Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore

26.11.2015 10:27 PM | Comments Off on Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore

Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore   Përmbledhje Kanceri nuk është një sëmundje e vetme me një shkak...

Read more

Bime Mjekesore

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

26.11.2015 3:39 PM | Comments Off on Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar   Arabisht: الشعير Anglisht: Barley Emri shkencor: Hordeum vulgare L. Familja: Poaceae....

Read more

Tumoret & Kanceri

Kanceri Tiroid; Simptomat, Faktorët e rrezikut, Masat parandaluese dhe Kura Bimore

21.11.2015 4:26 PM | Comments Off on Kanceri Tiroid; Simptomat, Faktorët e rrezikut, Masat parandaluese dhe Kura Bimore

Kanceri Tiroid; Simptomat, Faktorët e rrezikut, Masat parandaluese dhe Kura Bimore   Kanceri tiroid, një lloj i rrallë i kancerit që prek gjëndrën tiroide (një gjëndër e vogël në...

Read more

Hepatiti

Tamarixider for Hepatitis & Cirrhosis (60 Capsules – 30 day treatment)

09.09.2015 7:24 PM | No Comments

Tamarixider for Hepatitis & Cirrhosis (60 Capsules – 30 day treatment) Perdorimi: 2 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar me mjalt...

Read more

Diabeti / Zemra

TRAJTIME NATYRALE PËR PRESIONIN E ULËT TË GJAKUT

27.09.2015 4:29 PM | No Comments

TRAJTIME NATYRALE PËR PRESIONIN E ULËT TË GJAKUT

Read more

Kurimi i Arterieve Koronare dhe problemeve Kardiovaskulare Pa nderhyrje kirurgjikale

14.11.2015 8:35 AM | No Comments

Faktorët kryesorë të sëmundjes së Arterieve Koronare   Shumë studime kanë treguar se trajtimet natyrale bëjnë mrekullira në kurimin e arterieve koronare, këtu përfshihen katër faktorë bazë:   Se...

Read more

Coronagreen Tea for Strong & Healthy Heart (150 g – 30 day treatment)

09.09.2015 7:08 PM | No Comments

Coronagreen Tea for Strong & Healthy Heart (150 g – 30 day treatment)   Perdorimi: Nje luge kafe nga ilaçi e shton ne nje gote uje te sapovaluar, e...

Read more

ARABINOSE LEPTIN SUPPORT; PËR LUFTIMIN E LEPTIN-REZISTENCËS DHE INSULIN-REZISTENCËS; QË PROMOVON TRAJTIMIN E DIABETIT DHE MBIPESHËS

18.10.2015 7:03 PM | No Comments

ARABINOSE LEPTIN SUPPORT PËR LUFTIMIN E LEPTIN-REZISTENCËS DHE INSULIN-REZISTENCËS; QË PROMOVON TRAJTIMIN E DIABETIT DHE MBIPESHËS Leptin, një hormon që luan një rol kyç në rregullimin e krijimit të...

Read more

Hipoglicemia & Hiperglicemia; menaxhimi mjekësor dhe trajtimi natyral

06.11.2015 1:04 PM | No Comments

Hipoglicemia dhe hiperglicemia Këmba diabetike  Çrregullimet kardiovasculare Syri diabetik (retinopathy) Nervat (neuropathy) Veshkat (nephropathy) Hyperosmolar Hyperglycaemic State (HHS) Diabetic ketoacidosis (DKA) Kushtet të tjera që lidhen me diabetin Hipoglicemia...

Read more

Semundjet Autoimune

Total Immunity (Extract Powder Herbs 130 g; 30 day treatment)

06.07.2015 8:59 PM | No Comments

Total Immunity (Extract Powder Herbs 130 g; 30 day treatment) Menyra e perdorimit Permbajtja e kutise perziehet mire me 800 gram mjalt blete natyral dhe ruhet ne vazo qelqi,...

Read more

Ushqimi

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

22.11.2015 1:25 PM | Comments Off on Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale Problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti, pneumonia dhe fibroza cistike janë sëmundje që duhet ti luftoni dhe ti mbani larg. Falë ushtrimeve të...

Read more

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

21.11.2015 6:02 PM | Comments Off on Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet   Vitamina B9, apo Acidi folik, i njohur ndryshe edhe...

Read more

Terapia Aromatike

Jojoba dhe vaji i saj i mrekullueshëm

20.08.2015 6:08 PM | No Comments

  Anglisht: Jojoba, goat nut, quinine nut. Emri shkencor: Simmondsia chinensis Familja: Simmondsiaceae. Jojojba është bimë shumëvjeçare, me gjatësi 1-2 m, me kurorë të gjërë dhe të dendur. Gjethet...

Read more

Shendeti Nervor

Albinizmi; Shkaqet, Llojet, Trajtimi

23.08.2015 4:47 PM | No Comments

  Albinizmi është një grup i rrallë i çrregullimeve gjenetike që i shkaktojnë lëkurës, flokëve, apo syve të kenë pak ose aspak ngjyrë. Albinizmi është i lidhur edhe me...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook