Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Kujdes me hixhamen (terapia e kupave); Llojet, Kushtet e hixhames dhe ndalesat, Udhëzimet e nevojshme, dobitë e hixhames

29.11.2015 10:12 PM | Comments Off on Kujdes me hixhamen (terapia e kupave); Llojet, Kushtet e hixhames dhe ndalesat, Udhëzimet e nevojshme, dobitë e hixhames

Kujdes me hixhamen (terapia e kupave); Llojet, Kushtet e hixhames dhe ndalesat, Udhëzimet e nevojshme, dobitë e hixhames   Ç’është Hixhamja Hixhamja apo terapia e kupave është tërheqja e...

Read more

Bime Mjekesore

Abutilon Avicennae / Gjethekadifja; për infeksionet e stomakut, zorrëve, mushkërive, veshkave, traktit urinar, ulçërat, leksativ, anti-stres, tonik…

29.11.2015 2:20 PM | Comments Off on Abutilon Avicennae / Gjethekadifja; për infeksionet e stomakut, zorrëve, mushkërive, veshkave, traktit urinar, ulçërat, leksativ, anti-stres, tonik…

Abutilon Avicennae / Gjethekadifja; për infeksionet e stomakut, zorrëve, mushkërive, veshkave, traktit urinar, ulçërat, leksativ, anti-stres, tonik…   Arabisht: أبو طيلون الهندي Anglisht: Velvetleaf, China jute, buttonweed, butterprint, pie-marker,...

Read more

Tumoret & Kanceri

Trajtimi i Kancerit në Kulturën Mjekësore Arabe

22.11.2014 7:01 PM | No Comments

Kanderi i Gjakut (Leukemia) Kanceri i Gjirit Kanceri i Fytit Kanceri i Lëkurës (Melanoma) Kanceri i Mëlçisë Kanceri i Mitrës Kanceri i Mushkrive Kanceri i Kockave Kanceri i Pankreasit...

Read more

Hepatiti

Total Immunity (Extract Powder Herbs 130 g; 30 day treatment)

06.07.2015 8:59 PM | No Comments

Total Immunity (Extract Powder Herbs 130 g; 30 day treatment) Menyra e perdorimit Permbajtja e kutise perziehet mire me 800 gram mjalt blete natyral dhe ruhet ne vazo qelqi,...

Read more

Diabeti / Zemra

Trajtimet natyrale të Diabetit

03.11.2014 5:30 PM | No Comments

Trajtimet natyrale të Diabetit Nisur nga fakti se diabeti Tipi I shpeshherë shkakohet nga faktorë të trashëguar, është e vështirë për të marrë masa parandaluese, por në anën tjetër...

Read more

Diabeti – Testimi, Llojet, Simptomat, Shkaqet

03.11.2014 5:24 PM | Comments Off on Diabeti – Testimi, Llojet, Simptomat, Shkaqet

  Trajtimet Natyrale te Diabetit Diabeti nuk eshte semundje e sheqerit te gjakut Vështrim i Përgjithshëm Diabeti (diabetes mellitus) është një sëmundje kronike, degjenerative e shkaktuar nga mungesa e...

Read more

Hipoglicemia & Hiperglicemia; menaxhimi mjekësor dhe trajtimi natyral

06.11.2015 1:04 PM | No Comments

Hipoglicemia dhe hiperglicemia Këmba diabetike  Çrregullimet kardiovasculare Syri diabetik (retinopathy) Nervat (neuropathy) Veshkat (nephropathy) Hyperosmolar Hyperglycaemic State (HHS) Diabetic ketoacidosis (DKA) Kushtet të tjera që lidhen me diabetin Hipoglicemia...

Read more

Ginkgotalis for Thrombosis & DTV (90 Capsules – 30 dite trajtim)

10.09.2015 4:34 PM | No Comments

Ginkgotalis for Thrombosis & DTV (90 Capsules – 30 dite trajtim) Perdorimi: 3 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar me mjalt...

Read more

ARABINOSE LEPTIN SUPPORT; PËR LUFTIMIN E LEPTIN-REZISTENCËS DHE INSULIN-REZISTENCËS; QË PROMOVON TRAJTIMIN E DIABETIT DHE MBIPESHËS

18.10.2015 7:03 PM | No Comments

ARABINOSE LEPTIN SUPPORT PËR LUFTIMIN E LEPTIN-REZISTENCËS DHE INSULIN-REZISTENCËS; QË PROMOVON TRAJTIMIN E DIABETIT DHE MBIPESHËS Leptin, një hormon që luan një rol kyç në rregullimin e krijimit të...

Read more

Semundjet Autoimune

Albinizmi; Shkaqet, Llojet, Trajtimi

23.08.2015 4:47 PM | No Comments

  Albinizmi është një grup i rrallë i çrregullimeve gjenetike që i shkaktojnë lëkurës, flokëve, apo syve të kenë pak ose aspak ngjyrë. Albinizmi është i lidhur edhe me...

Read more

Ushqimi

Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore

29.11.2015 7:18 PM | Comments Off on Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore

Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore   Vitamina C është një lëndë ushqyese thelbësore për njerëzit dhe për disa lloje...

Read more

Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

28.11.2015 2:30 PM | Comments Off on Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

  PROGRAM USHQIMOR PER AKTIVIZIMIN E SISTEMIT IMUN, KUNDER INFEKSIONEVE, KUNDER PLOGESHTISE DHE PER TE PASUR NJE SHENDET SA ME TE PLOTE Ushqimi luan rol kryesor në shëndetin e...

Read more

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i farave të rrushit dhe dobitë e tij shëndetësore

08.08.2015 4:50 PM | Comments Off on Vaji i farave të rrushit dhe dobitë e tij shëndetësore

  Rrushi ka shkallë të lartë përdorimi dhe prodhimi, vaji i tij ka veti kuruese të shumta, ai është përbërës kryesor në shumë prodhime kozmetike. Vaji i rrushit është...

Read more

Shendeti Nervor

Depresioni dhe çrregullimet e shëndetit mendor rrezikojnë çdokënd; zbuloni shkaqet dhe sekretet e parandalimit dhe të kurimit natyral

23.10.2015 8:12 PM | No Comments

Si ta luftojmë depresionin me mënyra natyrale? Depresioni dhe çrregullimet e shëndetit mendor rrezikojnë çdokënd; zbuloni shkaqet dhe sekretet e parandalimit dhe të kurimit natyral   Çrregullimet e shëndetit mendor...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook