Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

 

Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë.

Këto janë produktet e mbeturinave të formuara nga vetë trupi ose kimikate që:

– thithen nëpërmjet ushqimit,

– nga ajri,

– mjekime kimike,

– produkte  kozmetike

– prodhime shtëpiake.

Trupi juaj ka sistemin e vet të pastrimit nga toksinat. Ai vazhdimisht filtron gjakun për të eliminuar komponimet e dëmshme dhe për të ruajtur shëndetin. Veshkat, mëlçia, zorrët, mushkëritë, dhe lëkura janë sistemet kryesore të filtrimit. Duke ngrënë ushqimin e duhur, ju mund të ndihmoni organet tuaja të brendshme për të filtruar më shumë toksinat nga gjaku dhe për të shmangur sëmundjet.

Ushqime që ndihmojnë në pastrimin e gjakut nga helmet dhe toksinat

– Borziloku; mbështet mëlçinë dhe veshkat për të eliminuar toksinat prej tyre. Ndihmon tretjen, lufton  infeksionet, dhe punon si një diuretik për të eliminuar edhe më shumë toksinat.

– Boronica; Boronicat janë një nga frutat më të fuqishme për shërimim. Ato janë të mbushura me antioksidantë, kanë veti anti-inflamator, dhe janë shumë efektive për të pastruar gjakun nga toksinat dhe radikalet e lira.

Hudhra; Hudhra e papërpunuar është e ngarkuar me squfur, një mineral thelbësor që ndihmon trupin për të hequr qafe toksinat. Ajo stimulon mëlçinë për të prodhuar enzimat detoksifikuese për të filtruar toksinat nga gjaku. Dhe në krye të kësaj, hudhra i mban zorrët të lira nga bakteriet e këqija, parazitët, dhe viruset.

Molla; Është e mbushur me vitamina, minerale, fibra dhe pitonutrient detoksifikues. Përbërësit që gjenden tek molla stimulojnë prodhimin biliar dhe ndihmojnë mëlçinë për të hequr qafe  toksinat dhe metalet e rënda nga gjaku dhe zorrët.

Panxhari; Është i mbushur me antioksidantë dhe ushqyes të tjerë të dobishëm, lëngu i panxharit është një mënyrë e shkëlqyer për të mbrojtur trupin nga radikalet e lira dhe stimulimin e mëlçisë për të eliminuar shumë toksina nga gjaku.

– Majdanozi;  punon si një diuretik që ndihmon veshkat tuaja të bëjnë punën e tyre dhe për të eleminuar shumë toksina nëpërmjet urinës.

– Karrota; Karrotat janë të pasura me vitamina (A, B6, C, dhe K), kalium, dhe glutathione, një proteinë e spastrimit të mëlçisë. Për një efekt më të mirë, i hani ato të papërpunuara.

– Perimet me gjethe jeshile; Zarzavatet me gjethe si spinaq, lakër, brokoli, lakër jeshile, janë antioksidantë të fuqishëm që ndihmojnë për të pastruar tërë trupin. Duke shtuar më shumë zarzavate me gjethe në dietën tuaj është mënyra më e mirë për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm. Ato janë të mbushura me fibra për të pastruar traktin e tretjes dhe të ngarkuar me vitamina, minerale, dhe lëndë ushqyese të tjera të fuqishme.

Brokoli; brokoli ka veti të forta pastrimi. Ai përmban sulfurophane të cilat ndihmojnë për të hequr qafe toksinat.

Limoni; është i mbushur me antioksidantë dhe vitamin C, ndihmon në aktivizimin e mëlçinë për të eliminuar toksinat, liron enzimat dhe ndihmon për të  kthyer toksinat në ujë komponimet të tretshëm që lehtë mund të eliminohet nëpërmjet urinës.

Farat e lirit; Përmbajnë acide yndyrore omega-3, që ndihmojnë trupin tuaj të shpëtojë nga nivelet e larta të sheqerit në gjak, janë të larta në fibra të cilat lidhen edhe me eliminimin e një gamë të gjerë të toksinave.

– Avokado; Avokadot janë të shkëlqyera për shëndetin e përgjithshëm. Ato ulin kolesterolin, presionin e gjakut, dhe përmbajnë nivele të larta të glutathione i njohur për të ç’helmuar mëlçinë nga toksinat dhe carcinogjenet.

– Uji; pini ujë të mjaftueshëm për të nxjerrë toksinat jashtë trupit tuaj.

– Flini mjaftueshëm; gjumi është i rëndësishëm për luftimin e toksinave. Shumicën e sëmundjeve, trupi e kuron kur ju jeni në gjumë. Ndërsa ju jeni duke fjetur, trupi juaj ka kohë për të pastruar veten dhe natyrisht të shpëtojë nga toksinat.

– Hurma arabe; Ngrënia e disa hurmave çdo ditë, e ndihmon trupin që të zhdukë një pjesë të helmeve të depozituara në qeliza dhe gjak  siç janë mineralet e dëmshme, si plumbi. Këto helme janë shumuar në kohët tona për shkak të ndotjes së ujit, të ajrit dhe e ushqimeve që konsumojmë. Mund të jetë një dobi e madhe e hurmës për kurimin e helmimit nga lënda e plumbit.

Shmangni

– Alkoolin; edhe sasia më e vogël e tij është toksike për mëlçinë dhe gjakun.

– Duhanin; një herë të vetme të pini duhan, lë efekte të dëmshme në sistemin e qarkullimit të gjakut dhe aparatin e frymëmarrjes.

– Ushqimet e shpejta dhe të skuqura; dëmtojnë mëlçinë dhe aparatin tretës.


Neurada – Për Zemrën dhe Gjakun – Shqip


Neurada është një nga përbërësit e kurës bimore të studiuar dhe të prodhuar posaçërisht për pacientët me lloje të ndryshme të sëmundjeve të Zemrës, Venave dhe Gjakut (Kardiovaskulare), duke përfshirë: Sëmundjen e Arterieve Coronare, Angina, Sulmi në Zemër, Dështimi i Zemrës, Aritmia, Sëmundja e Valvulës së Zemrës, Sëmundja e Aortës dhe Marfan Syndrom, Sëmundja e Muskujve të Zemrës (Cardiomyopathy), Tromboza venoze e thellë, Embolismi Pulmonar, Sëmundja e Perokardit, Sëmundja vaskulare periferiale, Rheumatic heart disease, Goditja në tru, Sëmundja Vaskulare (e venave të gjakut), Presioni i lartë i Gjakut, Atherosclerosis, Takayasu’s arteritis (aortic arch syndrome), Congenital Heart Disease, etj.

Neurada përmban një kombinim të ekuilibruar të bimëve të egra shkretinore, i cili është kombinimi më i mirë i mençurisë së lashtë me teknologjinë moderne për t’ju dhënë bilancin e shëndetshëm së bashku me antioksidante për të mbështetur shëndetin e përgjithshëm kardiovaskular. Neurada është i njohur për aftësinë e tij për të mbështetur qarkullimin e shëndetshëm të gjakut, shëndetin e zemrës dhe të trurit.

Me aftësinë për të depërtuar në çdo qelizë dhe inde të trupit, kjo formulë:

– Ndihmon në kurimin e arterieve koronare pa kirurgji.

– Shumë efektive për të sëmurët me dridhje atriale.

– Terapia më moderne dhe efikase për zemrën dhe veshkat.

– Ndihmon në trajtimin e Diabetit.

– Fuqizon zemrën dhe lufton të gjitha sëmundjet kardiovaskulare.

– Parandaluesi më i mirë i atakut kardiak dhe dështimit të zemrës.

– Ndihmon në kurimin e Trombozës dhe Trombozës se thellë venoze.

– Vepron në normalizimin e vlerave të trombociteve në gjak.

– Ndihmon në kurimin e venave varikoze kudo që shfaqen në trup, në këmbë dhe testikuj.

– Parandalon Goditjen në Tru (Ishemike dhe Hemoragjike), kuron venat e goditura dhe ndihmon dërgimin e oksigjenit në gjak dhe në tru.

– Ndihmon në heqjen e fibrinës, një material koagulues që mund të kufizojë rrjedhjen e gjakut në arteriet dhe indet lidhëse ose muskulore.

– Ndihmon për uljen në peshë dhe kuron sindromin metabolik.

– Ul nivelet e kolesterolit të dëmshëm në gjak.

– Lufton Aneminë dhe ndihmon në normalizimin e vlerave të hemoglobinës në gjak (Hb / Hgb).

– Shton oksigjenin në gjak, dhe normalizon nivelet e hekurit.

– Një përgjigje e shëndetshme ndaj stresit oksidativ.

– Mbështet prodhimin e mitokondrinave të reja në tru dhe muskuj.

– Ndihmon në mbrojtjen nga peroksidimi i lipideve në qeliza dhe inde.

– Parandalon prostaglandinat proinflamatore si tromboksani.

– Neurada ka përballuar testin e kohës në mjekësinë natyrale. Koha e saj ka ardhur për t’ju ndihmuar të merrni kontrollin e shëndetit tuaj.

Shënim!

 Neurada dhe të gjitha produktet tona nuk janë të fabrikuara apo komerciale, por ato përgatiten në mënyrë të posaçme direkt nga bimët e egra të studiuara kryesisht shkretinore.

 Neurada është krejtësisht i sigurtë për të gjithë dhe nuk ka efekte anesore.

– Pa ruajtës kimik, pa ngjyrosës artificial apo lëndë kimike të shtuara.

– Përshkruhet përkrah ilaçeve të tjera të paketës së plotë sipas gjendjes së çdo pacienti.

– Produkti është në formë të kapsulave dhe doza baze eshte 3 herë në ditë nga 1 kapsulë, kurse doza e avancuar është 3 herë në ditë nga 2 kapsula.

– Kapsulat tona janë Vegetariane, Hallall, 100% natyrale, që treten lehtësisht dhe ndihmojnë tretjen.

– Kur e merrni këtë kapsullë, përbërësit e saj hyjnë shpejt në qarkullimin e gjakut, dhe fillojnë efektet e tyre në çdo skaj të organizmit.

– Mund të merret nga të gjithë pa përjashtim, përfshirë edhe fëmijët mbi 12 muajsh.

Përbërësit

Neurada është një kombinim profesional i 18 bimëve të egra shkretinore, të kombinuara në lloj dhe dozë të caktuar me profesionalizëm nga mjekë herbalistë profesional.

Asnjë nga përbërësit në këtë formulë nuk trajtohet me pesticide, herbicide, fungicide, plehra sintetike apo “agjentë përpunimi”, të cilët gjenden në bimët konvencionale. Ju jo vetëm që i shmangni këto përbërës dëmtues, por jeni duke përdorur bimë të egra, të cilat në përgjithësi prodhojnë mbrojtësit e tyre natyralë kundër dëmtuesve.

Bimët në këtë formulë kanë efekte të fuqishme, dhe kjo është një nga arsyet themelore përse ato janë përdorur për mijëra vjet në kulturat e lashta. Hulumtimi modern tani është duke treguar një interesim më serioz në këto bimë dhe potencialin e tyre kurativ.

Ky kombinim profesional me bimë tërësisht të egra përmban një infuzion me spektër të plotë të më së mirës që Zoti na ka dhuruar!