Mënyrat më të mira për të eliminuar presionin psikologjik në mënyrë të shpejtë

 

Shqetësimet dhe detyrat ditore ndonjëherë na ekspozojnë ndaj presionit që shkakton stres. Ky presion mund të na çojë në një gjendje nervore që na privon nga qetësia dhe relaksimi. Por si të shpëtojmë nga presioni nervor që mund të na pengojë të kryejmë punën tonë të përditëshme?

Këtu janë disa mënyra të thjeshta që ju ndihmojnë të trajtoni presionin psikologjik dhe të rivendosni qetësinë.

– Përtypni Çamçakëz pa sheqer; Çamçakëzi ndihmon në uljen e niveleve të kortizolit në trup, i cili njihet si hormon stresi. Përtypja e çamçakëzit lehtëson stresin dhe i relakson muskujt, dhe në këtë mënyrë redukton presionin nervor. Rekomandohet për studentët para provimeve, sepse i shpëton ata nga tensioni i provimit dhe rrit përqendrimin dhe vëmendjen e tyre.

– Masazhimi; Masazhi zbut nervat dhe ndihmon në lehtësimin e dhimbjeve të trupit. Konvulsionet e trupit mund të kontrollohen nga presioni dhe masat e muskujve të vendosura nën gishtin e madh, dhe ky muskul është një pikë e rëndësishme që ndihmon masazhin për të eliminuar presionin dhe konvulsionet.

– Meditimi; Meditimi ndihmon për t’u çlodhur dhe në këtë mënyrë eliminon stresin. Meditimi ditor mund të ndryshojë rrugët nervore në tru dhe tju bëjë  më të aftë për t’u përshtatur me stresin.

– Ujë i ftohtë; Zona e kyçeve të dorës dhe zona e prapme e veshëve kanë arteriet që qetësojnë të gjitha pjesët e trupit nëse ftohen me ujë të ftohtë. Një  larje në ujë të ftohtë aktivizon qarkullimin e gjakut dhe kontribuon në rrjedhjen e gjakut në trup dhe kështu zvogëlon presionin.

– Mjalti; Mjalti ka efekt qetësues dhe përmban komponentë që zvogëlojnë inflamacionin në tru, reduktojnë depresionin, ankthin dhe stresin, kështu që kur keni ndjesi dhimbje në trup si rezultat i tensionit nervor, konsumoni një lugë mjaltë.

– Ushtrimet fizike; Ushtrimet fizike ndihmojnë në largimin e stresit nervor dhe psikologjik dhe madje edhe të depresionit, dhe eliminonjnë energjinë negative në trup nëpërmjet lëvizjeve.

– Dushi i ngrohtë; Bërja e një dushi të ngrohtë kontribuon në heqjen e presionit nervor. Gjithashtu është e dobishme që të uleni në vaskë për një periudhë të caktuar.

– Bëhu pozitiv; Nuk mjafton të mendosh, por është e rëndësishme të kesh një mendim pozitiv. Mendoni për problemet dhe shqetësimet tuaja dhe i diskutoni ato me dikë që i besoni, por gjithnjë duhet të pyesni veten: Ku është pozitiviteti në këtë temë? Duke kërkuar pozitivitetin, presioni nervor dhe psikologjik largohet vetvetiu.

Eliminoni presionin nervor dhe psikologjik ne menyre te sigurte dhe rrenjesore me “Anti Anxiety”

Dobite shendetesore

– Produkti “Anti-Anxiety” ndihmon ne kurimin e Ankthit dhe Stresit ne menyre natyrale rrenjesore.

– Lufton shkaqet e ankthit dhe te stresit, si zhbalancimet biokimike dhe ato hormonale.

– Lufton te gjitha simptomat e shkaktuara nga ankthi dhe stresi: mendimet shqetesuese, shqetesimet gjate gjumit, dridhjet, panikun, friken e te ndenjurit vetem apo fobine sociale, merakun e tepert, etj.

– Kuron simptomat fizike te shkaktuara nga ankthi dhe stresi: rritjen e pulsit, rrahjet e zemres, veshtiresite ne frymemarrje, mpirjen dhe ndjesine e shpimit te gjilperave ne duar dhe kembe, dhimbjet e kokes, marramendjen, lodhjen, dispepsine, diarrene, etj.

– Stimulon sistemin nervor qendror dhe kuron infeksionet dhe çrregullimet ne te.

– Forcon zemren, permireson tretjen, stimulon melçine, forcon gjakun.

– Rrit imunitetin dhe stimulon sistemin e riprodhimit.

– Pastron gjakun dhe trupin nga lendet toksike.

Shenim!

– “Anti-Anxiety” dhe te gjitha produktet tona nuk jane te fabrikuara apo komerciale, siç jane zakonisht produktet e tjera te ashtu-quajtura “Natyrale” dhe me kosto te lire, por produktet tona pergatiten ne menyre te posaçme per çdo pacient apo porosites, nga mjeke te specializuar dhe me pervoje, me qellim te sherimit rrenjesor dhe te sigurte te semundjes.

– Produktet tona jane 100% Origjinale, krejtesisht te sigurta, dhe nuk kane efekte anësore.

– “Anti-Anxiety” mund te merret nga te gjithe pa dallim moshe apo gjinie, edhe nga grate shtatzena apo gjidhenese.

– Produkti eshte ne forme te kapsulave dhe merret 3 here ne dite nga 1 kapsule.