Në luftim të kancerit të gjirit

 

Dihet se kanceri i gjirit nuk shkaktohet nga një faktor i vetëm, por nga shumë ndikime si: gjenetika, mjedisi, të ushqyerit, pesha, tensioni, stresi, etj.  OBSH ka parashikuar që deri në vitin 2020 numri i rasteve të kancerit të gjirit do të rritet me shifra alarmante, një në çdo tetë gra do të jetë e rrezikuar nga zhvillimi i sëmundjes në jetën e saj. Zbulimi i hershëm dhe trajtimi i saj në mënyrë natyrale është mundësia më e mirë për të kapërcyer rrezikun.

Sipas kërkimeve më të fundit, vetëm 10% janë të sëmurë nga tendenca e gjenetikës, në të kundërt nga kequshqyerja janë sëmurë mbi 40%. Ata që qëndrojnë afër natyrës (me ushqim organik dhe çajra bimore) janë shumë pak të rrezikuar nga kanceri i gjirit. Këto të dyja konsiderohen si “mburojë dhe armë” efektive kundër kancerit të gjirit.

Gjenden ushqime të ndryshme për kurimin e kancerit të gjirit. Në vijim po përmëndim disa prej tyre që ndihmojnë në luftimin dhe parandalimin e kancerit të gjirit.

Domatja: është e pasur me lycopene, një pigment i kuq i cili mbron strukturën qelizore DNA nga efektet e dëmshme të  radikaleve të lira, të cilat nxisin zhvillimin e kancerit. Është e ditur se lypocene ngadalëson rritjen e qelizave kancerore të gjirit.

Hudhra: konsiderohet si ushqim që lufton qelizat kancerore në shumë mënyra. Një studim francez ka zbuluar se gratë që konsumojnë rregullisht hudhër, reduktojnë shumë rrezikun e kancerit të gjirit. Gjithashtu qepa përmban anti-ooksidantë si Farnesene të cilët zvogëlojnë rrezikun e kancerit.

Brokoli; ka një veti pozitive në luftimin e kancerit, falë komponentit të quajtur Sulforaphane i cili ndihmon trupin për të luftuar përhapjen e tumoreve. Një studim i fundit zbuloi se arsyeja kryesore për këtë është se sulforaphane mund të pengojë një enzimë të quajtur HDAC e cila shtyp aftësinë e trupit për të luftuar tumorin.

Arra; e mbushur me acid-linolenic, një yndyrë e shëndetshme si; omega-3 e cila është thelbësore për veprimin biologjik të trupit. Acidet yndyrore luajnë një rol të rëndësishëm në ndërtim e qelizave dhe i bëjnë ato të punojnë në mënyrën e duhur. Arra është nga ato lloj ushqimesh që zvogëlon rrezikun e kancerit të gjirit deri në 50%.

Boronica; përmban anti-oksidantë të fuqishëm, veçanërisht Anthocyanin dhe acid-ellagic të cilët luftojnë radikalet e lira. Një tjetër studim ka zbuluar se boronicat zvogëlojnë rrezikun e kancerit të gjirit, gojës, zorrës së trashë dhe prostatës.

Shega; është e njohur për vetitë e saj në luftën kundër kancerit, në sajë të komponentëve anti-oksidant dhe anti-inflamator të cilët luftojnë qelizat kancerore.

Farat e lirit; studime të shumta kanë zbuluar se farat e lirit ndiihmojnë në parandalimin e kancerit të gjirit.

Perimet me gjethe jeshile; spinaqi, sallata jeshile, lakërishta, janë të pasura me fibra, vitamin B, phytochemicals, klorofil, etj, që konsiderohen si ushqyese për të gjithë trupin dhe si armë  për të cilën trupi ka nevojë për shmangien e qelizave kancerore.

Salomon; një burim i madh i omega-3 dhe vitaminës B12, dhe D. Vitamina B12 (methylcobalamin) parandalon rritjen e qelizave kancerore dhe i lufton ato.

Speci; shumica e llojeve të speceve përmbajnë phytochemical dhe lëndë të tjera që ndihmojnë për të luftuar qelizat kancerore.

Drithërat; orizi i zi, thekra, gruri i zi, janë të pasura me fibra, vitamina dhe minerale të cilat janë ushquyese dhe parandalojnë përhapjen e qelizave kancerore.

Bishtajoret; thjerrëzat, fasulet përmbajnë folate (acid-folik) fibra dhe një mori vlerash ushqyese që parandalojnë rrezikun e kancerit.

Avokado, vaji i kokosit; ka prova bindëse se konsumi i tyre në mënyrë të rregullt ndihmon në trajtimin e shumë llojeve të kancerit.

Vezët, mëlçitë e pulës; përmbajnë vitamin A dhe D, të cilat ndihmojnë në parandalimin e kancerit të gjirit.

Thuaj jo..

– Alkoolit; edhe konsumimi i një sasie të vogël prej tij shton rrezikun e kancerit.

– Thuaj jo të gjitha pijeve të gazuara dhe artificiale.

– Largohuni nga duhanpirja përfundimisht.

– Thuaj jo karbohidrateve të rafinuara (përfshi miellin e bardhë dhe sheqerin e bardhë).

– Jo mishit të kuq (mish vici, derri, dele), mishi i pjekur në zgarë krijon komponime amino- heterociklike të cilat janë të lidhur me rrezikun e kancerit të gjirit.

– Ushqimet e shpejta; përfshi, ëmbëlsirat, patatinat, burger, ej,

– Shmangni ushqimet e skuqura , sepse përmbajnë yndyra të ngopura të cilat shkaktojnë kancere të ndryshme në trupin e njeriut.

Trajtimi natyral i sigurte dhe efektiv

Cancer

Trajtimi Natyral i Avancuar për Pacientët e Kancerit - Gjenerata e Re e Luftës Kundër Kancerit


Për më shumë se 10 vjet, ne kemi ndihmuar një numër të madh pacientësh në faza të avancuara të kancerit dhe pacientë që nuk kanë reaguar ndaj trajtimeve konvencionale, për të gjetur mundësi të përparuara të trajtimit duke përdorur një qasje unike natyrale të personalizuar që shkon përtej modeleve të standardizuara të trajtimit të kancerit.

Ndihemi shumë të bekuar dhe të entuziazmuar që kemi zhvilluar një trajtim të mahnitshëm, të studiuar nga teknologjitë më të fundit dhe të frymëzuar nga gjurmët e mjekësisë natyrale të paraardhësve tanë, me qëllimin për të ndihmuar të gjithë pacientët e kancerit, përfshirë edhe ata që nuk kanë arritur rezultatet e dëshiruara nga trajtimet e ndjekura, qoftë konvencionale apo alternative. Shumë pacientë mësojnë për ne pasi trajtimet e tjera, si konvencionale, ashtu edhe ato alternative, kanë dështuar.

Pyetja është: "Si e realizojmë ne atë që shumë spitale apo qendra të tjera shëndetësore nuk kanë mundur ta realizojnë?"

Përgjigja është e thjeshtë: “Me anë të formulave unike të bimëve shkretinore të studiuara nga teknologjia më e fundit dhe programeve ushqimore të avancuara dhe shumë të thjeshta për t’u zbatuar nga të gjithë.”

Qëllimi ynë është që të sjellim trajtime të kancerit të një niveli të avancuar, të prodhuara nga bimët më të forta shkretinore, për të ndihmuar pacientët tanë të arrijnë shanset më të mëdha të suksesit.

Sigurimi i qasjes në këto mundësi trajtimi të forta dhe reale është ajo që e bën punën tonë shumë të veçantë dhe unike. Ne besojmë se jeta e njeriut është një dhuratë e Zotit për të cilën ia vlen të luftosh; Ne kemi një përgjegjësi: Të ofrojmë mundësi vërtet të personalizuara dhe të drejtuara nga një ekip i specializuar për të ndihmuar në ruajtjen dhe përmirësimin e jetës njerëzore.

Dështimi i trajtimeve konvencionale apo alternative

Shumë pacientë me kancer vendosin të presin derisa sëmundja e tyre të ketë përparuar për shkak të trajtimeve të gabuara, konvencionale (si: Kimioterapia, GTFC-Kimioterapia me fraksion të synuar gjenetikisht, radioterapia, kirurgjia) apo alternative dhe popullore (si: vajguri, helm akrepi, vaj kanabisi, vitaminat, dieta ushqimore të caktuara, etj.), deri në një gjendje pothuajse të pakontrollueshme para se të shikojnë një mundësi të përparuar të trajtimit natyral real. Ndërsa ne jemi akoma në gjendje t'i ndihmojmë këta pacientë, trajtimi bëhet më kompleks dhe kërkon kohë sepse kemi të bëjmë me sëmundje të fazës së vonë, si dhe duhet të rindërtojmë sistemin imunitar të pacientit të dëmtuar nga përpjekjet e mëparshme të dështuara të trajtimit të kancerit. Pacientët që vijnë tek ne e shprehin shpesh se do të dëshironin të na kishin gjetur më parë, sepse qasja jonë është shumë më e përparuar, më efektive dhe më e sigurtë, se sa të gjitha llojet e trajtimeve që kanë ndjekur më parë.

Nuk të shëron paraja, prandaj mos bëni shpenzime marramendëse

Shumë njerëz mendojnë se mund të shërohen nëse kanë shumë para që të shkojnë të kurohen në spitale të shtrenjta në shtete të ndryshme të botës, por nëse paraja do të kishte shëruar ndokënd, ai do të kishte qenë Steve Jobs, bashkëthemeluesi i Apple, i cili megjithëse ishte një nga njerëzit më të pasur në botë, kjo gjë nuk e bëri të gjente shërim në spitalet më të shtrenjta të botës, por përkundrazi, ai e përballoi shumë mirë kancerin e tij të pankreasit për gati 2 dekada me rradhë vetëm nëpërmjet trajtimeve natyrale, deri sa e detyruan të bënte një transplant të mëlçisë dhe nënshtrim ndaj kimioterapisë, gjë e cila ishte gabimi i tij që i kushtoi jetën!

Kujdesi familjar në shtëpi

Më e mira që mund të bëni për veten apo të dashurin tuaj të prekur nga kanceri është që ta mbani në shtëpi dhe të kujdeseni për të në ngrohtësinë familjare mes njerëzve të dashur dhe jo nëpër spitale, sepse askush nuk mund të kujdeset për ju si njerëzit e dashur të shtëpisë.
Prandaj trajtimi ynë natyral dhe kura jonë bimore unike mund të arrijë në çdo shtëpi dhe të merret lehtësisht nga çdo pacient kudo në botë, pa qenë nevojë të ndërmarrë udhëtime të lodhshme e të shtrenjta, dhe pa qenë i detyruar të përballojë stresin e spitaleve që i dobëson imunitetin dhe i rrëzon moralin, përkrah shumë të tjerave.

Kura Bimore Profesionale

Trajtimi që ne i mundësojmë pacientëve të kancerit është një nga zbulimet dhe arritjet më revolucionare në trajtimin e kancerit në mënyrë natyrale me anë të bimëve shkretinore potenciale dhe stilit të jetesës më të shendetshme; i përfituar nga kërkimet e vazhdueshme shkencore dhe pervoja e gjatë klinike me mijëra pacientë të llojeve të ndryshme të kancerit.

Një gërshetim profesional mes të lashtës dhe modernes, pa cënuar të parën dhe duke përfituar nga teknologjia e së dytës, në mënyrë që pacientët me lloje të ndryshme të kancerit të kenë shanset maksimale të shërimit, me vullnetin e Zotit.

Mbi 50 bimë shkretinore të egra, të kombinuara me profesionalizëm dhe pasion në 5 ilaçe bimore unike, janë përbërësit e kurës tonë profesionale kundër llojeve të ndryshme të kancerit, por që përgatiten në mënyrë të posaçme për çdo pacient në bazë të gjendjes aktuale dhe fazës së trajtimit.

Kjo paketë mund të merret nga të gjithë pacientët pavarësisht llojit apo fazës së sëmundjes, përfshirë fazat e avancuara dhe përhapjen me metastaza, dhe pavarësisht llojeve të trajtimeve që mund të kenë marrë apo të jenë duke marrë pacientët, konvencional apo alternativ; që të gjithë përfitojnë nga ky trajtim, dhe që të gjithë kanë mundësi të shërohen, me vullnetin e Zotit.

Bimët e egra medicinale shkretinore të përdorura në këto ilaçe kanë vërtetuar se janë një faktor transkriptimi te njerëzit, të koduara nga një formulë e veçantë që rregullon shprehjen e një sërë antioksiduesish dhe detoksifikues të gjeneve, duke rezultuar në vetë-asgjësimin e qelizave kancerogjene burimore dhe metastazike.

Fazat e Trajtimit

Për faktin se çdo pacient është unik në krijim dhe gjendja shëndetësore, fiziologjike, emocionale dhe shoqërore e secilit ndryshon nga çdokush tjetër, dhe po ashtu faza e avancimit të sëmundjes dhe agresiviteti i saj, apo mënyrat se si e ka trajtuar sëmundjen secili prej tyre, që të gjitha këto janë të ndryshme, kjo bën që edhe fazat e trajtimit të secilit pacient të jenë të ndryshme, dhe po ashtu kohëzgjatja që kërkon trajtimi i secilit prej tyre është i ndryshëm.

Ky trajtim dhe ky konbinim profesional me bimë tërësisht të egra shkretinore përmban një formulë me spektër të plotë të më së mirës që Zoti na ka dhuruar!

Ti apo njeriu yt i dashur mund të shërohet, cilado që të jetë sëmundja dhe sado që ajo të ketë avancuar, vetëm se duhet të bëni zgjedhjen e duhur!