Të Fundit

Semundje dhe Trajtime

Toksinat që shkatërrojnë tiroidet tuaja; Mënyra natyrale që luftojnë toksinat dhe ndihmojnë shëndetin e tiroideve

30.11.2015 5:27 PM | Comments Off on Toksinat që shkatërrojnë tiroidet tuaja; Mënyra natyrale që luftojnë toksinat dhe ndihmojnë shëndetin e tiroideve

Toksinat që shkatërrojnë tiroidet tuaja; Mënyra natyrale që luftojnë toksinat dhe ndihmojnë shëndetin e tiroideve Gjëndrat tiroide janë një kontrollues master i trupit. Ato kontrollojnë  se si trupi përdor energjitë,...

Read more

Bime Mjekesore

Abutilon Avicennae / Gjethekadifja; për infeksionet e stomakut, zorrëve, mushkërive, veshkave, traktit urinar, ulçërat, leksativ, anti-stres, tonik…

29.11.2015 2:20 PM | Comments Off on Abutilon Avicennae / Gjethekadifja; për infeksionet e stomakut, zorrëve, mushkërive, veshkave, traktit urinar, ulçërat, leksativ, anti-stres, tonik…

Abutilon Avicennae / Gjethekadifja; për infeksionet e stomakut, zorrëve, mushkërive, veshkave, traktit urinar, ulçërat, leksativ, anti-stres, tonik…   Arabisht: أبو طيلون الهندي Anglisht: Velvetleaf, China jute, buttonweed, butterprint, pie-marker,...

Read more

Tumoret & Kanceri

Kanceri pankreatik; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral

08.09.2015 3:28 PM | No Comments

Kanceri pankreatik; Simptomat, Shkaqet, Trajtimi Natyral   Kanceri i pankreasit (i njohur edhe si kanceri pankreatik dhe kanceri exocrine), nuk është aq i zakonshëm sa disa forma të tjera...

Read more

Hepatiti

ÇFARE ESHTE HEPATITI, CILAT JANE LLOJET E TIJ, SI DIAGNOZOHET DHE SI KUROHET

03.11.2014 10:59 AM | Comments Off on ÇFARE ESHTE HEPATITI, CILAT JANE LLOJET E TIJ, SI DIAGNOZOHET DHE SI KUROHET

  Inflamacioni i mëlçisë është një prej inflamacioneve që mund të kapë mëlçinë si shkak i një virusi të caktuar, i emëruar me një nga shkronjat A-B-C-D-E, etj, sipas...

Read more

Diabeti / Zemra

Diabetes Care Tea (150 g; 30 days of treatment)

10.04.2015 4:57 PM | No Comments

Diabetes Care Tea (150 g; 30 days of treatment)

Read more

TRAJTIME NATYRALE PËR PRESIONIN E ULËT TË GJAKUT

27.09.2015 4:29 PM | No Comments

TRAJTIME NATYRALE PËR PRESIONIN E ULËT TË GJAKUT

Read more

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni

10.10.2015 6:59 PM | No Comments

Ushqimet e Diabetit; që nuk duhet t’i neglizhoni   Duhen bërë disa ndryshime të rëndësishme në dietën tuaj për të përmirësuar kontrollin e sheqerit në gjak dhe për të...

Read more

Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

03.11.2014 9:19 PM | Comments Off on Nabak Pollen (60 Capsules; 30 day treatment)

  Perdorimi: 2 here ne dite nga 1 kapsule, duke e shoqeruar me pak uje te embeltuar me mjalt blete natyral; para ngrenies me rreth 15 minuta. Active Constituents:...

Read more

Blood Pressure Control Tea (150 g – 30 day trreatment)

10.05.2015 5:02 PM | No Comments

Blood Pressure Control Tea (150 g – 30 day trreatment)

Read more

Semundjet Autoimune

Lupus; Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimi natyral

26.10.2015 5:59 PM | Comments Off on Lupus; Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimi natyral

Lupus; Llojet, Simptomat, Shkaqet, Trajtimi natyral   Lupus është një sëmundje kronike inflamatore, Autoimmune, që ndikon gjakun dhe indet lidhëse. Kjo është e pazakontë, komplekse dhe një  kusht shëndetësor pak...

Read more

Ushqimi

Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore

29.11.2015 7:18 PM | Comments Off on Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore

Vitamina C / Ascorbic Acid; Roli i saj në trup, Mungesa, Mbidoza, Burimet, Doza ditore   Vitamina C është një lëndë ushqyese thelbësore për njerëzit dhe për disa lloje...

Read more

Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

28.11.2015 2:30 PM | Comments Off on Si të hamë shëndetshëm? Program Ushqimor Udhezues

  PROGRAM USHQIMOR PER AKTIVIZIMIN E SISTEMIT IMUN, KUNDER INFEKSIONEVE, KUNDER PLOGESHTISE DHE PER TE PASUR NJE SHENDET SA ME TE PLOTE Ushqimi luan rol kryesor në shëndetin e...

Read more

Vitamina B12 / Cobalamin

25.11.2015 10:06 PM | Comments Off on Vitamina B12 / Cobalamin

Vitamina B12 / Cobalamin   Vitamina B12 ose cobalamin, është vitaminë e tretshme në ujë dhe bën pjesë në B-kompleks. Vitamina B12 konsiderohet nga vitaminat me një rol kyç...

Read more

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

24.11.2015 9:57 PM | Comments Off on Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat

Mënyra natyrale për të pastruar gjakun nga helmet dhe toksinat Gjatë ditës, një gamë e gjerë e toksinave dhe kimikateve përfundojnë në gjakun tonë. Këto janë produktet e mbeturinave...

Read more

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

23.11.2015 11:08 PM | Comments Off on Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale

Për shëndetin e trurit dhe gjëndrën pineale Kush dëshiron të bëhet më i mençur?! Kush dëshiron të ndihet më i shëndetshëm?! Shumë studime të kohëve të fundit tregojnë rëndësinë...

Read more

Terapia Aromatike

Vaji i Farës së Zezë (Nigella Sativa)

26.04.2014 4:28 PM | No Comments

Fuqizues i sistemit imun, i dobishëm për sëmundjet e gjoksit, hundëve, veshëve, ezofagut, dhimbjet e kokës dhe migrenën, rënien e flokëve së bashku me vajin e lakërishtës + uthull...

Read more

Shendeti Nervor

Migraine Headache Destroyer Tea (150 g – 30 day treatment)

02.09.2015 8:07 AM | No Comments

Migraine Headache Destroyer Tea (150 g – 30 day treatment)

Read more
Slide background

Lavdi Zotit

Slide background

Planeti ynë

Slide background

Bëje jetën më të këndshme

Slide background

Kujdesu per Natyren

Slide background

Kuro Hepatitin

Slide background

Gold Nature

Slide background

Slide background
Slide background

Mjaft u merakose, fillo të jetosh

Slide background
Slide background

Kurohu me ilaçe Natyrale

Slide background

Relaksohu

Kërko në Faqe

Kategorite

Më të Lexuarat Sot

Dije se !

Ti mund të shërohesh, cilado qoftë sëmundja jote!

Sepse nuk ka zbritur ndonjë sëmundje në tokë, që Zoti të mos ketë zbritur edhe ilaç për të!

Rukje nga Kurani

Facebook