Postimet e Fundit

Më të lexuarat sot

Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

//Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave

 

Këtu kemi një pije natyrale që përmirëson sistemin imunitar, parandalon kancerin, sëmundjet e veshkave dhe ndihmon kurimin e ulçerave.

Panxhari, që është përbërës në këtë pije,  është një perime e cila gjendet kryesisht në dimër. Ai është përdorur në përgjithësi ndaj sëmundjeve gripale dhe ftohjes.
Panxhari është i pasur në acid folik dhe antioksidantë, dhe është i njohur për vetitë e tij anticancerogjene. Ai mund të mbajë trupin të sigurt nga të gjitha radikalet e lira, dhe është shumë i dobishëm në trajtimin e çështjeve të shumta shëndetësore.

Kjo pije largon toksinat nga trupi, largon dhimbjet menstruale, ul presionin e lartë të gjakut dhe eliminon yndyrat në enët e gjakut.

Përbërësit

 

Mënyra e përgatitjes dhe përdorimi

Vendoseni panxharin, karrotat dhe mollën në shtrydhëse frutash.

Shtojeni përzierjen në një gotë dhe konsumojeni në mëngjes, rreth 30 minuta para ngrënies.

 

By | 2017-08-09T21:37:07+00:00 August 9th, 2017|Ushqimi|Comments Off on Pije natyrale që parandalon kancerin dhe trajton problemet e veshkave
error: Alert: Content is protected !!