Angjinarja; Dobi të panumërta, Mënyra përdorimi

 

Arabisht: خرشوف شوكي أو الخرشف

Anglisht: Artichoke

Emri shkencor: Cynara Scolymus L.

Familja: Asteraceae.

Njihet edhe me emrat artiçoka (Shkodër), hinardh, ingjinare (Tiranë). Emri i saj vjen nga arabishtja.

Angjinarja është bimë barishtore shumëvjeçare, me lartësi deri 1 m, me lule ngjyrë vjollcë dhe rozë, diametri i tyre është 25 cm. Lulëzon nga gushti në shtator, me gjethe të mëdha dhe me gjëmba nga jashtë që mbulojnë njëra-tjetrën, me gjethe të brëndshme që janë më të vogla, të cilat janë të ngrënshme.

Origina e Angjinares është Afrika. Kultivohet dhe është e njohur në Evropën Jugore për më shumë se dy mijë vjet. Egjipti zë vendin e parë në botë për kultivimin e saj, i pasuar nga Italia dhe Spanja. Kultivohet për qëllime medicinale dhe për ushqim.

Pjesët e bimës që përdoren: Gjethet e brëndëshme.

Elementët aktiv: Calories, Energy, Saturated fat, Polyunsaturated fat, Monounsaturated fat, Protein, Sodium, Potassium, Carbohydrate, Fibra ,Sugar,  vitamin; A, B1, B2, B3, B5, B6, B9, B12, C, D, E,  K, Choline, Calcium, Iron, Magnesium, silymarin, caffeic acid, ferulic acid .

Dobitë mjekësore të Angjinares

– Forcon sistemin imunitar dhe ndihmon në formimin e proteinës së  kolagjenit (i cili është thelbësor për shëndetin e lëkurës, kockave, dhe indeve lidhëse).

– Forcon zemrën dhe ul nivelin e kolesterolit në gjak.

– Ndihmon për kurimin e Diabetit.

– Pastron yndyrat e mëlçisë, riparon qelizat e dëmtuara dhe ndihmon për kurimin e Hepatit B dhe C.

– Largon substancat toksike të mëlçisë.

– Ndihmon për kurimin e kancerit të prostatës.

– Ndihmon për kurimin e inferlitetit tek të dy gjinitë.

– Ndihmon për formimin e kockave dhe ruan shëndetin e përgjthshëm të kockave.

– Parandalon mpiksjen e gjakut dhe arteriosklerozën.

– Ndihmon për kurimin e sëmundjeve reumatike.

– Ndihmon për kurimin e sëmundjeve të veshkave.

– Lufton radikalet e lira dhe parandalon tumoret.

– Përmirëson kujtesën dhe parandalon sëmundjen Alzheimer.

– Ndihmon tretjen, largon gazrat e stomakut dhe të zorrëve.

– Ndihmon për kurimin e alopecisë.

– Ndihmon për kurimin e Astmës.

– Largon erën e keqe nga trupi.

– Ndihmon për kurimin e sëmundjeve autoimmune.

– Forcon lëkurën dhe indet lidhëse.

– Forcon flokët dhe parandalon rënien e tyre.

Shënim!

 – Angjinarja është e sigurtë për të gjithë nëse merret në masën dhe mënyrën e duhur.

– Mund të konsumohet e freskët dhe e përpunuar.

– Vetëm gjethet e brëndëshme të bimës janë të ngrënshme.

– Mund të pihet si çaj para buke: Një lugë çaj angjinare të thatë e shton në një enë me një gotë ujë të sapozier dhe e lë për 15 min, më pas e pi të ëmbëltuar me pak mjaltë natyral.

Si mund të gatuhet?

– Sallatë Angjinarje

Përbërësit:

– 4 koka angjinareje të pastruara, të ziera dhe të prera në katrorë.

– 3 spece të vegjël të prerë, me ngjyra të ndryshme (të kuq, të verdhë, të gjelbër).

– 1 karrotë të prerë në kube.

– 4 lugë të mëdha me misër të zier.

Për salcën

– 3 lugë me vaj ulliri.

– ½ e gotës me lëng limoni.

– Piper të zi, kripë.

– Kumin.

– Rigon.

Vendosni perimet në një pjatë sallate dhe i përzjeni. Shtoni salcën e përzier më parë, përzijini të gjithë bashkë dhe më pas mund ta servirni.