Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore

26.11.2015 10:27 PM | Comments Off on Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore

Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore   Përmbledhje Kanceri nuk është një sëmundje e vetme me një shkak...

Read more

Bime Mjekesore

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

26.11.2015 3:39 PM | Comments Off on Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar   Arabisht: الشعير Anglisht: Barley Emri shkencor: Hordeum vulgare L. Familja: Poaceae....

Read more

Tumoret & Kanceri

Tumori Fibroz i Mitrës që prek ¾ e grave; Shenjat Paralajmëruese të tij; Trajtimi Natyral

11.11.2015 11:56 PM | Comments Off on Tumori Fibroz i Mitrës që prek ¾ e grave; Shenjat Paralajmëruese të tij; Trajtimi Natyral

Tumori Fibroz i Mitrës që prek ¾ e grave; Shenjat Paralajmëruese të tij; Trajtimi Natyral Tumori fibroz i mitrës është  çuditërisht i zakonshëm. Tre të katërtat e të gjitha...

Read more

Hepatiti

Herbal Anti-virus for HBV & HCV Organic Tea (150 gr)

01.07.2015 7:29 PM | No Comments

Herbal Anti-virus for HBV & HCV Organic Tea (150 gr – 30 day treatment) Perdorimi: Një lugë e vogël nga përzierja shtohet në një gotë ujë të vluar më...

Read more

Diabeti / Zemra

Vein-Guard 500 mg (90 Capsules – 30 day treatment)

10.09.2015 4:42 PM | No Comments

Vein-Guard 500 mg (90 Capsules – 30 day treatment) Advanced Varicose Vein Formula Perdorimi: 3 here ne dite nga 1 kapsule, para ngrenies me rreth 15 minuta; e shoqeron...

Read more

Diabeti nuk është sëmundje e Sheqerit të gjakut !!!

17.10.2015 9:57 PM | No Comments

Diabeti nuk është sëmundje e Sheqerit të gjakut !!!   Nga Ron Rosedale, MD Një koncept që do të donim të bëhej i njohur për të shpëtuar mijëra dhe...

Read more

Veing-Guard Cream – Advanced Varicose Vein Formula

08.09.2015 4:35 PM | No Comments

Veing-Guard Cream (60 ml) Advanced Varicose Vein Formula Perdorimi: Lyen zonat rreth venave te prekura dhe i ferkon lehte; dy here ne dite.   Perdorimet mjekesore – Ndihmon ne...

Read more

Blood Pressure Control Tea (150 g – 30 day trreatment)

10.05.2015 5:02 PM | No Comments

Blood Pressure Control Tea (150 g – 30 day trreatment)

Read more

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni

10.10.2015 6:59 PM | No Comments

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni   Duhen bërë disa ndryshime të rëndësishme në dietën tuaj për të përmirësuar kontrollin e sheqerit në gjak dhe për të...

Read more

Semundjet Autoimune

ÇRREGULLIMI BIPOLAR – BIPOLAR DISORDER; Simptomat, Shkaqet, Trajtimet Natyrale

01.08.2015 7:19 PM | Comments Off on ÇRREGULLIMI BIPOLAR – BIPOLAR DISORDER; Simptomat, Shkaqet, Trajtimet Natyrale

  ÇRREGULLIMI BIPOLAR – BIPOLAR DISORDER Çrregullimi bipolar – i njohur në të kaluarën si depresioni maniak – është një çrregullim që ndikon në gjendjen emocionale shpirtërore të njeriut...

Read more

Ushqimi

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

22.11.2015 1:25 PM | Comments Off on Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale Problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti, pneumonia dhe fibroza cistike janë sëmundje që duhet ti luftoni dhe ti mbani larg. Falë ushtrimeve të...

Read more

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

21.11.2015 6:02 PM | Comments Off on Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet   Vitamina B9, apo Acidi folik, i njohur ndryshe edhe...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i Ullirit

26.05.2014 4:31 PM | No Comments

Vaji i ullirit perdoret gjeresisht per vlerat e larta dietike dhe mjekesore. Vaji i ullirit me ngjyre, arome dhe ere specifike, ne te cilen jane te ruajtur vitaminat me...

Read more

Shendeti Nervor

Anti-Anxiety & Stress Relax Tea (150 g – 30 day treatment)

04.09.2015 8:04 AM | No Comments

Anti-Anxiety & Stress Relax Tea (150 g – 30 day treatment) Perdorimi: Nje luge çaji nga ilaçi e shton ne nje gote uje te sapovaluar, e le te mbuluar...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook