Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Pema Shishe / Adansonia Digitata; për Imunitetin, Radikalet e lira, Shëndetin e mëlçisë, të mushkërive, zemrës, lëkurës…

01.12.2015 9:42 PM | Comments Off on Pema Shishe / Adansonia Digitata; për Imunitetin, Radikalet e lira, Shëndetin e mëlçisë, të mushkërive, zemrës, lëkurës…

Pema Shishe / Adansonia Digitata; për Imunitetin, Radikalet e lira, Shëndetin e mëlçisë, të mushkërive, zemrës, lëkurës…   Arabisht: شجرة التبلدي، البُوحِبَاب، الباوباب، شجرة القارورة Anglisht: Baobab Emri shkencor:...

Read more

Bime Mjekesore

Pema Shishe / Adansonia Digitata; për Imunitetin, Radikalet e lira, Shëndetin e mëlçisë, të mushkërive, zemrës, lëkurës…

01.12.2015 9:42 PM | Comments Off on Pema Shishe / Adansonia Digitata; për Imunitetin, Radikalet e lira, Shëndetin e mëlçisë, të mushkërive, zemrës, lëkurës…

Pema Shishe / Adansonia Digitata; për Imunitetin, Radikalet e lira, Shëndetin e mëlçisë, të mushkërive, zemrës, lëkurës…   Arabisht: شجرة التبلدي، البُوحِبَاب، الباوباب، شجرة القارورة Anglisht: Baobab Emri shkencor:...

Read more

Tumoret & Kanceri

Shenja paralajmëruese të kancerit të mushkërive që nuk duhet t’i injoroni

19.11.2015 10:04 PM | Comments Off on Shenja paralajmëruese të kancerit të mushkërive që nuk duhet t’i injoroni

Shenja paralajmëruese të kancerit të mushkërive që nuk duhet t’i injoroni Kanceri i mushkërive është ndër llojet më të zakonshme të kancerit në të dy gjinitë, burrat dhe gratë...

Read more

Hepatiti

Trajtimi i Hepatitit B kronik nga Mjekësia Arabe

29.08.2015 10:27 PM | No Comments

– Hepatiti B; Përcaktim, Statistika, Rrezikshmëria – Simptomat dhe Transmetimi i Hepatitit B – Testet për Virusin e Hepatitit B; Si t’i kuptojmë rezultatet – Trajtimi i Hepatitit B...

Read more

Diabeti / Zemra

Arterioskleroza dhe trajtimi natyral i saj

04.11.2014 11:47 AM | Comments Off on Arterioskleroza dhe trajtimi natyral i saj

Arteriet janë enët e gjakut që dalin nga zemra dhe shpërndajnë gjakun e pastër në gjithë pjesët e trupit. Ato zotërojnë një elasticitet të tillë që i lejon të...

Read more

Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i injoroni; Faktorët e rrezikut

15.11.2015 12:09 AM | Comments Off on Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i injoroni; Faktorët e rrezikut

Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i  injoroni; Faktorët e rrezikut Diabeti është një sëmundje kronike. Aifillimisht paraqitet me pak simptoma, të cilat mund të anashkalohen...

Read more

Coronagreen for Strong & Healthy Heart (90 Capsules – 30 day treatment)

09.09.2015 7:06 PM | No Comments

Coronagreen for Strong & Healthy Heart (90 Capsules – 30 day treatment)   Perdorimi: 3 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar...

Read more

Cardiovascular Support Formula (60 Capsules; 30 day treatment)

10.04.2015 5:01 PM | No Comments

Cardiovascular Support Formula (60 Capsules; 30 day treatment)

Read more

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni

10.10.2015 6:59 PM | No Comments

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni   Duhen bërë disa ndryshime të rëndësishme në dietën tuaj për të përmirësuar kontrollin e sheqerit në gjak dhe për të...

Read more

Semundjet Autoimune

Sëmundjet Autoimune – Më shumë se 150 sëmundje kërcënuese

17.05.2015 2:15 PM | No Comments

    Sëmundjet Autoimmune (Autoimmune diseases) dhe fushat e tyre përkatëse janë të lidhura me strukturën e punës së sistemit imun. Sëmundjet autoimune ndodhin si rezultat i çekuilibrit në...

Read more

Ushqimi

Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore

29.11.2015 7:18 PM | Comments Off on Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore

Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore   Vitamina C është një lëndë ushqyese thelbësore për njerëzit dhe për disa lloje...

Read more

Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

28.11.2015 2:30 PM | Comments Off on Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

  PROGRAM USHQIMOR PER AKTIVIZIMIN E SISTEMIT IMUN, KUNDER INFEKSIONEVE, KUNDER PLOGESHTISE DHE PER TE PASUR NJE SHENDET SA ME TE PLOTE Ushqimi luan rol kryesor në shëndetin e...

Read more

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i Hudhrës

26.02.2014 5:01 PM | No Comments

Vaji i hudhres eshte antibiotik i shumeperdorimshem. I dobishem per qerene, semundjet e lekures dhe prostaten. Ai eshte i domosdoshem te kombinohet me vajin e peshkut sepse ben pershtatjen...

Read more

Shendeti Nervor

Kurimi me Rukje nga Kurani dhe Suneti

15.11.2014 12:30 PM | Comments Off on Kurimi me Rukje nga Kurani dhe Suneti

Kurani eshte sherim per besimtaret. Allahu i Madheruar thote: “Thuaj: “Ai (Kurani) është udhërrëfyes dhe shërim për besimtarët”. Por ata që nuk besojnë, janë të shurdhër dhe të verbër,...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook