Vitensis – Për Femrat (90 Kapsula)

325.00

Vitensis – Për Femrat


– Vitensis është një formulë e veçantë nga bimët shkretinore, e cila vepron e vetme ose së bashku me ilace të tjera bimore për shëndetin seksual të femrave dhe problemet e infertilitetit, duke përfshirë: Çrregullimet e Ovulacionit (Sindroma e vezores policistike, mosfunksionimi hipotalamik, dështimi i parakohshëm i vezoreve, shumë prolaktinë); Dëmtimi i tubave fallopiane – infertiliteti tubal; Endometrioza; Shkaqet e mitrës ose të qafës së mitrës – Polipet beninje ose tumoret (fibroidet ose miomat); Infertilitet i pashpjegueshëm, etj.

Category:

Përshkrimi

Vitensis – Për Femrat


– Vitensis është një formulë e veçantë nga bimët shkretinore, e cila vepron e vetme ose së bashku me ilace të tjera bimore për shëndetin seksual të femrave dhe problemet e infertilitetit, duke përfshirë: Çrregullimet e Ovulacionit (Sindroma e vezores policistike, mosfunksionimi hipotalamik, dështimi i parakohshëm i vezoreve, shumë prolaktinë); Dëmtimi i tubave fallopiane – infertiliteti tubal; Endometrioza; Shkaqet e mitrës ose të qafës së mitrës – Polipet beninje ose tumoret (fibroidet ose miomat); Infertilitet i pashpjegueshëm, etj.

– Ndihmon në formimin e vezëve dhe aktivizon vezoret.

– Organizator i ciklit menstrual.

– Lufton sindromin e vezores policistike.

– Lufton tumoret fibroze të mitrës.

– Ndihmon në lehtësimin e simptomave të menopauzës.

– Vonon shenjat e plakjes.

– Lufton stresin dhe përmirëson gjëndjen emocionale.

– Jep forcë, rinovon trupin dhe ndihmon për shërim të shpejtë.

– Rrit epshin dhe gjithashtu ndihmon në trajtimin e një game të gjerë të sëmundjeve të femrave, veçanërisht ato që lidhen me sistemin riprodhues, si dhe mirëqenien e përgjithshme.

– Ka veti anti-dysmenorrhea, ndihmon për të pastruar dhe për të shmangur menstruacionet e dhimbshme dhe të vështira.

– Përmirëson qarkullimin e gjakut, lehtëson dhimbjet reumatike në muskuj dhe nyje.

– Vepron në balancimin e hormoneve femërore Estrogjen dhe Progesterone.

– Përdoret 1 deri në 2 muaj para lindjes për të ndihmuar në forcimin e muskujve të barkut, indeve dhe muret vaginale.

– Vepron edhe pas lindjes, për të shtrënguar mitrën dhe për të parandaluar dobësinë e gjakut.


Shënim!

  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është krejtësisht i sigurt për të gjitha femrat, edhe gjatë shtatzënisë apo gjidhënies.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë dhe rrezeve direkte të diellit.
  • Mund të përdoret e vetme ose përkrah ilaçeve të tjera bimore, në varësi të problemit shëndetësor.

Përbërësit

  • Vitensis është një kombinim profesional shkencor i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title