Alasenna – Për Autismin dhe kushtet neuro-zhvillimore (90 Kapsula)

325.00

Alasenna – Për Autismin dhe kushtet neuro-zhvillimore


– Alasenna është një formulë e bimëve të egra të shkretëtrirës, e zhvilluar posaçërisht për të ndihmuar fëmijët dhe adoleshentët me kushte neuro-zhvillimore, duke përfshirë: Çrregullimi i Spektrit Autik (ASD), Çrregullimi i deficitit të vëmendjes / hiperaktivitetit – ADHD (Mosvëmendje, Hiperaktivitet, Kompleks), Sindroma Tourette, Paaftësi në të Mësuar, Paaftësi Intelektuale, Çrregullime të Sjelljes, etj.

Përshkrimi

Alasenna – Për Autismin dhe kushtet neuro-zhvillimore


– Alasenna është një formulë e bimëve të egra të shkretëtrirës, e zhvilluar posaçërisht për të ndihmuar fëmijët dhe adoleshentët me kushte neuro-zhvillimore, duke përfshirë: Çrregullimi i Spektrit Autik (ASD), Çrregullimi i deficitit të vëmendjes / hiperaktivitetit – ADHD (Mosvëmendje, Hiperaktivitet, Kompleks), Sindroma Tourette, Paaftësi në të Mësuar, Paaftësi Intelektuale, Çrregullime të Sjelljes, etj.

– Stimulon komunikimin gojor, kontaktin me sy dhe bashkëveprimin social.

– Vepron në trajtimin e tikave të thjeshta dhe komplekse, motorike dhe vokale (sjelljet e përsëritura, si kapsitja e syve, dridhja e kokës, gjeste të pahijshme, hungërim,a, ulërima, përsëritja e frazave të veta apo të tjerëve, fjalët e turpshme, etj).

– Stimulon humorin dhe redukton zemërimin, agresivitetin dhe sjelljet e dhunshme.

– Vepron ne riparimin e çrregullimeve neurologjike, stimulon sistemin nervor qendror, ruan nervat nga stresi oksidativ.

– Pastron trurin dhe trupin nga metalet e rënda dhe toksinat e akumuluara në tru, të tilla si merkuri, alumini, etj.

– Trajton dobësinë e qarkullimit të gjakut në tru, forcon qarkullimin e gjakut në tru dhe parandalon goditjen në tru.

– Lufton viruset dhe bakteret e ndryshme që shkaktojnë infeksione në tru dhe në organizëm.

– Ndihmon për trajtimin e çrregullimeve vizuale dhe të dëgjimit.

– Largon të përzierat dhe marramendjen.

– Lufon aneminë dhe varfërimin e gjakut.


Shënim!

  • Rekomandohet të merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.
  • Përshkruhet përkrah ilaçeve të tjera të paketës së plotë.
  • Nuk ka efekte anësore dhe është krejtësisht i sigurt për të gjithë fëmijët e të gjitha moshave.
  • Ruhet në vend të freskët, larg nxehtësisë dhe rrezeve direkte të diellit.

Përbërësit

  • Alasenna është një kombinim profesional shkencor i bimëve të egra shkretinore, të harmonizuara me Formulën Speciale të WAH.
  • Kapsulat tona janë vegjeteriane (bimore), që përbëhen nga celuloza, një komponent i rëndësishëm strukturor i bimëve.
  • NUK PËRMBAN: përbërës që rrjedhin nga organizma të modifikuar gjenetikisht (OMGJ), ngjyra artificiale, konservues apo Gluten.

Title