Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Arfaxh / bima e shkretëtirës; për shëndetin e lëkurës, shtyllën kurrizore, dhimbjet e shpinës, astmën, bakteriet…

24.11.2015 4:54 PM | Comments Off on Arfaxh / bima e shkretëtirës; për shëndetin e lëkurës, shtyllën kurrizore, dhimbjet e shpinës, astmën, bakteriet…

Arfaxh / bima e shkretëtirës; për shëndetin e lëkurës, shtyllën kurrizore, dhimbjet e shpinës, astmën, bakteriet…   Arabisht: عرفج‎ Anglisht: Arfaj Emri shkencor: Rhanterium epapposum L. Familja: Asterales. Arfaxh...

Read more

Bime Mjekesore

Arfaxh / bima e shkretëtirës; për shëndetin e lëkurës, shtyllën kurrizore, dhimbjet e shpinës, astmën, bakteriet…

24.11.2015 4:54 PM | Comments Off on Arfaxh / bima e shkretëtirës; për shëndetin e lëkurës, shtyllën kurrizore, dhimbjet e shpinës, astmën, bakteriet…

Arfaxh / bima e shkretëtirës; për shëndetin e lëkurës, shtyllën kurrizore, dhimbjet e shpinës, astmën, bakteriet…   Arabisht: عرفج‎ Anglisht: Arfaj Emri shkencor: Rhanterium epapposum L. Familja: Asterales. Arfaxh...

Read more

Tumoret & Kanceri

Trajtimi i kancerit në mjekësinë moderne / Kimioterapia

22.11.2014 6:41 PM | No Comments

  Trajtimi i Kancerit ne kulturen Mjekesore Arabe Kura Bimore Profesionale per Kancerin     Për fat të keq, vërejmë se shumica e të sëmurëve me kancer, menjëherë sa...

Read more

Hepatiti

Herbal Anti-virus for HBV & HCV (90 Capsules)

07.07.2015 3:22 PM | No Comments

  Herbal Antivirus for HBV & HCV 500 mg (90 Capsules – 30 day treatment) Perdorimi: 3 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje...

Read more

Diabeti / Zemra

Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

03.11.2014 9:19 PM | Comments Off on Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

  Perdorimi: 2 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar me mjalt blete natyral; para ngrenies me rreth 15 minuta. Active Constituents:...

Read more

Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i injoroni; Faktorët e rrezikut

15.11.2015 12:09 AM | Comments Off on Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i injoroni; Faktorët e rrezikut

Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i  injoroni; Faktorët e rrezikut Diabeti është një sëmundje kronike. Aifillimisht paraqitet me pak simptoma, të cilat mund të anashkalohen...

Read more

Kurimi i Arterieve Koronare dhe problemeve Kardiovaskulare Pa nderhyrje kirurgjikale

14.11.2015 8:35 AM | No Comments

Faktorët kryesorë të sëmundjes së Arterieve Koronare   Shumë studime kanë treguar se trajtimet natyrale bëjnë mrekullira në kurimin e arterieve koronare, këtu përfshihen katër faktorë bazë:   Se...

Read more

Coronagreen Tea for Strong & Healthy Heart (150 g – 30 day treatment)

09.09.2015 7:08 PM | No Comments

Coronagreen Tea for Strong & Healthy Heart (150 g – 30 day treatment)   Perdorimi: Nje luge kafe nga ilaçi e shton ne nje gote uje te sapovaluar, e...

Read more

Ginkgotalis for Thrombosis & DVT (Organic Tea – 150 g; 30 dite trajtim)

09.09.2015 4:35 PM | No Comments

Ginkgotalis for Thrombosis & DVT (Organic Tea – 150 g; 30 dite trajtim) Perdorimi: Nje luge kafe nga ilaçi e shton ne nje gote uje te sapovaluar, e le...

Read more

Semundjet Autoimune

Multiple Sclerosis; Sëmundja Autoimune që vjen papritur

08.07.2015 2:16 PM | No Comments

  Multiple Sclerosis është sëmundje autoimune, që atakon sistemin nervor qëndror (truri dhe palca kurrizore), e cila paraqitet me ankesa dhe dhimbje të ndryshme, të cilat vijnë kohë pas...

Read more

Ushqimi

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

22.11.2015 1:25 PM | Comments Off on Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale Problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti, pneumonia dhe fibroza cistike janë sëmundje që duhet ti luftoni dhe ti mbani larg. Falë ushtrimeve të...

Read more

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

21.11.2015 6:02 PM | Comments Off on Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet   Vitamina B9, apo Acidi folik, i njohur ndryshe edhe...

Read more

Vitamina B7 – H / Biotin; Vitamina e Bukurisë

18.11.2015 3:06 PM | Comments Off on Vitamina B7 – H / Biotin; Vitamina e Bukurisë

Vitamina B7 – H / Biotin; Vitamina e Bukurisë   Vitamina B7 ose Biotin, e njohur edhe si vitamin H, është një vitamin që bën pjesë në vitaminat B-kompleks dhe...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i farave të rrushit dhe dobitë e tij shëndetësore

08.08.2015 4:50 PM | Comments Off on Vaji i farave të rrushit dhe dobitë e tij shëndetësore

  Rrushi ka shkallë të lartë përdorimi dhe prodhimi, vaji i tij ka veti kuruese të shumta, ai është përbërës kryesor në shumë prodhime kozmetike. Vaji i rrushit është...

Read more

Shendeti Nervor

Depresioni dhe çrregullimet e shëndetit mendor rrezikojnë çdokënd; zbuloni shkaqet dhe sekretet e parandalimit dhe të kurimit natyral

23.10.2015 8:12 PM | No Comments

Si ta luftojmë depresionin me mënyra natyrale? Depresioni dhe çrregullimet e shëndetit mendor rrezikojnë çdokënd; zbuloni shkaqet dhe sekretet e parandalimit dhe të kurimit natyral   Çrregullimet e shëndetit mendor...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook