Spigalus – Për Sëmundjet Gjenetike (90 Kapsula)

375.00

Spigalus – Për Sëmundjet Gjenetike


Spigalus është një nga përbërësit e kurës me bimë të egra të shkretëtrirës, të prodhuar posaçërisht për pacientët me lloje të ndryshme të sëmundjeve gjenetike dhe neurodegjenerative…

Përshkrimi

Spigalus – Për Sëmundjet Gjenetike


Spigalus është një nga përbërësit e kurës me bimë të egra të shkretëtrirës, të prodhuar posaçërisht për pacientët me lloje të ndryshme të sëmundjeve gjenetike dhe neurodegjenerative, duke përfshirë të gjitha sëmundjet e kategorive të mëposhtme:

· Sëmundjet gjenetike të një gjeni të vetëm (autosomale)
· Sëmundjet gjenetike shumëfaktoriale
· Sëmundjet gjenetike të anomalive të kromozomeve
· Sëmundjet gjenetike mitokondriale, ndër të cilat: ALS (Skleroza Laterale Amiotrofike), Fibroza cistike, Anemia e qelizës drapër, Spinal muscular atrophy (SMA), Sindromi Marfan, Distrofia muskulare Duchenne, Sëmundja Huntington, Sëmundjet polikistike të veshkave llojet 1 dhe 2, Neurofibromatoza e tipit 1, Galaktozemia, Anemia Fanconi, Skleroza tuberose, Sindromi Down, Atrofia optike e trashëguar, Sindromi Barth, Mungesa e ko-enzimës Q10, Epilepsia mioklonike me fibra të kuqe të copëtuara (MERRF), etj.
Spigalus ka gjithashtu shumë efekte pozitive në organizëm, ndër të cilat:
· Ngadalëson plakjen e qelizave imune.
· Forcon sistemin imunitar.
· Ndihmon për kurimin e sëmundjeve autoimune.
· I bën qelizat imune të luftojnë në mënyrë të menjëhershme trupat e huaj.
· Forcon zemrën dhe parandalon sëmundjet e saj.
· Mbron sistemin nervor dhe parandalon goditjet në tru.
· Lufton qelizat tumorale dhe ndalon zhvillimin e tyre.
· Përmirëson qarkullimin e gjakut, eliminon mbetjet e mëlçisë, rinovon indet e dëmtuara.
· Ndihmon për kurimin e alergjive.
· Parandalon stresin dhe ankthin.
· Punon si mburojë për trupin nga viruset dhe qelizat tumorale.
· Ul nivelin e lartë të sheqerit dhe ndihmon për kurimin e Diabetit tipi 2.
· Spigalus ndihmon për uljen e efekteve anësore të terapive kimike.

Shënim!
  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është krejtësisht i sigurt për të gjithë.
  • Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim; gratë shtatëzana apo gjidhënëse, dhe fëmijët.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë dhe rrezeve direkte të diellit.

Përbërësit
  • Spigalus është një kombinim profesional shkencor i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title