Faritis – Për Hepatitin dhe Mëlçinë (90 Kapsula)

325.00

Faritis – Për Hepatitin dhe Mëlçinë


– Faritis është një formulë bimore e përgatitur posaçërisht për t’i ardhur në ndihmë pacientëve me Hepatit, Cirrozë, dhe kushte të tjera të mëlçisë.

Përshkrimi

Faritis – Për Hepatitin dhe Mëlçinë


– Faritis është një formulë bimore e përgatitur posaçërisht për t’i ardhur në ndihmë pacientëve me Hepatit, Cirrozë, dhe kushte të tjera të mëlçisë.

– Ka veçori anti-virale, anti-bakteriale, anti-tumorale, anti-hypercholesterolemic, anti-hyperlipidemic, etj.

– Mbështet shëndetin e mëlçisë, lufton yndyrën e tepërt dhe çrregullimet e saj.

– Ndihmon në kurimin e Edemës – akumulimin e lëngjeve në trup.

– Pastrues i mirë i gjakut dhe infeksioneve të mëlçisë.

– Parandalon spazmën e shpretkës.

– Pastron mëlçinë, parandalon dhe lufton kancerin e mëlçisë, cirrozën dhe Hepatitin.

– Forcon imunitetin dhe ka aftësi të mahnitëshme për të luftuar mikrobet dhe viruset.

– Ndalon gjakderdhjen e brendëshme.

– Ndihmon pacientet me Diabet dhe ul kolesterolin.

– Ndihmon sistemin tretës, lufton kapsllëkun, gazrat e stomakut dhe zorrëve, ndihmon për kurimin e ulçërës së stomakut.

– Përmirëson cilësinë e gjumit, qetëson sistemin nervor, forcon kujtesën dhe relakson sytë.

– Rrit nivelin e energjisë së trupit.

– Ndihmon në balancimin hormonal dhe mbajtjen e një peshe të shëndetshme trupore.


Shënim!

– Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë, pas ngrënies me rreth 15 minuta.

– Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim; gratë shtatëzana apo gjidhënëse, dhe fëmijët.

– Nuk ka efekte anësore dhe është i sigurt për të gjithë.

– Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë direkte dhe rrezet e diellit.

– Për sëmundjet kronike të mëlçisë, si Hepatiti, Zmadhimi, Yndyra apo Cirroza Hepatike, rekomandohet të merret së bashku me ilaçe të tjera bimore për kujdesin e mëlçisë, sipas gjendjes dhe nevojës së secilit pacient.


Përbërësit

– Faritis është një kombinim profesional i bimëve të egra shkretinore, si Cadaba Farinose, Ephedra Alata, Desert Champion, e të tjera, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.

– Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.

– NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

You may also like…

Title