Lehtësim Dramatik Natyral nga Simptomat e Menopauzës

 

Deri në 80% e të gjitha grave menopauzale vuajnë nga një sërë simptomash shqetësuese fizike dhe psikologjike, duke përfshirë nxehtësi, djersitje, lëkundje të humorit, ankth dhe lodhje.

Siç e dini, mjekësia konvencionale përpiqet zakonisht të adresojë simptomat e menopauzës me “terapi” të zëvendësimit të hormonit sintetik. Ky trajtim shoqërohet me një rrezik të shtuar të kushteve potencialisht kërcënuese për jetën, siç janë kanceri i gjirit, sulmet në zemër dhe mpiksja e gjakut. Atëherë, si duhet të veprojë një grua menopauzale?

Për fat të mirë, studimet klinike kanë treguar që ekstraktet e produktit bimor Labisia For Her mund të përmirësojë në mënyrë dramatike simptomat e menopauzës, duke ndihmuar në dëbimin e ndezjeve të nxehta, të qetësojë ankthin dhe gjendjen shpirtërore. Në një seri studimesh klinike, ky produkt i mrekullueshëm ka bërë të mundur uljen e simptomave me 93% – dhe këtë e bën në mënyrë të sigurt.

Së pari, lajmi i keq: Simptomat e menopauzës mund të vazhdojnë për një dekadë

Fatkeqësisht, shqetësimi i menopauzës mund të mos zgjidhet shpejt. Në fakt, mund të jetë mjaft jetëgjatë. Perimenopauza (kalimi në menopauzë, në të cilën prodhimi i estrogjenit nga vezoret fillon të ngadalësohet) mund të zgjasë për disa vjet.

Përveç kësaj, shumë gra zbulojnë se simptomat e menopauzës mund të vazhdojnë për disa vjet pasi menopauza të jetë e plotë. Studiuesit kanë identifikuar 11 simptoma të ndryshme të cilat mund të dëmtojnë gratë në menopauzë.

– Nxehtësia – një ndjesi e papritur dhe e forte, dhe djersitja e tepërt janë ndër ankesat më të zakonshme.

– Gjendja në depresion, ndjenjat e ankthit, shqetësimet e gjumit dhe lodhja gjithashtu raportohen shpesh – së bashku me problemet seksuale (të tilla si mungesa e dëshirës), thatësi vaginale dhe probleme të fshikëzës.

– Po kështu, shqetësimi në zonën e zemrës dhe dhimbja në nyje (dhe muskujt) rrumbullakojnë listën.

Ndërsa disa gra i perceptojnë simptomat e tyre të menopauzës si thjesht të bezdisshme, të tjera përjetojnë siklet dhe shqetësim aq të theksuar sa që simptomat ndikojnë dukshëm në cilësinë e jetës.

E vërteta shqetësuese është: për rreth 10% të grave, simptomat e menopauzës mund të vazhdojnë për dhjetë vjet – ose më shumë! Por, ka shpresë.

Lajmi i mirë: Studime të shumëfishta klinike demonstrojnë efikasitetin e “Labisia For Her”

Një nga përbërësit unik të këtij produkti, Ravarbonati Rhapontik i përfituar nga ekstrakti i Ravenit Siberian, përdoret në Gjermani për më shumë se një çerek shekulli për të trajtuar simptomat e menopauzës.

Në të gjitha rastet e trajtuara me këtë produkt ka pasur “përmirësime të konsiderueshme” në të gjitha  simptomat e menopauzës. Me fjalë të tjera, nuk ka asnjë simptomë që nuk i përgjigjet terapisë – me të vërtetë lajm inkurajues!

Asnjë efekt negativ nuk është raportuar, që do të thotë se ilaçi tolerohet mirë dhe është i sigurt.

Labisia çon në një ulje prej 93% të pikëve totale të simptomave, së bashku me përmirësimin e humorit dhe jo vetëm

Në një rrugë të gjatë që ka përfshirë një numër të madh pacientesh, duke filluar nga perimenopausal deri në postmenopausal – rezultatet kanë qenë të gjitha të mrekullueshme. Nxehtësia, djersitja, problemet me gjumin, nervozizmi dhe gjendja depresive ishin simptomat e raportuara më së shpeshti si të përmirësuara.

Në mënyrë të konsiderueshme, ato gra që kishin raportuar fillimisht simptomat më të rënda kanë raportuar gjithashtu lehtësimin të madh. Cilësia e jetës së tyre është përmirësuar dukshëm dhe, rezultatet afatgjata ishin edhe më mbresëlënëse.

Aftësia e Labisia për të lehtësuar simptomat e lidhura me humorin qëndron në kontrast të mprehtë me trajtimet konvencionale të hormoneve – të cilat nuk bëjnë asgjë për të adresuar simptoma si depresioni, ankthi dhe nervozizmi.

Labisia For Her imiton efektet e estrogjenit – pa rritur rrezikun e kancerit

Simptomat e menopauzës shkaktohen nga rënia e niveleve të estrogjenit. Ekstrakti që përmban Labisia ndihmon në zbutjen e simptomave sepse lidhet me receptorët e qelizave që lidhen me estrogjenin, duke shkaktuar kështu efekte të ngjashme me estrogjenin.

Dhe, ndryshe nga hormonet konvencionale, komponimet e Labisia lidhen në mënyrë selektive me receptorët e qelizave, duke i bërë ato më të sigurta për t’u përdorur. Studimet kanë treguar që përbërësit e Labisia lidhen me – dhe aktivizojnë – receptorin-beta të estrogjenit, duke shkaktuar efekte të dobishme estrogjenike në zemër, tru dhe kockë.

Hormonet konvencionale, nga ana tjetër, lidhen më fort me qelizat e estrogjenit të receptorit-alfa. Këta receptorë alfa, kur aktivizohen, mund të fillojnë dhe nxisin kancerin në indet riprodhuese.

Lehtësoni simptomat e menopauzës me teknika natyrale

Labisa For Her është në dispozicion në kapsula, dhe merret 3 herë në ditë nga 1 kapsulë para ngrënies.

Teknika të tjera natyrore për të lehtësuar simptomat e menopauzës përfshijnë ngrënie të ushqimeve të pasura me kalcium dhe vitaminë D (të tilla si vezët e pulave të fshatit, sardelet e konservuara me kockat e përfshira dhe produktet e qumështit organik).

Nga ana tjetër, kufizoni ose eliminoni konsumin e substancave “shkaktuese” të tilla si kafeina, alkooli dhe sheqeri i rafinuar.

Disa ekspertë të shëndetit natyror këshillojnë të hani ushqime të pasura me fitoestrogjen – të tilla si supë miso, farat e susamit dhe fasulet – së bashku me proteina me cilësi të lartë, siç janë viçi i ushqyer me bar, salmoni i egër, bishtajoret.

Stërvitja e mjaftueshme dhe mbajtja e një peshe të shëndetshme mund të ndihmojnë në lehtësimin e simptomave të menopauzës.

For Her

Products from wild desert plants specifically designed for female sexual health and infertility problems, including: Ovulation Disorders (Polycystic Ovary Syndrome, Hypothalamic Dysfunction, Premature Ovarian Failure, High Prolactin); Damage to the fallopian tubes - tubal infertility; Endometriosis; Causes of the uterus or cervix - Polyps or benign tumors (fibroids or myomas); Unexplained sterility, etc.


Për Femrat


Produkte me bimë të egra shkretinore të prodhuara posaçërisht për shëndetin seksual të femrave dhe problemet e infertilitetit, duke përfshirë: Çrregullimet e Ovulacionit (Sindromi i vezores policistike, Disfunksioni hipotalamik, Dështimi i parakohshëm i vezoreve, Shumë prolaktinë); Dëmtimi i tubave fallopiane - infertiliteti tubal; Endometrioza; Shkaqet e mitrës ose të qafës së mitrës - Polipet apo tumoret beninje (fibroidet ose miomat); Steriliteti i pashpjegueshëm, etj.

On Sale
Labisia - For Her
Labisia - For Her
Labisia - For Her
was €200
Save 20%
€160
On Sale
Tamera - For Her
Tamera - For Her
Tamera - For Her
was €200
Save 20%
€160
On Sale
Atavar - For Her
Atavar - For Her
Atavar - For Her
was €200
Save 20%
€160