Loading...
Home 2017-11-22T11:50:06+00:00

MJEKESIA BIMORE ARABE

Për shëndet më të mirë, për jetë më të bukur, për trajtim natyral të sigurtë dhe të padëmshëm, për të ruajtur jetën dhe natyrën njerëzore në Tokë, për të ruajtur planetin tonë që Zoti na e ka besuar!

MJEKESIA BIMORE ARABE

Më të rejat e trajtimit natyral

Toksinat që shkatërrojnë tiroidet

December 12th, 2017|0 Comments

Toksinat që shkatërrojnë tiroidet tuaja; Mënyra natyrale që luftojnë toksinat dhe ndihmojnë  shëndetin e tiroideve Gjëndrat tiroide janë një kontrollues master i

Ruajtja dhe riparimi i mushkërive

December 11th, 2017|0 Comments

Ruajtja dhe riparimi i mushkërive të dëmtuara   Mushkëritë janë thelbësore për jetën e njeriut. Ato punojnë pothuajse pa pushim, duke

Kolla

December 11th, 2017|0 Comments

Kolla; Simptomat dhe Shkaqet, Trajtimi Natyral   Kolla është një shpërthim i papritur dhe shpërthyes i ajrit nga mushkëritë, zakonisht i

Si të fitoni peshë në mënyrë natyrale

December 11th, 2017|0 Comments

Si të fitoni peshë në mënyrë natyrale   Mund të jetë shumë e vështirë për një person me  metabolizëm të shpejtë

Shkaktarët e kancerit që përdorim çdo ditë

December 11th, 2017|0 Comments

Shkaktarët e kancerit që përdorim çdo ditë dhe që janë të fshehura nga publiku   Kanceri është një nga sëmundjet më

Tatuazhet

December 11th, 2017|0 Comments

Lexojeni këtë para se të vendosni të bëni një tatuazh   Tatuazhi  është një shenjë e përhershme ose projektim i bërë

NGA BOTA E EGER E SHKRETETIRES

Prosopis Candisin

Prosopis Candisin është një pemë shkretinore e veçantë dhe unike në fuqizimin e sistemit imun dhe luftimin e kancerit, që përdoret në formë të çajit për të nxjerrë elementët aktive të saj.

Zbulo më shumë

Zbulo botën bimore

Heliotropium Arbainense Fresen

December 12th, 2017|0 Comments

Luledielli

December 12th, 2017|0 Comments

Si të Hiqni Pesticidet nga perimet dhe frutat

December 12th, 2017|0 Comments

ARTI I JETËS

Arti i te jetuarit bukur dhe shendetshem

Zbulo më shumë

USHQIMI IDEAL

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

December 12th, 2017|0 Comments

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë e disa ushqyesve që mund të ndikojnë pozitivisht në tru, veçanërisht në ato

2 shtesa ushqimore të lidhura me kancerin e zorrës së trashë

December 12th, 2017|0 Comments

Këto 2 shtesa ushqimore janë të lidhura direkt me shkaktimin e kancerit të zorrës së trashë Nëse konsumoni  ushqime të përpunuara, ju jeni duke vënë veten në rrezik për të konsumuar shtesa ushqimore të rrezikshme.

Peshku Salmon

December 12th, 2017|0 Comments

Peshku Salmon dhe Dobitë e tij gjigande   Termi ‘salmon’ vjen nga latinishtja, që do të thotë  ‘i brishtë’ . Salmon është emër i përbashkët i disa lloje të peshkut që bën pjesë në familjen

AROMATERAPIA

Një supë më e fortë se antibiotikët

December 12th, 2017|0 Comments

Një supë më e fortë se antibiotikët   Nëse doni lehtësim nga gripi, infeksionet, dhimbjet e veshëve dhe shumë probleme të tjera, atëherë përdorni hudhër, qepë të kuqe dhe trumzë në supën tuaj, dhe kjo

Kanella

December 7th, 2017|0 Comments

Njihuni me vlerat e paçmueshme të Kanellës dhe Vajit të Kanellës   Emri shkencor: Cinnamomun Zeylanicum Nees. (Laurus cinnamomum L. -Persea cinnamomum spreng). Familja: Lauraceae. Anglisht: Common cinnamon tree. Frëngjisht: Cannellier de Ceylan, Cinnamone Gjermanisht:

Vaj i Hudhrës

December 6th, 2017|0 Comments

Dobitë e vajit të hudhrës, mënyra e përgatitjes në shtëpi dhe mënyra e përdorimit   Shekuj më parë, paraardhësit tanë janë mbështetur në mrekullitë e natyrës për të qëndruar të shëndetshëm. Një prej ilaçeve më