Ghalensis – Për Veshkat dhe Traktin Urinar (90 Kapsula)

325.00

Ghalensis – Për Veshkat dhe Traktin Urinar


Ghalensis është një nga përbërësit e kurës bimore të studiuar, të provuar me sukses dhe të prodhuar posaçërisht për pacientët me sëmundje të ndryshme të veshkave dhe traktit urinar.

Përshkrimi

Ghalensis – Për Veshkat dhe Traktin Urinar


Ghalensis është një nga përbërësit e kurës bimore të studiuar, të provuar me sukses dhe të prodhuar posaçërisht për pacientët me sëmundje të ndryshme të veshkave dhe traktit urinar.

– Ka efekte: Zbutëse, qetësuese, laksative, diuretike, antileprotic, antibacterial, antipyretic, antiedematic, antitoxic.

– Lufton infeksionet e traktit urinar të shkaktuar nga bakteriet e ndryshme si Escherichia coli dhe Klebsiella pneumoniae.

– Shumë efektiv për pacientët që janë në dializë, duke ndihmuar që të shpëtojnë prej saj.

– Pastron gjakun nga yndyrat dhe helmet duke i nxjerrë nëpërmjet urinimit.

– Lufton inflamacionin dhe ul temperaturën e shkaktuar nga inflamacioni.

– Qetësuese, ndihmon në kurimin e çrregullimeve të sistemit nervor.

– Diuretike, ndihmon në pastrimin e veshkave dhe të sistemit urinar.

– Lufton toksinat në mëlçi dhe ndihmon për kurimin e çrregullimeve në mëlçi.

– Ndihmon për kurimin e çrregullimeve në stomak dhe lehtëson tretjen.

– Forcon zemrën dhe nxit qarkullimin e gjakut.

– Pastron veshkat dhe ndihmon për tretjen e gurëve të veshkave.

– Stimulon enzimat që riparojnë kockat e dëmtuara.


Shënim!

  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim; gratë shtatëzana apo gjidhënëse, dhe fëmijët.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është i sigurt për të gjithë.
  • Mund të përdoret i vetëm ose përkrah ilaçeve të tjera bimore, në varësi të problemit shëndetësor.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë direkte dhe rrezet e diellit.

Përbërësit

  • Ghalensis është një kombinim profesional i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title