Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore

26.11.2015 10:27 PM | Comments Off on Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore

Kanceri i fshikëzës së urinës; Shenjat, Faktorët e rrezikut, Ushqimi dhe Trajtimet Natyrale, Kura i sigurtë Bimore   Përmbledhje Kanceri nuk është një sëmundje e vetme me një shkak...

Read more

Bime Mjekesore

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

26.11.2015 3:39 PM | Comments Off on Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar   Arabisht: الشعير Anglisht: Barley Emri shkencor: Hordeum vulgare L. Familja: Poaceae....

Read more

Tumoret & Kanceri

Kanceri i mushkërive; Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimet Natyrale

04.09.2015 9:05 AM | No Comments

Kanceri i mushkërive; Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimet Natyrale Kanceri i mushkërive është një nga llojet më të zakonshme dhe të rënda të kancerit. Mushkëritë kanë dy qëllime kryesore: •...

Read more

Hepatiti

Testet për Virusin e Hepatitit B; Si t’i kuptojmë rezultatet

28.08.2015 4:15 PM | No Comments

– Hepatiti B; Përcaktim, Statistika, Rrezikshmëria – Simptomat dhe transmetimi i Hepatitit B – Testet për Virusin e Hepatitit B; Si t’i kuptojmë rezultatet – Trajtimi i Hepatitit B...

Read more

Diabeti / Zemra

Coronagreen Tea for Strong & Healthy Heart (150 g – 30 day treatment)

09.09.2015 7:08 PM | No Comments

Coronagreen Tea for Strong & Healthy Heart (150 g – 30 day treatment)   Perdorimi: Nje luge kafe nga ilaçi e shton ne nje gote uje te sapovaluar, e...

Read more

Kurimi i Arterieve Koronare dhe problemeve Kardiovaskulare Pa nderhyrje kirurgjikale

14.11.2015 8:35 AM | No Comments

Faktorët kryesorë të sëmundjes së Arterieve Koronare   Shumë studime kanë treguar se trajtimet natyrale bëjnë mrekullira në kurimin e arterieve koronare, këtu përfshihen katër faktorë bazë:   Se...

Read more

Retinopatia Diabetike (Verbërimi i Diabetit); Nga Komplikacionet e Diabetit

11.10.2015 8:52 PM | No Comments

Hipoglicemia dhe hiperglicemia Këmba diabetike  Çrregullimet kardiovasculare Syri diabetik (retinopathy) Nervat (neuropathy) Veshkat (nephropathy) Hyperosmolar Hyperglycaemic State (HHS) Diabetic ketoacidosis (DKA) Kushtet të tjera që lidhen me diabetin Retinopatia...

Read more

Cardiovascular Support Formula (60 Capsules; 30 day treatment)

10.04.2015 5:01 PM | No Comments

Cardiovascular Support Formula (60 Capsules; 30 day treatment)

Read more

Ginkgotalis for Thrombosis & DVT (Organic Tea – 150 g; 30 dite trajtim)

09.09.2015 4:35 PM | No Comments

Ginkgotalis for Thrombosis & DVT (Organic Tea – 150 g; 30 dite trajtim) Perdorimi: Nje luge kafe nga ilaçi e shton ne nje gote uje te sapovaluar, e le...

Read more

Semundjet Autoimune

Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

03.11.2014 9:19 PM | Comments Off on Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

  Perdorimi: 2 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar me mjalt blete natyral; para ngrenies me rreth 15 minuta. Active Constituents:...

Read more

Ushqimi

Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

28.11.2015 2:30 PM | Comments Off on Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

  PROGRAM USHQIMOR PER AKTIVIZIMIN E SISTEMIT IMUN, KUNDER INFEKSIONEVE, KUNDER PLOGESHTISE DHE PER TE PASUR NJE SHENDET SA ME TE PLOTE Ushqimi luan rol kryesor në shëndetin e...

Read more

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

22.11.2015 1:25 PM | Comments Off on Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale Problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti, pneumonia dhe fibroza cistike janë sëmundje që duhet ti luftoni dhe ti mbani larg. Falë ushtrimeve të...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i Livandës; Qetësues Nervor, Relaksues, Largues i Dhimbjeve të Kokës

06.08.2015 9:05 PM | Comments Off on Vaji i Livandës; Qetësues Nervor, Relaksues, Largues i Dhimbjeve të Kokës

  Vaji i livandës është nga vajrat më të mirë të përdorur në terapinë aromatike me Vajra bimore esenciale, për vetitë e shumta që ai ka. Vaji i livandës...

Read more

Shendeti Nervor

Kurimi me Rukje nga Kurani dhe Suneti

15.11.2014 12:30 PM | Comments Off on Kurimi me Rukje nga Kurani dhe Suneti

Kurani eshte sherim per besimtaret. Allahu i Madheruar thote: “Thuaj: “Ai (Kurani) është udhërrëfyes dhe shërim për besimtarët”. Por ata që nuk besojnë, janë të shurdhër dhe të verbër,...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook