Lëndë ushqyese që synojnë dhe shkatërrojnë qelizat burimore të kancerit

 

Mungesa e ushqimit adekuat mund të çojë në rritjen e kancerit – nga ana tjetër, ushqyesit e duhur mund të pengojnë shumëzimin e qelizave kanceroze.

Shkencëtarët kanë ditur për dekada që qelizat e kancerit kanë aftësinë për të riparuar veten e tyre, shumohen, diferencohen dhe i shpëtojnë proceseve normale qelizore siç janë apoptoza apo “vetëvrasja e qelizave”. Vetëm kohët e fundit studiuesit kanë mësuar që qelizat kancerogjene burojnë nga qelizat burimore. Qelizat burimore janë qeliza të paspecifikuara në trupin tonë që, duke pasur parasysh “sinjalin” e duhur, mund të shndërrohen në çdo qelizë “të specializuar”.

Qelizat burimore janë qeliza të padiferencuara që, kur u jepet sinjali i duhur, mund të bëhen çdo lloj qelize e specializuar.

Qelizat burimore që gjenden tek të rriturit njihen si qeliza burimore të rritura, të cilat zakonisht veprojnë si një sistem riparimi për trupin, duke rimbushur vazhdimisht indet e trupit tonë.

Studiuesit kanë filluar të kuptojnë gjithashtu se dieta jonë është ndoshta mjeti më i madh në parandalimin dhe trajtimin e kancerit.

Për dallim nga qelizat burimore tipike, qelizat burimore të kancerit janë të vetë-mjaftueshme, rezistente ndaj ilaçeve dhe trajtimeve kimioterapeutike, kanë aftësinë për t’u vetë-rinovuar dhe për të rritur inflamacionin dhe nuk ndikohen nga kontakti me qelizat burimore të tjera ose sinjalet e rritjes.

Fitokimikatet që luftojnë kancerin

Ushqimet bimore të pasura me lëndë ushqyese zakonisht përmbajnë fitokemikate, të cilat kanë veti anti-kancerogjene. Fitokimikatet janë përbërës kimikë që gjenden natyrshëm në bimë. Disa janë përgjegjës për ngjyrën siç është vjollca e thellë e boronicave, ndërsa të tjerat janë përgjegjës për erën, për shembull, era e fortë e hudhrës.

Fitokimikët mund të kenë veprime specifike në trupin tonë kur konsumojmë bimët që i përmbajnë ato. Vlerësohet se në botën e bimëve mund të ketë rreth 4000 fitokimikë të ndryshëm. Disa nga këto fitokimikale jo vetëm që synojnë dhe vrasin qelizat burimore të kancerit, por ato gjithashtu kthejnë të metat mekanike në trupin tonë, në të cilat qelizat kanceroze lulëzojnë.

Konsumoni lëndët ushqyese të mëposhtme për të pajisur trupin me mjetet e luftimit të kancerit që parandalojnë dhe luftojnë rritjen e kancerit.

Acidi Ursolik

Një nga karakteristikat kryesore të qelizave të kancerit është aftësia e tyre për të çaktivizuar mekanizmin normal të qelizave për t’iu nënshtruar apoptozës. Kjo vdekje e programuar e qelizave referuar gjithashtu si vetëvrasje qelizore parandalon anomalitë në qelizat që të shumohen, por është e fikur në qelizat kancerogjene. Paaftësia e apoptozës kontribuon në aktivitetin e kancerit për të metastazuar dhe promovuar rritjen e tumorit.

Një rritje e acidit ursolik dietik shoqërohet me trajtimin e kancerit që i përket pankreasit, qafës së mitrës, mushkërive, zorrës së trashë, lëkurës dhe gjirit. Acidi Ursolik është treguar se prish veprimtarinë kancerogjene duke shkatërruar mekanizmat e mbijetesës në të cilat qelizat kancerogjene mbështeten. Për shembull, acidi ursolik kthehet në apoptozë duke penguar kështu përsëritjen e ADN-së së dëmtuar dhe metastazën e kancerit.

Acidi Ursolik është lëndë bimore dhe fitonutruese. Gjendet në  bimë mjekësore dhe ushqime të tilla si; Rigoni, pjeshkët, lëkura e mollës dhe boronicat.

– Piperina

Piperina gjendet në piperin e zi dhe është përgjegjëse për aromën e tij djegëse.

Çdo vit kanceri kolorektal vret më shumë se 639,000 individë në të gjithë botën. Një nga shkaqet kryesore që mund të fajësohet për një statistikë kaq të lartë është një bakter i njohur si H. pylori, i cili pushton rreshtimin gastrointestinal të më shumë se gjysmës së popullsisë së botës dhe është kancerogjen. E njohur si “Mbreti i Erëzave”, piperina – një përbërës që gjendet në piperin e zi – ndihmon në zvogëlimin e incidencës së kancereve që lidhen me stomakun dhe gjirin. Piperina është përdorur tradicionalisht për të trajtuar simptomat e ftohjes dhe etheve. Kohët e fundit ajo ka tërhequr vëmendjen për vetitë e saj luftuese kundër kancerit.

Hulumtimi i drejtpërdrejtë sugjeron që piperina ka efekte anti-inflamatore në gastritin e shkaktuar nga H. Pylori dhe potencialisht mund të jetë e dobishme në parandalimin e kancerogjenezës gastrike të shoqëruar nga H. pylori. Piperina duket se parandalon rritjen e H. pylori duke e lejuar atë të përmbahet në sipërfaqen gastrointestinale.

Piperina synon gjithashtu qelizat burimore të kancerit të tumoreve të gjirit gjatë testimit. Si rezultat i veprimeve të piperinës, bakteri H. pylori nuk mund të lëshojë toksina, të shkaktojë stres, të rrisë nivelet e inflamacionit dhe të promovojë rritjen e kancerit. Faktorët antimutagjenikë që shkaktojnë piperin mund të jenë për shkak të aftësisë së saj për të parandaluar lidhjen e proteinave që normalisht do të stimulojnë formimin e kancerit. Shtoni piperinë në dietën tuaj ditore duke përfshirë piper të zi me cilësi të lartë të freskët në sallatë, salcat dhe supat.

– Likopeni

Likopeni është një përbërës bioaktiv që shkatërron aktivitetin e qelizave kancerogjene. Ushqimet e pasura me likopen përfshijnë fruta dhe perime me ngjyrë të kuqe, si domate, shalqinj, lakra e kuqe, papaja, grejpfrut rozë. Në fakt, lëngu i ëmbël i portokallit me fletë të kuqe që përmban nivele të larta të beta-karotenit dhe likopenit është treguar se ka efekte të mundshme kimiopreventive në qelizat e leukemisë në eksperimentet laboratorike.

Karakteristikat antikancerogjene të likopenit burojnë nga aftësia e tij për të rritur citotoksicitetin dhe apoptozën në qelizat kancerogjene. Kjo lëndë ushqyese prish sinjalet e komunikimit të qelizave burimore të kancerit të cilat ndihmojnë që një qelizë kanceroze të lulëzojë – dhe në vend të kësaj rrit rrezikun e saj për të vdekur. Kanceret në të cilat likopeni mund të jetë efektiv në parandalimin e tyre përfshijnë kancerin e qafës së mitrës, zorrës së trashë, mushkërive dhe prostatës.

– Luteolin

Një tjetër flavonoid antikanceroz i pranishëm në një dietë të bazuar në bimë është luteolina. Luteolina gjendet në specat, qepët, portokalli, çaj kamomili dhe selino. Efektet e tij antioksiduese tregohen se mbrojnë mushkëritë, mëlçinë dhe indet e zemrës nga inflamacioni dhe shfaqin mbrojtje kundër efekteve degjeneruese të aktivitetit kancerogjen.

Shkencëtarët  janë të sigurt se këto flavonoide agrumesh, luteolina dhe apigjenina, zakonisht gjenden në përqendrime të ulëta në ushqime, por shfaqin një efekt më të madh në parandalimin e metastazës sesa komponimet dietike të zakonshme.

Luteolina pengon aktivizimin e qelizave të kancerit duke shtypur enzimat pro-kancerogjene, duke bllokuar akumulimin e kancerogjenëve në indet e reja dhe duke mbështetur eleminimin e agjentëve toksikë. Si pasojë, luteolina është një antioksidant diete efektiv që prodhon një efekt anti-proliferues dhe anti-metastatik në trupin e njeriut.

– Quercetin

Quercetin është një super antioksidant që stimulon rrugët e detoksifikimit natyral të trupit dhe shfaq veti natyrale kundër kancerit. Marrja e mjaftueshme e quercetinit në dietën e një individi shtyp qelizat e kancerit, zvogëlon dëmtimin oksidativ dhe pengon veprimtarinë e një gjeni mutant të shoqëruar me rritjen e tumorit të njohur si P53.

Ky flavonoid diete tregon prova premtuese në trajtimin e kancerit të gjirit, leukemisë, kancerit të mushkërive, neuroblastomës dhe kancerit të zorrës së trashë.

Ushqimet e larta në quercetinë përfshijnë: qepë, kaper, manaferra, mjedër, rrush, çaj i zi, qershi të zeza, pluhur kakao, kale, mollë dhe majdanoz.

– Sulforaphane

Një nga lëndët ushqyese më të mira kimioprotektive që parandalon formimin e radikalëve të lirë dhe rritjen e tumoreve është sulforafani. Kjo lëndë ushqyese zvogëlon inflamacionin dhe mbron nga rritja e kancerit duke forcuar rrugët e detoksifikimit natyral të trupit për të eleminuar toksinat dhe mbështetur reagimin imunitar.

Sulforaphane tregohet se lufton përhapjen e kancerit duke penguar aktivizimin e qelizave të kancerit. Sulforaphane pengon metastazën e kancerit që shoqërohet me shpretkën, zorrën e trashë, prostatën, stomakun dhe gjirin.

Brokoli është një nga ushqimet më të mira për të ngrënë për të penguar përhapjen e kancerit në trupin tuaj. Zgjedhje të tjera të shkëlqyera të ushqimit janë perimet kryqëzuese si lulelakra, lakrat e Brukselit dhe kale. Këto ushqime janë gjithashtu të pasura me glutathione të lëndëve ushqyese kimoprotektive, aminoacide, klorofil dhe një shumëllojshmëri të vitaminave dhe lëndëve ushqyese të tjera për të përmirësuar shëndetin.

– Vitamina D

Vitamina D është kritike për prodhimin e një proteine ​​që lufton kancerin e quajtur GcMAF. GcMAF pengon metastazën e kancerit dhe madje ka aftësinë të kthejë efektet shkatërruese të kancerit në trup. Marrja e një doze të shëndetshme të vitaminës D mbështet çdo ditë sintezën e GcMAF dhe si pasojë mbyll ato receptorët dhe enzimat pro-kancerogjene që inkurajojnë metastazën.

Një proteinë tjetër e lidhur me një ulje të aktivitetit kanceroz është DBP-maf (faktori aktivizues i proteinës-makrofagut që lidh vitaminën D). DBP-maf stimulon drejtpërdrejt reagimin imunitar duke shtypur rritjen e enëve të gjakut (angiogenesis) të nevojshme për migrimin e qelizave kancerogjene dhe rritjen e tumorit. DBP-maf kërkon vitaminë D për transport përmes rrjedhës së gjakut.

Marrja e vitaminës D është treguar e efektshme në frenimin e rritjes dhe zhvillimit të tumoreve përfshirë metastazën e lidhur me kancerin e prostatës, kolorektal, kancerin e gjirit dhe melanomën.

Rritni nivelet e vitaminës D duke ekspozuar lëkurën në rrezet e diellit çdo ditë. Shtoni ushqime të pasura me vitaminë D, duke përfshirë salmonin e kapur të egër, vezët organike, kërpudhat dhe qumështin e fermentuar (jo të pasterizuar) ose qumështin e plotë nga lopët e ushqyera me bar.

Përmbledhje

Shmangia e ushqimeve të përpunuara, sheqernave, mishit dhe produkteve të qumështit konvencionale që shkatërrojnë mbrojtjen natyrore të trupit, është thelbësore për shëndetin.

Dietat tona kanë rëndësi për të vrarë qelizat burimore të kancerit, vetëm se iu duhet një ndihmë reale nga disa lëndë active më të forta që gjendet në bimë të caktuara medicinale, që gjenden në kurën bimore profesionale të llojeve të ndryshme të kancerit, që e gjeni më poshtë. Kjo është një rezolutë për të cilën duhet të angazhohemi për një afat të gjatë. Dietat me bazë bimore të pasura me lëndë ushqyese që luftojnë inflamacionin kronik, plakjen e ngadaltë të qelizave, stimulojnë funksionimin normal të qelizave – dhe më e rëndësishmja, synojnë dhe shkatërrojnë qelizat burimore të kancerit – kjo është jetësore për të jetuar një jetë pa kancer.

Mbyllja e rrugëve të sinjalizimit që stimulojnë mekanizmat pro-mbijetesës në qelizat burimore të kancerit është e nevojshme për të jetuar një jetë pa kancer.

Pro-Immune Herbs

SKU 98236
€250.00
In stock
1
Product Details

Pro-Immune Herbs

The "Pro-Immune Herbs" formula is designed to give the body a weapon to fight serious illnesses such as cancer, nerve damage, cell damage, liver damage, digestive system damage, etc. The active substances of this formula support the function of the immune system to fight infections everywhere in the body; Support the liver by clearing it of poisons and promoting its healthy function; Help with hormonal balance which is the leading cause of healthy cell damage; They support the digestive tract and urinary tract to cleanse the body naturally just like their compounds.

Curative features: Anti-cancer, anti-septic, anti-fungal, anti-inflammatory, anti-depressant, anti-microbial, anti-viral, astringent, expectorant, stimulant, carminative, stomachic, anti-catarrhal, diaphoretic, vulnerable, anti- spasmodic, immune booster, improves circulation, body tonic, anti-oxidant activity, anti-osteoporotic and anti-cardiovascular diseases.

- Pro-Immune Herbs focuses on the vital support of DNA and cell mitochondria, cell power producers, or cell battery packs, one of the major cell sources of reactive oxygen species (ROS) and reactive nitrogen (RNS). ).

- Stimulates immune T cells to fight root cancer stem cells and prevents their proliferation.

- Strengthens the body, increases energy and long-term endurance against disease.

- Pro-Immune Herbs maximizes and stimulates the immune system to fight and protect the body from viral and bacterial infections.

- Supports a healthy immune system, promotes its function and activates the lymphatic system.

- Promotes the regeneration of healthy cells and fights free radicals.

- Supports a normal breakdown of carbohydrates, promotes proper nutrient absorption and fights stomach and intestinal ulcers.

- Prevents microbial infections, fever, food poisoning, cough, tonsils, measles, phlegm and cleanses the voice.

- The antioxidant benefits of "Pro-Immune Herbs" are also a great support for all patients suffering from other diseases or concerns.


Note!

- "Gilead Desert Herbs" and all of our products are not manufactured or commercially available, as are commonly called "Dietary Supplements", but they are specially prepared directly from the wild desert studied plants.

- "Gilead Desert Herbs" is 100% Original, completely safe for everyone and has no side effects.

- 100% with wild plants, no chemical preservatives, no artificial dyes or chemical additives.

- Prescribed along with other herbal remedies of the complete package for patients with different types of cancer.

- The product is in capsule form and is taken 3 times daily by 1 capsule.


Ingredients

The product is a professional combination of more than 20 wild desert plants, combined in type and dose assigned to each patient based on their medical report and current health status.

None of the ingredients in this formula are treated with pesticides, herbicides, fungicides, synthetic fertilizers or "processing agents", found in conventional plants. You not only avoid these pest ingredients, but you are using wild plants, which generally produce their own natural protectors against pests.

Plants in this formula have powerful effects, and this is one of the fundamental reasons why they have been used for thousands of years in ancient cultures. Modern research is now showing more serious interest in these plants and their curative potential.

As a result, these wild plants have some of the natural compounds and protections the body needs, especially in this time where the world we live in is full of pesticides and poisons.

This professional blend of thoroughly wild herbs contains a full spectrum infusion of the best the Lord has given us!

Kimioterapia është helm toksik për çdo qelizë të gjallë në trupin e njeriut; Paralajmërim i mosfunksionimit mitokondrik nga studiuesit


Pro-Immune Herbs


Formula "Pro-Immune Herbs" është projektuar për t’i dhënë trupit një armë për të luftuar sëmundjet e rënda si kanceri, dëmtimi i nervave, dëmtimi i qelizave, dëmtimi i mëlçisë, i sistemit tretës, etj. Lëndët aktive të kësaj formule mbështesin funksionin e sistemit imunitar për të luftuar infeksionet kudo në trup; Mbështesin mëlçinë duke e pastruar atë nga helmet dhe duke nxitur funksionin e saj të shëndetshëm; Ndihmojnë në balancimin hormonal i cili është shkaku kryesor i dëmtimit të qelizave të shëndetëshme; Mbështesin traktin e sistemit tretës dhe atë urinar për të pastruar trupin në mënyrë natyrale ashtu si vetë komponimet e tyre.

Veçoritë kurative: Anti-cancer, anti-septic, anti-fungal, anti-inflammator anti-depressant, anti-microbial, anti-viral, astringent, expectorant, stimulant, carminative, stomachic, anti-catarrhal, diaphoretic, vulnerary, anti-spasmodic, immune booster, improves circulation, body tonic, anti-oxidant activity, anti-osteoporotic and anti-cardiovascular diseases.

- Pro-Immune Herbs fokusohet në mbështetjen jetike të AND-së dhe mitokondrisë së qelizave, prodhuesit e energjisë për qelizën, apo paketat e baterive të qelizës, një nga burimet qelizore kryesore të llojeve të Oksigjenit reaktiv (ROS) dhe të Azotit reaktiv (RNS).

- Stimulon qelizat T të imunitetit për të luftuar qelizat kancerore burimore që në rrënjë dhe parandalon përhapjen e tyre.

- Fuqizon trupin, rrit energjinë dhe qëndrueshmerinë afatgjatë përballë sëmundjes.

- Pro-Immune Herbs fuqizon dhe stimulon në maksimum sistemin imun per të luftuar dhe mbrojtur trupin nga infeksionet virale dhe bakteriale.

- Mbështet një sistem të shëndetshëm imunitar, nxit funksionin e tij dhe aktivizion sistemin limfatik.

- Nxit rigjenerimin e qelizave të shëndetëshme dhe lufton radikalet e lirë.

- Mbështet një zbërthim normal të karbohidrateve, nxit absorbimin e duhur të lëndëve ushqyese dhe lufton ulçërat në stomak dhe zorrë.

- Parandalon infeksionet mikrobale, ethet, helmimin nga ushqimi, kollën, bajamet, fruthin, gëlbazën dhe pastron zërin.

- Përfitimet antioksiduese të "Pro-Immune Herbs", janë gjithashtu një mbështetje e madhe për të gjithë pacientet që vuajnë edhe nga sëmundje apo shqetesime të tjera.


Shënim!

- “Pro-Immune Herbs” dhe të gjitha produktet tona nuk janë të fabrikuara apo komerciale, siç janë zakonisht “Dietary Supplements”, por ato përgatiten në menyrë të posaçme direkt nga bimët e egra shkretinore të studiuara.

- “Pro-Immune Herbs” është 100% Origjinal, krejtësisht i sigurtë për të gjithë dhe nuk ka efekte anesore.

- 100% me bimë të egra, pa ruajtës kimik, pa ngjyrosës artificial apo shtesa kimike.

- Përshkruhet përkrah ilaçeve të tjera bimore të paketës së plotë për pacientët me lloje të ndryshme të kancerit.

- Produkti është në formë të kapsulave dhe merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë.


Përbërësit

Produkti është një kombinim profesional i më shumë se 20 bimëve të egra shkretinore, të kombinuara në lloj dhe dozë të caktuar për çdo pacient në bazë të raportit mjekësor dhe gjendjes aktuale shëndetësore.

Asnjë nga përbërësit në këtë formulë nuk trajtohet me pesticide, herbicide, fungicide, plehra sintetike apo "agjentë përpunimi", të cilët gjenden në bimët konvencionale. Ju jo vetëm që i shmangni këto përbërës dëmtues, por jeni duke përdorur bimë të egra, të cilat në përgjithësi prodhojnë mbrojtësit e tyre natyralë kundër dëmtuesve.

Bimët në këtë formulë kanë efekte të fuqishme, dhe kjo është një nga arsyet themelore përse ato janë përdorur për mijëra vjet në kulturat e lashta. Hulumtimi modern tani është duke treguar një interesim më serioz në këto bimë dhe potencialin e tyre kurativ.

Si rezultat, këto bimë të egra kanë disa prej përbërjeve dhe mbrojtjeve natyrore që i nevojiten trupit, sidomos në këtë kohë ku bota që jetojmë është e mbushur me pesticide dhe helme.

Ky konbinim profesional me bimë tërësisht të egra përmban një infuzion me spektër të plotë të më së mirës që Zoti na ka dhuruar!

Save this product for later