Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

TRI BAZAT E KURIMIT TE HCV NE MENYRE NATYRALE TE SIGURTE

29.11.2015 9:11 AM | No Comments

– HEPATITI C (HCV) Vrasësi i Heshtur; Si transmetohet? Kush rriskon? Simptomat, Testet – Trajtimi i Hepatitit C nga mjekesia konvencionale – Trajtimi i Hepatitit C nga Mjekësia Bimore...

Read more

Bime Mjekesore

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

26.11.2015 3:39 PM | Comments Off on Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar

Elbi; për sistemin imun, forcimin e mëlçisë, qelizat kancerore, aparatin tretës, zemrën, depresionin, temperaturën… Si duhet gatuar   Arabisht: الشعير Anglisht: Barley Emri shkencor: Hordeum vulgare L. Familja: Poaceae....

Read more

Tumoret & Kanceri

Shenja paralajmëruese të kancerit të mushkërive që nuk duhet t’i injoroni

19.11.2015 10:04 PM | Comments Off on Shenja paralajmëruese të kancerit të mushkërive që nuk duhet t’i injoroni

Shenja paralajmëruese të kancerit të mushkërive që nuk duhet t’i injoroni Kanceri i mushkërive është ndër llojet më të zakonshme të kancerit në të dy gjinitë, burrat dhe gratë...

Read more

Hepatiti

HEPATITI B; Përcaktim, Statistika, Rrezikshmëria

27.08.2015 6:20 PM | No Comments

– Hepatiti B; Përcaktim, Statistika, Rrezikshmëria – Simptomat dhe Transmetimi i Hepatitit B – Testet për Virusin e Hepatitit B; Si t’i kuptojmë rezultatet – Trajtimi i Hepatitit B...

Read more

Diabeti / Zemra

Faktorët kryesorë të sëmundjes së Arterieve Koronare

19.05.2015 7:55 PM | No Comments

Si t’i kurojme Arteriet Koronare pa nderhyrje kirurgjikale? Ç’është sëmundja e arterieve koronare? Arteriet koronare janë arteriet e zemrës të cilat furnizojnë muskulin e zemrës (miokardin) me...

Read more

Simptomat që tregojnë se ju së shpejti mund të keni atak kardiak; dhe si ta parandaloni atë

08.11.2015 12:01 AM | Comments Off on Simptomat që tregojnë se ju së shpejti mund të keni atak kardiak; dhe si ta parandaloni atë

Simptomat që tregojnë se ju së shpejti mund të keni atak kardiak; dhe si ta parandaloni atë Ne të gjithë e dimë se simptomat që lidhen me një sulm...

Read more

TRAJTIME NATYRALE PËR PRESIONIN E ULËT TË GJAKUT

27.09.2015 4:29 PM | No Comments

TRAJTIME NATYRALE PËR PRESIONIN E ULËT TË GJAKUT

Read more

Cardiovascular Support Formula (60 Capsules; 30 day treatment)

10.04.2015 5:01 PM | No Comments

Cardiovascular Support Formula (60 Capsules; 30 day treatment)

Read more

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni

10.10.2015 6:59 PM | No Comments

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni   Duhen bërë disa ndryshime të rëndësishme në dietën tuaj për të përmirësuar kontrollin e sheqerit në gjak dhe për të...

Read more

Ushqimi

Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

28.11.2015 2:30 PM | Comments Off on Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

  PROGRAM USHQIMOR PER AKTIVIZIMIN E SISTEMIT IMUN, KUNDER INFEKSIONEVE, KUNDER PLOGESHTISE DHE PER TE PASUR NJE SHENDET SA ME TE PLOTE Ushqimi luan rol kryesor në shëndetin e...

Read more

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

22.11.2015 1:25 PM | Comments Off on Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale

Pastroni mushkëritë tuaja në mënyrë natyrale Problemet e frymëmarrjes si astma, bronkiti, pneumonia dhe fibroza cistike janë sëmundje që duhet ti luftoni dhe ti mbani larg. Falë ushtrimeve të...

Read more

Terapia Aromatike

Butter Shea; Mrekulli Natyrale për Lëkurën dhe Flokët

18.08.2015 1:54 PM | No Comments

  Anglisht: Shea tree. Emri shkencor: Vitellaria paradoxa. Familja: Vitellaria. Pema e Sheas rritet në Afrikën Qëndrore. Shea është pemë shumëvjeçare, me gjatësi 10- 15 m. Frutet ngjasojnë me...

Read more

Shendeti Nervor

Migraine Headache Destroyer 500 mg (90 Capsules – 30 day treatment)

02.09.2015 8:06 AM | No Comments

Migraine Headache Destroyer 500 mg (90 Capsules – 30 day treatment)

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook