Postimet e Fundit

Më të lexuarat sot

Aparati Tretjes

November 2016

Fryrja & Gazrat

By | 2017-01-23T00:14:43+00:00 November 25th, 2016|Aparati Tretjes|

Fryrja dhe gazrat e stomakut   Fryrja i referohet grumbullimit dhe dëbimit të gazrave të zorrëve (gazrave të stomakut) që formohen nga fermentimi i ushqimit, tretja jo e plotë e ushqimeve (sidomos karbohidratet e thjeshta) dhe / ose gëlltitja e ajrit. Grumbullimi i gazit çlirohet nga gromësimat ose duke kaluar nëpërmjet anusit. Simptomat Simptomat e [...]

Tretja

By | 2016-11-23T13:19:56+00:00 November 23rd, 2016|Aparati Tretjes|

Mënyrat më të mira për të përmirësuar tretjen Shumë njerëz kanë probleme me sistemin tretës, ata ndiejnë fryrje, bllokim, urth, kapsllëk, etj. Shëndeti i mirë varet nga sistemi tretës, sa më i shëndetshëm të jetë ai, aq më i shëndetshëm dhe larg sëmundjeve qëndron trupi. Nëse sistemi tretës nuk kurohet në kohë, ai mund të [...]

Pastrimi i Zorrës së trashë

By | 2017-02-25T15:18:59+00:00 November 23rd, 2016|Aparati Tretjes|

Pastrimi i Zorrës së trashë   Nëse kjo botë e pastrimit, e ushqimit organik, dhe e mënyrave natyrale të shëndetit dhe shërimit janë të reja për ju, atëherë filloni të përmirësoni dietën tuaj. Pasi të keni bërë ndryshime të dobishme në dietën tuaj dhe të jeni të gatshëm për të shkuar më tej, një pastrim [...]

Refluksi

By | 2017-01-17T17:47:17+00:00 November 22nd, 2016|Aparati Tretjes|

Refluksi Gastro-Ezofageal; Simtomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral   40% e  të gjitha moshave vuajnë nga refluksi gastro-ezofageal. Disa barna-kimike që merren për të  kuruar acidin, në fakt vetën sa shtypin simptomat përkohësisht. Efektet famëkeqe anësore të këtyre barnave përfshijnë: dhimbje koke, dhimbje të muskujve, rrahje të shpejta të zemrës dhe vështirësi në tretjen e ushqimit. Përdorimi i [...]

Gurët e Tëmthit

By | 2016-12-07T09:10:16+00:00 November 15th, 2016|Aparati Tretjes|

Gurët e tëmthit dhe çrregullimet e fshikëzës së tëmthit   Gurët e tëmthit dhe çrregullimet e tjera të fshikëzës së tëmthit ndikojnë fshikëzën e tëmthit, një organ si qeskë e vogël që ndodhet nën mëlçi dhe depoziton lëndën biliare të prodhuar në mëlçi. Simptomat Problemi më i zakonshëm lidhur me fshikëzën e tëmthit janë gurët [...]

April 2016

Parazitët e Zorrëve

By | 2017-04-21T18:08:48+00:00 April 21st, 2016|Aparati Tretjes|

Si të kuptoni që keni parazitë të zorrëve Si ti trajtoni parazitët e zorrëve në mënyrë natyrale   Ka një keqkuptim që parazitët e zorrëve ekzistojnë vetëm në vendet e pazhvilluara. Në të vërtetë ato janë më të zakonshme në ato vende, por janë shumë të zakonshme edhe në vendet e zhvilluara. Sipas Organizatës Botërore [...]

Load More Posts
error: Alert: Content is protected !!