Postimet e Fundit

Më të lexuarat sot

Arti Jetesës

/Arti Jetesës

December 2016

Banjot me bimë

By | December 28th, 2016|Arti Jetesës|

Banjot me bimë; për bukurinë, shëndetin dhe qetësinë   Shtimi i disa bimëve në ujin e larjes (në vaskë), ose të ashtuquajtura “pishina e bimëve”, jep përfitime shëndetësore dhe estetike të pakrahasueshme. Banjot me bimë përdoren si mjet për kurimin e disa sëmundjeve. Ato janë një nga metodat që përdoreshin nga mbretërit. Kleopatra ka qënë [...]

Veprime Ditore

By | December 28th, 2016|Arti Jetesës|

Bëni këto veprime çdo ditë, që të ndihmoni trupin tuaj të shërohet nga çdo sëmundje   Mjekët kanë rënë dakord mbi faktin se dieta ushqimore e shëndetëshme dhe këshillat e mëposhtme mund të ndihmojnë në trajtimin e shumë sëmundjeve, dhe janë të shkëlqyera  për çdo çrregullim shëndetësor. Ja disa këshilla themelore - Qëndroni në diell [...]

Ulja W

By | December 25th, 2016|Arti Jetesës, Te ndryshme|

Asnjëherë mos i lini fëmijët tuaj të ulen në pozicionin "W"! Ja arsyeja "Ulja -W" është një pozicion që zakonisht përdoret nga fëmijët. Në këtë pozicion, fëmijët qëndrojnë  me këmbët e përthyera pas dhe pesha e trupit bie mbi gjunjë. Ky është një pozicionin i rehatshëm për fëmijët, sepse ata ndihen të përkrahur dhe të [...]

Lumturia

By | December 16th, 2016|Arti Jetesës|

Lumturia; Mënyra të Shpejta dhe Natyrale për ta arritur atë dhe për të rritur humorin Lumturia gjendet brenda çdo njeriu, por shpesh shumë njerëz e kërkojnë atë tek të tjerët, në botën e jashtme. Ne kemi pushtetin për të qënë me të vërtetë të lumtur. Kjo është në mënyrën se si ne mendojmë, mënyrën se [...]

Optimizmi

By | December 11th, 2016|Arti Jetesës, Emocionale & Shpirtërore|

Optimizmi kundër Pesimizmit; Ja rezultati   Ç’është optimizmi? - Optimizmi, apo të menduarit pozitiv, ëshë tendenca që e bën mendjen për të pranuar ide, imazhe dhe fjalë, të cilat thjeshtojnë çdo gjë të komplikuar dhe të mërzitshme, drejt rezultateve pozitive dhe drejt suksesit që mendon ose dëshiron për të ardhmen apo të tashmen. - Optimizmi është [...]

Zakone Shkatërruese

By | December 1st, 2016|Arti Jetesës|

Zakone dhe sjellje të përditshme që janë shkatërruese për jetën; Çfarë duhet të bëni për t'i reduktuar Subjekti i sjelljes vetë-shkatërruese është një temë shumë e frikshme. Nëse je i përfshirë në këto sjellje ose zakone, e ke shumë të vështirë të dalësh prej tyre. Shumë prej tyre përfundojnë në sëmundje të rënda fizike dhe [...]

Sekrete për Elegancën

By | December 1st, 2016|Arti Jetesës|

8 Sekrete si të qëndroni elegant dhe të shëndetshëm Pesha e shëndetëshme nuk është e rëndësishme vetëm për pamjen e jashtme por edhe për shëndetin e përgjithshëm të trupit. Për të arritur këtë objektiv, ju duhet të përcaktoni peshën ideale të trupit në bazë të gjinisë, moshës, lartësisë, kornizës së trupit dhe llojit të trupit, [...]

November 2016

Duhanpirja

By | November 25th, 2016|Arti Jetesës|

Duhanpirja, ja çfarë i shkakton trupit nga koka te këmbët   Duhanpirja shkakton shumë dëme në kokë dhe në qafë, duke përfshirë kancerin e gojës, sëmundjet e mishrave të dhëmbëve, të syve dhe goditjet në tru. Dëmi që i shkakton zemrës dhe enëve të gjakut  është: shpërthimi i enëve të gjakut dhe arterieve. Duhani shkakton [...]

Ecja

By | November 19th, 2016|Arti Jetesës|

Ecja është mënyra më e lehtë për të qëndruar në formë   Ecja konsiderohet si  ushtrimi fizik më i mirë që mund ti japësh trupit. 30 minuta në ditë ndikojnë pozitivisht për shëndetin fizik dhe  mendor.  Ja disa nga të mirat e ecjes - Ecja e mban trupin të shëndetshëm për një periudhë më të [...]

Lengje per Bukurine

By | November 14th, 2016|Arti Jetesës|

Gjashtë pije që ndihmojnë për të ruajtur bukurinë, shëndetin dhe rininë   Mjekët kanë identifikuar gjashtë pije që mund të zgjasin rininë, bukurinë dhe shëndetin: Çaji i jeshil Orgjina e këtij çaji është Kina. Vetitë e tij kuruese për njeriun janë njohur që në kohët e lashta. Rubini i kuq Kjo bimë është e përhapur [...]

Load More Posts
error: Alert: Content is protected !!