Ardavana – Për Stresin dhe Ankthin (90 Kapsula)

275.00

Ardavana – Për Stresin dhe Ankthin


– Ardavana është një formulë me bimë shkretinore të kombinuara me profesionalizëm për të luftuar lloje të ndryshme të stresit dhe ankthit.

Category:

Përshkrimi

Ardavana – Për Stresin dhe Ankthin


– Ardavana është një formulë me bimë shkretinore të kombinuara me profesionalizëm për të luftuar lloje të ndryshme të stresit dhe ankthit.

– Ndihmon në qetësimin e sistemit nervor, lufton ankthin, stresin, zemërimin dhe ndihmon trupin të bëjë një gjumë më të qetë dhe më të mirë.

– Rrit çlirimin natyral të Endorfinës dhe neurotransmetuesve të tjerë si dopamina dhe serotonina, duke shtuar kështu ndjenjën e kënaqësisë dhe të ndjerit mirë.

– Lufton shkaqet e ankthit dhe të stresit, si zhbalancimet biokimike dhe ato hormonale.

– Ndihmon në balancimin e niveleve të Kortizolit.

– Lufton simptomat emocionale të shkaktuara nga ankthi dhe stresi: mendimet shqetësuese, shqetësimet gjatë gjumit, dridhjet, panikun, frikën e të ndenjurit vetëm apo fobinë sociale, merakun e tepërt, etj.

– Ndihmon me simptomat fizike të shkaktuara nga ankthi dhe stresi, si rritjen e pulsit, rrahjet e zemrës, vështirësitë në frymëmarrje, mpirjen dhe ndjesinë e shpimit të gjilpërave në duar dhe këmbë, dhimbjet e kokës, marramendjen, lodhjen, dispepsinë, diarrenë, etj.

– Forcon imunitetin dhe lufton infeksionet.

– Mbron trupin nga viruset, bakteriet, mikrobet dhe kërpudhat.

– Lufton infeksionet në traktin urinar dhe në veshka.

– Lehtëson dhimbjet dhe redukton lodhjen, të përzierat, marramendjen dhe të fikët.


Shënim!

  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim; gratë shtatëzana apo gjidhënëse, dhe fëmijët.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është i sigurt për të gjithë.
  • Mund të përdoret i vetëm ose përkrah ilaçeve të tjera bimore, në varësi të problemit shëndetësor.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë direkte dhe rrezet e diellit.

Përbërësit

  • Ardavana është një kombinim profesional i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title