Pije që ndihmojnë në pastrimin e mëlçisë dhe parandalimin e sëmundjeve të saj

 

Mëlçia është një nga organet më të rëndësishme në trup, për shkak se ajo kryen funksione jetike për shëndetin. Ky organ është përgjegjës për detoksifikimin, rregullimin e metabolizmit, pastrimin e gjakut, thithjen dhe ruajtjen e vitaminave, etj. Ka shumë faktorë dhe zakone që e vënë shëndetin e këtij organi të rëndësishëm në rrezik, dhe si pasojë të ndikojnë në shëndetin tuaj në përgjithësi. Është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për problemet  e mëlçisë për shkak se ajo mund të kthehet në diçka serioze dhe të vështirë për t’u kontrolluar.

Këtu janë disa pije që ndihmojnë për të pastruar mëlçinë në mënyrë të natyrshme dhe që mund të parandalojnë  shumë sëmundje që lidhen me këtë organ.

– Lëngu i mollës 

Mollët janë të pasura me fibra dhe përmbajnë acid malik, një komponim që ndihmon në tretjen e gurëve të fshikëzës dhe tëmthit. Pija e mollës është një opsion i madh për të pastruar mëlçinë dhe për të parandaluar çdo lloj infeksioni.

Përbërësit:

 • 1/2 kg mollë
  • Lëngun e gjysmë limoni
  • 1 lugë mjalt për shije
  • 2 gota ujë

Mënyra e përgatitjes

 • Pastroni dhe i pritni mollët në copa, me gjithë lëkurë, dhe i vendosni në grirëse.
  • Shtoni lëngun e limonit, mjaltin, dhe dy gota ujë.
  • Përzieni përbërësit dhe pijeni.

Shënim!
Gjatë këtij procesi duhet të shmangni mishin e kuq, yndyrat e tepërta, produktet e qumështit, dhe ushqimet e skuqura.

Ju duhet të pini lëng molle për gjashtë ditë, mundësisht me stomak bosh.

– Pije me Qitro

Kjo pije pastron mëlçinë, ndihmon në ç’helmimin e trupit, dhe forcon sistemin limfatik. Nuk ka efekte anësore, gjë që është edhe arsyeja pse ju mund ta pini atë çdo ditë pa pasoja shëndetësore.

Përbërisit:

 • 2 qitro
  • 2 thelpi hudhre
  • 1 copë xhenxhefili të freskët
  • 1 limon
  • 300 ml ujë të filtruar
  • 2 lugë vaj ulliri

Mënyra e përgatitjes

 • Së pari, shtrydhni limonin dhe grejpfruit.
  • shtrydhni ginger dhe hudhrat
  • Vendosni të gjithë përbërësit në grirëse.
  • E konsumoni këtë pije 30 minuta para se të shkoni në shtrat.

– Pije boronice

Boronicat janë detoksifikuese dhe depurative, të cilat pastrojnë mëlçinë. Ato janë të pasura me vitamina, minerale, dhe antioksidantë thelbësore që i bëjnë aleat për një shëndet të mirë.

Përbërësit:

 • 2 mollë të kuqe
  • 1 dardhë
  • 1 filxhan boronica
  • 1 kërcell selino
  • 1 kastravec
 • ½ gotë ujë

Mënyra e përgatitjes

 • Përzieni të gjithë përbërësit në grirëse pa i hequr lëkurën. I përzieni mirë dhe pastaj e pini.
  • Ju duhet të pini këtë lëng për 5 ditë me rradhë me stomakun bosh.

– Pije karrote

Karrotat përmbajnë vitamina dhe minerale, si: vitamin A, B, C, kalcium, fosfor, dhe kalium. komponentët e tyre janë depurative dhe parandalojnë shumë infeksione të mëlçisë, sepse ato ndihmojnë në ç’helmimin dhe eliminimin e substancave të dëmshme në të.

Përbërësit

 • 1/2 trangull
  • 4 karrota me lëkurë
  • 1 kërcell selino
 • ½ gote ujë

Mënyra e përgatitjes

 • Lajini përbërësit mirë dhe i pritni në copa të vogla.
  • Përzieni të gjithë përbërësit në grirëse.
  • Pijeni këtë lëng karrote për 7 ditë me stomakun bosh.

Produkti bimor “Liver Health Restore” per rigjenerimin e plote te melçise

Dobite shendetesore

– Rigjeneron qelizat e melçise, shpejton krijimin e qelizave te reja dhe pastron qelizat e vdekura.

– Stimulon funksionet e melçise dhe lufton dhjamosjen e saj.

– Ndihmon ne kurimin e te gjitha çrregullimeve te melçise perfshire edhe Cirrozën.

– Ndihmon ne rigjenerimin e mëlçisë se dëmtuar nga alkooli, hepatiti dhe ilaçet kimike.

– Mbron qelizat e mëlçisë nga dëmtimi.

– Tonik për qelizat e mëlçisë.

– Antibiotik natyral, anti-bakterial dhe antioksid për nxjerrjen e helmeve dhe toksinave nga mëlçia.

– Pastron gjakun dhe forcon mendjen

– Parandalon mpiksjet e rrezikshme të gjakut dhe parandalon goditjet në tru.

– Aktivizon pankreasin, ul sasinë e sheqerit në urinë dhe në gjak.

– Pastrues i fortë i trupit dhe vret shumë lloje bakteriesh.

– Forcon stomakun, largon thartirën e stomakut.

Shënim!

– Liver Health Restore eshte ilaç bimor i perfituar nga bimet e egra shkretinore, i sigurte per te gjithe, dhe nuk ka efekte anesore te demshme.

– Liver Health Restore nuk permban ruajtes kimik, shtesa, ngjyroses apo aromatizues, por vetem ruajtes natyral krejtesisht bimor.

– Produkti eshte ne forme te kapsulave dhe merret 3 here ne dite nga 1 kapsule para ngrenies.

– Klikoni mbi foton me siper per te mesuar me shume rreth produktit.