Sidiphus – Autoimmunity – Për Sëmundjet Autoimune (90 Kapsula)

350.00

Sidiphus – Autoimmunity – Për Sëmundjet Autoimune


– Sidiphus – Autoimmunity është një nga përbërësit e kurës bimore të prodhuar posaçërisht për t’i ardhur në ndihmë pacientëve me lloje të ndryshme të sëmundjeve autoimmune dhe neurodegjenerative, duke përfshirë: Multiple Sclerosis (MS), Artriti Reumatoid, Tiroiditi Hashimoto, Lupus, Hepatiti Autoimun, Diabeti Tip 1, Anemia Hemolitike Autoimune, Epilepsia, Psoriasis, Ekzema, Sklerderma, Urtikaria/Hives, etj.

Përshkrimi

Sidiphus – Autoimmunity – Për Sëmundjet Autoimune


– Sidiphus – Autoimmunity është një nga përbërësit e kurës bimore të prodhuar posaçërisht për t’i ardhur në ndihmë pacientëve me lloje të ndryshme të sëmundjeve autoimmune dhe neurodegjenerative, duke përfshirë: Multiple Sclerosis (MS), Artriti Reumatoid, Tiroiditi Hashimoto, Lupus, Hepatiti Autoimun, Diabeti Tip 1, Anemia Hemolitike Autoimune, Epilepsia, Psoriasis, Ekzema, Sklerderma, Urtikaria/Hives, etj.

– Stimulon gjumin e shëndetshëm dhe sekrecionet optimale të melatoninës, duke reduktuar kështu inflamimin dhe duke stimuluar shërimin e shpejtë të indeve.

– Dhuron qetësi, gjallëri dhe optimizëm, duke ndihmuar kështu në reduktimin e stresit, shqetësimeve nervore dhe shpirtërore, pagjumësinë dhe pesimizmin.

– Stimulon dhe riparon çrregullimet në sistemin nervor qëndror dhe atë periferik.

– Ndihmon për kurimin e çrregullimeve hormonale.

– Trajton dobësinë e qarkullimit të gjakut në tru, forcon qarkullimin e gjakut në tru.

– Largon të përzierat dhe marramendjen.

– Lufton koagulimin në pjesë të ndryshme të trupit.

– Trajton çrregullimet neurologjike të zemrës, forcon muskujt e zemres, dhe eshte tonik i përgjithshëm për zemrën.

– Ndihmon në ekuilibrimin e metabolizmit dhe peshën normale.

– Stimulon punën e mëlçisë për të ruajtur integritetin e saj, dhe stimulon sekretimin biliar.

– Ka veti laksative që ndihmojnë në trajtimin e problemeve të zorrëve.

– Ndihmon në heqjen dhe parandalimin e tumoreve në sistemin e tretjes dhe në stomak.

– Stimulon funksionin e veshkave dhe ndihmon në ruajtjen e shëndetit të traktit urinar.

– Përmirëson funksionin e tretjes në tërësi.


Shënim!

  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është krejtësisht i sigurt për të gjithë.
  • Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim; gratë shtatëzana apo gjidhënëse, dhe fëmijët.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë dhe rrezeve direkte të diellit.

Përbërësit
  • Sidiphus – Autoimmunity është një kombinim profesional shkencor i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title