Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Sherbela; Pastrues i gjakut, balancues hormonal, qetesues nervor..

26.11.2015 9:19 AM | No Comments

Sherbela; Pastrues i gjakut, balancues hormonal, qetesues nervor.. Sherbela është një bimë aromatike, gjithmonë e gjelbër, me ngjyrë jeshile në të përhirtë. Gjendet në shumë vende të botës. Sherbela...

Read more

Bime Mjekesore

Sherbela; Pastrues i gjakut, balancues hormonal, qetesues nervor..

26.11.2015 9:19 AM | No Comments

Sherbela; Pastrues i gjakut, balancues hormonal, qetesues nervor.. Sherbela është një bimë aromatike, gjithmonë e gjelbër, me ngjyrë jeshile në të përhirtë. Gjendet në shumë vende të botës. Sherbela...

Read more

Tumoret & Kanceri

Kanceri i Gjirit; Statistika, Diagnozimi, Trajtimi

26.08.2014 12:08 AM | No Comments

Kanceri i gjirit është një prej tumoreve malinje që prek indet e gjirit, dhe që zakonisht shfaqet në kanalet që mbartin qumështin deri në thithën e gjirit, si dhe...

Read more

Hepatiti

Trajtimi i Hepatitit C nga mjekësia konvencionale

02.09.2015 6:15 PM | No Comments

– HEPATITI C (HCV) Vrasësi i Heshtur; Si transmetohet? Kush rriskon? Simptomat, Testet – Trajtimi i Hepatitit C nga mjekesia konvencionale – Trajtimi i Hepatitit C nga Mjekësia Bimore...

Read more

Diabeti / Zemra

Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i injoroni; Faktorët e rrezikut

15.11.2015 12:09 AM | Comments Off on Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i injoroni; Faktorët e rrezikut

Shenjat e hershme paralajmëruese të diabetit që nuk duhet t’i  injoroni; Faktorët e rrezikut Diabeti është një sëmundje kronike. Aifillimisht paraqitet me pak simptoma, të cilat mund të anashkalohen...

Read more

Diabetes Care Tea (150 g; 30 days of treatment)

10.04.2015 4:57 PM | No Comments

Diabetes Care Tea (150 g; 30 days of treatment)

Read more

Këmba Diabetike; Shenjat e Rrezikut, Trajtimi Natyral

21.10.2015 6:30 PM | No Comments

Hipoglicemia dhe hiperglicemia Këmba diabetike  Çrregullimet kardiovasculare Syri diabetik (retinopathy) Nervat (neuropathy) Veshkat (nephropathy) Hyperosmolar Hyperglycaemic State (HHS) Diabetic ketoacidosis (DKA) Kushtet të tjera që lidhen me diabetin Këmba...

Read more

Diabeti – Testimi, Llojet, Simptomat, Shkaqet

03.11.2014 5:24 PM | Comments Off on Diabeti – Testimi, Llojet, Simptomat, Shkaqet

  Trajtimet Natyrale te Diabetit Diabeti nuk eshte semundje e sheqerit te gjakut Vështrim i Përgjithshëm Diabeti (diabetes mellitus) është një sëmundje kronike, degjenerative e shkaktuar nga mungesa e...

Read more

Veing-Guard Cream – Advanced Varicose Vein Formula

08.09.2015 4:35 PM | No Comments

Veing-Guard Cream (60 ml) Advanced Varicose Vein Formula Perdorimi: Lyen zonat rreth venave te prekura dhe i ferkon lehte; dy here ne dite.   Perdorimet mjekesore – Ndihmon ne...

Read more

Semundjet Autoimune

Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

03.11.2014 9:19 PM | Comments Off on Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

  Perdorimi: 2 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar me mjalt blete natyral; para ngrenies me rreth 15 minuta. Active Constituents:...

Read more

Ushqimi

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

22.11.2015 1:25 PM | Comments Off on Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale Problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti, pneumonia dhe fibroza cistike janë sëmundje që duhet ti luftoni dhe ti mbani larg. Falë ushtrimeve të...

Read more

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

21.11.2015 6:02 PM | Comments Off on Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet

Vitamina B9/ Acidi Folik; Roli që ka në trupin e njeriut, rreziqet e mungesës së saj, burimet ku gjendet   Vitamina B9, apo Acidi folik, i njohur ndryshe edhe...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i Ullirit

26.05.2014 4:31 PM | No Comments

Vaji i ullirit perdoret gjeresisht per vlerat e larta dietike dhe mjekesore. Vaji i ullirit me ngjyre, arome dhe ere specifike, ne te cilen jane te ruajtur vitaminat me...

Read more

Shendeti Nervor

ÇRREGULLIMI BIPOLAR – BIPOLAR DISORDER; Simptomat, Shkaqet, Trajtimet Natyrale

01.08.2015 7:19 PM | Comments Off on ÇRREGULLIMI BIPOLAR – BIPOLAR DISORDER; Simptomat, Shkaqet, Trajtimet Natyrale

  ÇRREGULLIMI BIPOLAR – BIPOLAR DISORDER Çrregullimi bipolar – i njohur në të kaluarën si depresioni maniak – është një çrregullim që ndikon në gjendjen emocionale shpirtërore të njeriut...

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook