah Bonewellia.

– Ndihmon në trajtimin e hernies diskale dhe hiatale.

– Ndihmon në kurimin e Parkinsonit dhe Alzheimer.

– Përmirëson gjendjen mendore, rrit përqendrimin dhe fuqizon memorien.

– Për një zorrë më të mirë; mbron zorrën nga infeksionet dhe probleme të tjera të zorrëve.
– Për sportistët – i bën më rezistentë gjatë stërvitjes, rrit masën muskulare, ndihmon përshtatjen e indit lidhor, përmirëson perfomancën sportive.

– Shumë i dobishëm për alpinistët dhe ata që kanë dobësi të lartësisë dhe ngjitjes në male.

– Rrit libidon dhe perfomancën seksuale; Rrit nivelin e fertilitetit dhe testosteronit.

– Për metabolizmin, mbipeshën dhe të gjithë aparatin tretës.


Shënim!

– Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë, pas ngrënies me rreth 15 minuta.

– Nuk ka efekte anësore.

– Nuk këshillohet në 3 muajt e parë të shtatzënisë.

– Nuk këshillohet për fëmijët nën 5 vjec.

– Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë direkte dhe rrezet e diellit.


Përbërësit

– Zinginax është një kombinim profesional i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.

– Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.

– NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title