Casianus – Për Sëmundjet Gjenetike (90 Kapsula)

375.00

Casianus – Për Sëmundjet Gjenetike


Casianus është një nga përbërësit e kurës me bimë të egra të shkretëtrirës, të prodhuar posaçërisht për pacientët me lloje të ndryshme të sëmundjeve gjenetike dhe neurodegjenerative…

Përshkrimi

Casianus – Për Sëmundjet Gjenetike


Casianus është një nga përbërësit e kurës me bimë të egra të shkretëtrirës, të prodhuar posaçërisht për pacientët me lloje të ndryshme të sëmundjeve gjenetike dhe neurodegjenerative, duke përfshirë të gjitha sëmundjet e kategorive të mëposhtme:
· Sëmundjet gjenetike të një gjeni të vetëm (autosomale)
· Sëmundjet gjenetike shumëfaktoriale
· Sëmundjet gjenetike të anomalive të kromozomeve
· Sëmundjet gjenetike mitokondriale, ndër të cilat: ALS (Skleroza Laterale Amiotrofike), Fibroza cistike, Anemia e qelizës drapër, Spinal muscular atrophy (SMA), Sindromi Marfan, Distrofia muskulare Duchenne, Sëmundja Huntington, Sëmundjet polikistike të veshkave llojet 1 dhe 2, Neurofibromatoza e tipit 1, Galaktozemia, Anemia Fanconi, Skleroza tuberose, Sindromi Down, Atrofia optike e trashëguar, Sindromi Barth, Mungesa e ko-enzimës Q10, Epilepsia mioklonike me fibra të kuqe të copëtuara (MERRF), etj.

– Vepron në ruajtjen e mielinit (mbështjellësin nervor mbrojtës) nga sulmi autoimun i limfociteve T, dhe ndihmon në rimielinacionin dhe aktivizimin Glial rreth zonave të bardha të trurit, duke përfshirë qendrën e trurit, nervin optik, ganglionet bazale dhe palcën kurrizore.

– Rrit nivelet Glutathione, antioksidantit kryesor në çdo qelizë të trupit, dhe si rezultat çhelmon qelizat e trurit dhe të trupit nga toksinat dhe metalet e rënda.

– Aktivizon qarkullimin e gjakut në tru dhe parandalon goditjen në tru.

– Ndihmon për kurimin e çrregullimeve vizuale dhe të dëgjimit.

– Pastron trurin dhe lufton dhimbjet e kokës.

– Lufton ngrirjet e muskujve dhe përdhesin.

– Ndihmon për kurimin e disa lloje të nervit shiatik.

– Lufton dhimbjet e kyçeve dhe reumatizmës.

– Vepron gjithashtu për kurimin e astmës, dhimbjet e fytit dhe sëmundjet që shkaktohen nga i ftohti.

– Forcon zemrën dhe parandalon arteriosklerozën.

– Lufton vesveset.

– Lufton aneminë dhe varfërimin e gjakut.


Shënim!

  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është krejtësisht i sigurt për të gjithë.
  • Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim; gratë shtatëzana apo gjidhënëse, dhe fëmijët.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë dhe rrezeve direkte të diellit.

Përbërësit
  • Casianus është një kombinim profesional shkencor i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title